niedziela, 18 lutego 2018 r.

Puławy

Nałęczów: Kuracjusze i mieszkańcy czekają na seanse

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 czerwca 2014, 07:30

Nałęczowski Ośrodek Kultury właśnie się umeblował. Do tej pory w ośrodku, który niedawno przeszedł generalny remont, umeblowanie pochodziło sprzed 12 lat.

Kupiono nowe stoliki, krzesełka, biurka, fotoramy i ekran naścienny dla kółka fotograficznego. W niektórych pomieszczeniach zostały zamontowane rolety i verticale.

- W pomieszczeniu, w którym zainstalowany zostanie ekran odbywać się będą także szkolenia - informuje Małgorzata Weszka, instruktor k.o. z NOK. - Złożyliśmy wniosek do Lokalnej Grupy Działania "Zielony Pierścień” na 27 tys. zł. i dostaliśmy na ten cel 18 tys. 568 zł z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Ale chcielibyśmy jeszcze doposażyć kółko fotograficzne oraz jedną salę szkoleniową, dlatego w przyszłym naborze wniosków znów będziemy aplikować.

Jednym z priorytetów ośrodka jest w tej chwili zabezpieczenie funduszy na cyfryzację kina. W sali widowiskowej klimatyzowanej, niedawno wyposażonej w nowe krzesełka, nie są wyświetlane filmy. Teraz już nie ma innych kopii niż cyfrowe, a z tych nie można korzystać.

- Nawet poranków dla dzieci nie wyświetlamy - stwierdza M. Weszka. - Kuracjusze też często pytają, dlaczego nie można oglądać filmów. Dostaliśmy na ten cel 100 tys. zł z Ministerstwa Kultury, ale na cyfryzację to jest zbyt mało. Dlatego złożyliśmy wniosek o 93 tys. zł do LGD. Oczywiście też będziemy musieli zabezpieczyć wkład własny.

Kolejny wniosek, jaki zyskał pozytywną opinię, a za tym przyszły pieniądze, NOK złożył na wydanie płyty Kapeli Nałęczowskiej i album promujący uzdrowisko. Całkowita wartość projektu wynosi 27 tys. 292 zł, z funduszy szwajcarskich ośrodek dostał na ten cel 23 tys. 198 zł.

- W naszym ośrodku odbywa się wiele zajęć dla dzieci, młodzieży, dla osób dorosłych i chcemy im stworzyć jak najlepsze warunki - dodaje Małgorzata Weszka. - Będziemy pisać projekty i starać się o dofinansowanie ponieważ budżet ośrodka jest zbyt mały na takie inwestycje.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Nałęczów kino
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!