Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 lutego 2008 r.
14:19
Edytuj ten wpis

Wiedzieli, że źle się bawią (wideo)

0 24 A A

Policjanci weszli jednocześnie do 28 puławskich mieszkań. Poszukiwali osób, które za pomocą Internetu bezprawnie rozpowszechniają muzykę, filmy czy gry.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Namierzyliśmy ich wcześniej. Przez Internet udostępniali programy, gry komputerowe, MP3 – mówi Renata Laszczka-Rusek z biura prasowego lubelskiej policji.

Zakazany proceder polega na wymianie plików przez Internet. Internauta pozwala innym użytkownikom programu peer-to-peer przeszukiwać swój komputer w poszukiwaniu muzyki czy filmów i sam je z innych komputerów ściąga. Jeśli udostępniany w ten sposób utwór chroniony jest prawem autorskim mamy do czynienia z łamaniem prawa.

Akcję przeprowadzili w sobotę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i funkcjonariusze z Puław. Weszli do mieszkań równocześnie, tak aby internauci nie zdołali nikogo strzec.
Okazało się, że komputery należą w większości do gimnazjalistów, licealistów i studentów. Rekordzista udostępniał kilka tysięcy MP3 i kilkadziesiąt filmów.

– Internauci mówili policjantom, że zdawali sobie sprawę z faktu, iż ich działalność jest niezgodna z prawem – dodaje Laszczka-Rusek. – Przyznawali, że słyszeli już o takich działaniach policji, ale mieli jednak nadzieję, że ich to nie spotka.

Policja zabezpieczyła 26 komputerów, 4 laptopy oraz blisko 900 płyt CD-R oraz DVD-R. Ich właściciele odpowiedzą za rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim. Przy okazji, może się też wyjść na jaw, że wykorzystywali pirackie oprogramowanie, za co grożą kolejne konsekwencje. Internautów czekają przesłuchania, akty oskarżenia i rozprawy w sądzie. Prawdopodobnie pożegnają się też na stałe ze swym sprzętem – narzędziem popełnienia przestępstwa.

Lubelska policja zapowiada, że tego typu akcje będą powtarzane również w innych częściach województwa.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pablo / 31 maja 2008 o 23:12
Wystarczy nie używać emuli i innych miś-share'ów i mogą nam o.... tyle zrobić.
Niech sie zajmą przestepcami ktorzy sa na kazdym kroku na ulicy i najpierw niech swoje dyski sprawdzą, cwaniaki
Avatar
~Zbychu~ / 13 maja 2008 o 11:22
moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak nagroda dla policji z prywatnej firmy... policja jest państwowa i tego rodzaju "nagrody" powinny by traktowane jako łapówki!!!
Avatar
leon / 19 marca 2008 o 00:13
Głąby ci artyści tyle kasy im przepada bo na ich twórczości żerują firmy fonograficzne i sprzedawcy i producenci i organizacje chroniące praw autorskich.Czysta żenada weście się lepiej skrzyknijcie olejcie te firmy i udostępniajcie wasze dzieła w internecie a za ściągnięty plik pobierajcie zeta albo pół i na pewno nie będzie piractwa a i wy zarobicie sporo więcej kasy.A do was panowie policjanci dokładnie was rozumiem taka praca tylko zacznijcie wy się troszkę lepiej zachowywać nie wpadać do domów z wrzaskiem jak do bandziorów bo to co robią ci młodzi ludzie to robią tylko dlatego że ich nie stać na kupienie takiej płyty jaką ściągają.
Głąby ci artyści tyle kasy im przepada bo na ich twórczości żerują firmy fonograficzne i sprzedawcy i producenci i organizacje chroniące praw autorskich.Czysta żenada weście się lepiej skrzyknijcie olejcie te firmy i udostępniajcie wasze dzieła w internecie a za ściągnięty plik pobierajcie zeta albo pół i na pewno nie będzie piractwa a i wy zarobicie sporo więcej kasy.A do was panowie policjanci dokładnie was rozumiem taka praca tylko zacznijcie wy się troszkę lepiej zachowywać nie wpadać do domów z wrzaskiem jak do bandziorów bo to co robią... rozwiń
Avatar
wolny / 14 marca 2008 o 21:50
Te psy kurewskie biora kase za walke z dzieciakami, bo to przeciez pustaki skorumpowane, a juz w Pulawach to szczyt przekretow, wiec zeby odwrocic uwage od siebie poluja szumowiny na groznych przestepcow ktoremu jak jeden pies pala przyjebal to mu sie kredki z tornistra posypaly! A to w tym kraju norma,ze psy pieja z zachwytu nad swoimi osiagnieciami? ale prawdziwa mafia trzyma ich krotko za morde, psy im jedza z reki, zaklamane szmaty!!!!
Avatar
Gość / 1 marca 2008 o 15:10
[size=5][color="#FF0000"][font="Arial Black"]Mnie kiedyś napadnięto i okradziono, i jak zwykle Policja nie ruszyła palcem.
Może dlatego, że nie zapłaciłem policjantom za łapanie przestępców???
Podczas gdy firmy fonograficzne co roku wynagradzają pieniężnie i rzeczowo tych policjantów którzy wykażą się efektywnością w zwalczaniu piractwa? Poczytajcie np. o organizacji FOTA czy MPAA, one mają kasę i płaca policjantom za wyniki w nagonkach. Nazywa się to nagroda za efektywność.
To ja poproszę jeszcze efektywność w łapaniu tego gówniarstwa z lubartowskiej, ruskiej, olejnej, 1Maja, ażz strach się poruszać, a policjanci pierdółkami się zajmują.

Bo w mojej ocenie piractwo komputerowe to pierdółki, nie zagraża to życiu i bezpieczeństwu społeczeństwa, podczas gdy bandycie chodzą po ulicach.[/font][/color][/size]
[size=5][color="#FF0000"][font="Arial Black"]Mnie kiedyś napadnięto i okradziono, i jak zwykle Policja nie ruszyła palcem.
Może dlatego, że nie zapłaciłem policjantom za łapanie przestępców???
Podczas gdy firmy fonograficzne co roku wynagradzają pieniężnie i rzeczowo tych policjantów którzy wykażą się efektywnością w zwalczaniu piractwa? Poczytajcie np. o organizacji FOTA czy MPAA, one mają kasę i płaca policjantom za wyniki w nagonkach. Nazywa się to nagroda za efektywność.
To ja poproszę jeszcze efektywność w łapaniu tego... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2008 o 11:31
Gość napisał:
Ściąganie plików i ich udostępnianie jest nielegalne i stanowi przestępstwo, więc policja ma obowiązek ścigać piratów i nie ma w tym niczego dziwnego.


drogi kolego,policja ma zapewnić bezpieczeństwo obywatelom,a zciąganie plików nie jest priorytetowym działanie m policji-niech się wezmą do roboty.
Najpierw niech puławska policja zrobi porządek ze swoimi komputerami bo to jest śmieszne.
Ale tak to jest gdy w puławskiej policji są największe głąby po zawodówkach,nieudacznicy życiowi.
A Policja ma obowiązek scigać przestępców ,a nie dzieci


drogi kolego,policja ma zapewnić bezpieczeństwo obywatelom,a zciąganie plików nie jest priorytetowym działanie m policji-niech się wezmą do roboty.
Najpierw niech puławska policja zrobi porządek ze swoimi komputerami bo to jest śmieszne.
Ale tak to jest gdy w puławskiej policji są największe głąby po zawodówkach,nieudacznicy życiowi.
A Policja ma obowiązek scigać przestępców ,a nie dzieci rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2008 o 10:40
Ściąganie plików i ich udostępnianie jest nielegalne i stanowi przestępstwo, więc policja ma obowiązek ścigać piratów i nie ma w tym niczego dziwnego.
Avatar
s / 26 lutego 2008 o 09:29
puławska policja jest żałosna.
Najlepiej byłoby jakby zaczeli łapac złodzieji i morderców,a nie bawią sie w takie głupoty.
ale tak to jest robia wszystko aby podnieść sobie wykrywalność i łapią dzieciaków.
Avatar
:cP / 14 lutego 2008 o 18:32
Gość napisał:
PS. W Puławach często widzę patrol samochodowy.... w kauflandzie (ciasteczko ), albo na hot-dogu.


Baranku!
Do Kauflandu policja jeździ, bo tam ochroniarze najczęściej łapią złodzieji.
Avatar
kaa / 14 lutego 2008 o 14:04
crypto napisał:
Bez sensu jest to że zabierają płyty NIE WIEDZĄC co na nich jest... jesli ktos by miał coś ważnego legalnego to ch*** to strzeli bo zanim oni sprawdzą te płyty to predzej je zgubią...



Każdy wie co mozna legalnie skopiować i posiadać i tego raczej nikt nie powinen się czepiać.
Zastanówcie się lepiej w jaki sposób namierzono tych ludzi i przez co.
Avatar
Pablo / 31 maja 2008 o 23:12
Wystarczy nie używać emuli i innych miś-share'ów i mogą nam o.... tyle zrobić.
Niech sie zajmą przestepcami ktorzy sa na kazdym kroku na ulicy i najpierw niech swoje dyski sprawdzą, cwaniaki
Avatar
~Zbychu~ / 13 maja 2008 o 11:22
moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak nagroda dla policji z prywatnej firmy... policja jest państwowa i tego rodzaju "nagrody" powinny by traktowane jako łapówki!!!
Avatar
leon / 19 marca 2008 o 00:13
Głąby ci artyści tyle kasy im przepada bo na ich twórczości żerują firmy fonograficzne i sprzedawcy i producenci i organizacje chroniące praw autorskich.Czysta żenada weście się lepiej skrzyknijcie olejcie te firmy i udostępniajcie wasze dzieła w internecie a za ściągnięty plik pobierajcie zeta albo pół i na pewno nie będzie piractwa a i wy zarobicie sporo więcej kasy.A do was panowie policjanci dokładnie was rozumiem taka praca tylko zacznijcie wy się troszkę lepiej zachowywać nie wpadać do domów z wrzaskiem jak do bandziorów bo to co robią ci młodzi ludzie to robią tylko dlatego że ich nie stać na kupienie takiej płyty jaką ściągają.
Głąby ci artyści tyle kasy im przepada bo na ich twórczości żerują firmy fonograficzne i sprzedawcy i producenci i organizacje chroniące praw autorskich.Czysta żenada weście się lepiej skrzyknijcie olejcie te firmy i udostępniajcie wasze dzieła w internecie a za ściągnięty plik pobierajcie zeta albo pół i na pewno nie będzie piractwa a i wy zarobicie sporo więcej kasy.A do was panowie policjanci dokładnie was rozumiem taka praca tylko zacznijcie wy się troszkę lepiej zachowywać nie wpadać do domów z wrzaskiem jak do bandziorów bo to co robią... rozwiń
Avatar
wolny / 14 marca 2008 o 21:50
Te psy kurewskie biora kase za walke z dzieciakami, bo to przeciez pustaki skorumpowane, a juz w Pulawach to szczyt przekretow, wiec zeby odwrocic uwage od siebie poluja szumowiny na groznych przestepcow ktoremu jak jeden pies pala przyjebal to mu sie kredki z tornistra posypaly! A to w tym kraju norma,ze psy pieja z zachwytu nad swoimi osiagnieciami? ale prawdziwa mafia trzyma ich krotko za morde, psy im jedza z reki, zaklamane szmaty!!!!
Avatar
Gość / 1 marca 2008 o 15:10
[size=5][color="#FF0000"][font="Arial Black"]Mnie kiedyś napadnięto i okradziono, i jak zwykle Policja nie ruszyła palcem.
Może dlatego, że nie zapłaciłem policjantom za łapanie przestępców???
Podczas gdy firmy fonograficzne co roku wynagradzają pieniężnie i rzeczowo tych policjantów którzy wykażą się efektywnością w zwalczaniu piractwa? Poczytajcie np. o organizacji FOTA czy MPAA, one mają kasę i płaca policjantom za wyniki w nagonkach. Nazywa się to nagroda za efektywność.
To ja poproszę jeszcze efektywność w łapaniu tego gówniarstwa z lubartowskiej, ruskiej, olejnej, 1Maja, ażz strach się poruszać, a policjanci pierdółkami się zajmują.

Bo w mojej ocenie piractwo komputerowe to pierdółki, nie zagraża to życiu i bezpieczeństwu społeczeństwa, podczas gdy bandycie chodzą po ulicach.[/font][/color][/size]
[size=5][color="#FF0000"][font="Arial Black"]Mnie kiedyś napadnięto i okradziono, i jak zwykle Policja nie ruszyła palcem.
Może dlatego, że nie zapłaciłem policjantom za łapanie przestępców???
Podczas gdy firmy fonograficzne co roku wynagradzają pieniężnie i rzeczowo tych policjantów którzy wykażą się efektywnością w zwalczaniu piractwa? Poczytajcie np. o organizacji FOTA czy MPAA, one mają kasę i płaca policjantom za wyniki w nagonkach. Nazywa się to nagroda za efektywność.
To ja poproszę jeszcze efektywność w łapaniu tego... rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2008 o 11:31
Gość napisał:
Ściąganie plików i ich udostępnianie jest nielegalne i stanowi przestępstwo, więc policja ma obowiązek ścigać piratów i nie ma w tym niczego dziwnego.


drogi kolego,policja ma zapewnić bezpieczeństwo obywatelom,a zciąganie plików nie jest priorytetowym działanie m policji-niech się wezmą do roboty.
Najpierw niech puławska policja zrobi porządek ze swoimi komputerami bo to jest śmieszne.
Ale tak to jest gdy w puławskiej policji są największe głąby po zawodówkach,nieudacznicy życiowi.
A Policja ma obowiązek scigać przestępców ,a nie dzieci


drogi kolego,policja ma zapewnić bezpieczeństwo obywatelom,a zciąganie plików nie jest priorytetowym działanie m policji-niech się wezmą do roboty.
Najpierw niech puławska policja zrobi porządek ze swoimi komputerami bo to jest śmieszne.
Ale tak to jest gdy w puławskiej policji są największe głąby po zawodówkach,nieudacznicy życiowi.
A Policja ma obowiązek scigać przestępców ,a nie dzieci rozwiń
Avatar
Gość / 26 lutego 2008 o 10:40
Ściąganie plików i ich udostępnianie jest nielegalne i stanowi przestępstwo, więc policja ma obowiązek ścigać piratów i nie ma w tym niczego dziwnego.
Avatar
s / 26 lutego 2008 o 09:29
puławska policja jest żałosna.
Najlepiej byłoby jakby zaczeli łapac złodzieji i morderców,a nie bawią sie w takie głupoty.
ale tak to jest robia wszystko aby podnieść sobie wykrywalność i łapią dzieciaków.
Avatar
:cP / 14 lutego 2008 o 18:32
Gość napisał:
PS. W Puławach często widzę patrol samochodowy.... w kauflandzie (ciasteczko ), albo na hot-dogu.


Baranku!
Do Kauflandu policja jeździ, bo tam ochroniarze najczęściej łapią złodzieji.
Avatar
kaa / 14 lutego 2008 o 14:04
crypto napisał:
Bez sensu jest to że zabierają płyty NIE WIEDZĄC co na nich jest... jesli ktos by miał coś ważnego legalnego to ch*** to strzeli bo zanim oni sprawdzą te płyty to predzej je zgubią...



Każdy wie co mozna legalnie skopiować i posiadać i tego raczej nikt nie powinen się czepiać.
Zastanówcie się lepiej w jaki sposób namierzono tych ludzi i przez co.