niedziela, 18 marca 2018 r.

Puławy

Wydatki gminy Puławy w 2018 roku. Miliony na solary i drogi

Dodano: 27 grudnia 2017, 09:31

1 mln zł zabezpieczono na pierwszy etap ul. Żuławy w Gołębiu
1 mln zł zabezpieczono na pierwszy etap ul. Żuławy w Gołębiu (fot. Google Street View)

Radni gminy Puławy w poniedziałek przed świętami przyjęli uchwałę budżetową na 2018 rok. Mieszkańcy doczekają się m.in. remontów dróg, świetlic i remiz strażackich. Samorząd zainwestuje również w rozwój kanalizacji i nowe źródła energii.

Najdroższą przyszłoroczną inwestycją będzie dofinansowany ze środków unijnych montaż instalacji solarnych. Wartość tego przedsięwzięcia przekracza 5 mln złotych. Niewiele mniej, bo 4,2 mln złotych trafi na budowę i remonty dróg gminnych. Najwięcej z tej puli (1 mln) zabezpieczono na pierwszy etap ul. Żuławy w Gołębiu. Reszta zostanie przekazana m.in. na odcinki w Bronowicach-Kolonii (650 m.), Kolonii Górze Puławskiej (600 m), Borowej (500 m), przedłużenie chodnika przy ul. Puławskiej w Gołębiu, czy poprawie połączenia pomiędzy Kowalą, a Kajetanowem.

Spore wydatki czekają również infrastrukturę komunalną. Na kanalizację w Sadłowicach i Górze Puławskiej zabezpieczono w sumie 1,7 mln zł. Prawie pół miliona będzie kosztowała dalsza rozbudowa stacji uzdatniania wody w Gołębiu oraz wymiana wodomierzy na te z odczytem radiowym. Samorządowcy nie zapominają także o strażakach-ochotnikach. Ci w Opatkowicach mogą liczyć na 250 tys. zł dofinansowania do nowego wozu, a OSP w Leokadiowie i Bronowicach czekają remonty remiz. Odnowione zostaną również świetlice w Skokach (280 tys. zł- z dofinansowaniem UE) i Tomaszowie (70 tys. zł).

Powody do zadowolenia mogą mieć kibice klubu piłkarskiego Hetman Gołąb. W przyszłym roku ruszyć ma długo oczekiwana budowa stadionu w ich miejscowości. W nowym budżecie na ten cel przewidziano 146 tys. zł (całość ma kosztować ponad 4 mln). W niektórych miejscowościach po zmroku zrobi się trochę jaśniej. Na montaż nowych latarni zabezpieczono w sumie 170 tys. złotych. Jeśli chodzi o oświatę, nowy rok przyniesie przede wszystkim rozbudowaną szkołę i salę gimnastyczną w Gołębiu. Odbiory techniczne tego obiektu już się rozpoczęły.

W sumie do gminnej kasy w przyszłym roku wpłynąć ma 49,7 mln złotych. Wydatki zaplanowano w kwocie 56,9 mln. Deficyt zostanie pokryty kredytem oraz nadwyżką z lat ubiegłych. Za budżetem w takim kształcie podczas ostatniej sesji zagłosowało 14 z 15 radnych, a jedna osoba była przeciw.

Użytkownik niezarejestrowany
ww
Użytkownik niezarejestrowany
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 grudnia 2017 o 16:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A na co im ten stadion w Gołebiu? Przecierz to kopacze piłki sa.
Rozwiń
ww
ww (27 grudnia 2017 o 15:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a na odszkodowanie dla radnej?
Rozwiń
Gość
Gość (27 grudnia 2017 o 14:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No a Wojciechów a co...?
Rozwiń
Gość
Gość (27 grudnia 2017 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ile przeznaczono na gazetkę?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!