czwartek, 22 marca 2018 r.

Puławy

Wykoszą, odmulą i wyrównają wały na Wiśle i Kurówce

Dodano: 26 czerwca 2017, 07:43
Autor: rs

Wisła
Wisła (fot. Maciej Kaczanowski)

Około 20 kilometrów wałów przeciwpowodziowych przy Wiśle i Kurówce w powiecie puławskim wkrótce czekają zakrojone na szeroką skalę prace remontowo-modernizacyjne.

Poza koszeniem skarp i usuwaniem porostów, pracownicy firm, który wygrają przetarg, będą mieli za zadanie m.in. umocnienie płyt żelbetowych, zagęszczenie nasypów, usunięcie zatorów wodnych, odmulenie osadników, rowów i przepustów, czy wykonanie oprysków chwastobójczych. Wzmocnione zostaną także wskazane fragmenty konstrukcji wałów.

Prace przeprowadzone na zlecenie Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Lublinie zostaną wykonane w okolicach Janowca, Sadłowic, Puław, Góry Puławskiej, Gołębia i Skoków. Zgodnie z harmonogramem, mają zakończyć się do 30 września.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 czerwca 2017 o 05:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pisowska propaganda pamiętam wypowiedź pisowskie go dygnitarza członka żaden ptaszek nie będzie blokował prac na korycie Wisły i co dwa lata minęły i nic się nie dzieje . Kpina z wyborców pisowska szmaty
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 20:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po uj teraz pogłębiać Wisłę skoro gdy budowali marinę to barki muł na środek Wisły wywoziły i tam wysypywały? Może teraz jak będą pogłębiali to z powrotem do mariny zwozić????
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 14:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Koryto rzeki powinno być odmulone i pogłębione! to priorytet. Przy dzisiejszych powodziach to główny powód podnoszenia się poziomu rzeki. Wystarczy kilka dni intensywnych deszczów i Wisła kilka metrów w górę. od momentu likwidacji (bo tak to można nazwać) wodnego w Puławach i przeniesienia do Giżycka (śmiechu warte) nikt nie dba dla tak naprawdę o mieszkańców. Pół rzeki zarosło drzewami, natworzyło się wysp co sprawia że woda nie ma gdzie się podziać i to przez ostatnich 25 lat.
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Grobel twierdzi ze marina jest super
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 10:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dokładnie rok rzeki Wisły za grube miliony porty i po co to wszystko jak nie da się pływać ? Port cały w wodorostach przy niskim stanie wody nie da się łódki zwodować to samo Wisła mielizny i kamienie. Regulacja koryta powinna być priorytetem . W Sandomierzu wygląda to o niebo lepiej....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!