środa, 21 marca 2018 r.

Puławy

Z Kuwejtu na leczenie do Nałęczowa

Dodano: 11 czerwca 2015, 13:39

Kuwejtczycy chcą przyjeżdżać do Nałęczowa m.in. na zabiegi ortopedyczne i rehabilitację (Fot. Maciej Kaczanowski)<br />
Kuwejtczycy chcą przyjeżdżać do Nałęczowa m.in. na zabiegi ortopedyczne i rehabilitację (Fot. Maciej Kaczanowski)

W czwartek do Uzdrowiska Nałęczów przyjeżdżają lekarze i przedstawicie ministerstwa zdrowia Kuwejtu. Chodzi o szczegóły współpracy medycznej, która zakłada leczenie pacjentów i szkolenie specjalistów.

 – To efekt naszej lutowej wizyty w Kuwejcie. Na pewno będziemy kontynuować rozmowy i ustalać szczegóły – mówi Tomasz Kwiatkowski, prezes „Uzdrowiska Nałęczów”. – Współpraca medyczna jest już potwierdzona, nie wiemy natomiast jeszcze, kiedy i ilu pacjentów do nas przyjedzie. Kuwejtczycy zapoznają się teraz z warunkami oraz działalnością Uzdrowiska Nałęczów i SPSK 4 w Lublinie, z którym współpracujemy. Na tej podstawie podejmą decyzję.

Kuwejtczycy chcą przyjeżdżać do Nałęczowa m.in. na zabiegi ortopedyczne i rehabilitację. – Było także zainteresowanie naszą ofertą w zakresie leczenia zespołu metabolicznego, ciśnienia i cukrzycy – mówi Kwiatkowski. – Propozycja musi być kompleksowa, bo Kuwejtczycy przyjeżdżają na leczenie z całą rodziną. W związku z tym musimy przygotować również ofertę hotelową i gastronomiczną oraz program zwiedzania.

Ze względu na niezbyt wysoki standard leczenia w Kuwejcie, państwo płaci mieszkańcom za leczenie za granicą. W ubiegłym roku wydało na to 100 milionów dolarów. To dla Nałęczowa szansa nie tylko na korzyści finansowe, ale również promocję.

– Dotychczas pacjenci z Kuwejtu leczyli się tylko w Anglii, Niemczech i Czechach. Z tym, że czeskie ośrodki nie utrzymały poziomu, dlatego zainteresowanie leczeniem tam spadło. Mamy szansę zająć ich miejsce – zaznacza Kwiatkowski. – Chcemy także wypracować wspólny system kształcenia fizjoterapeutów. Chodzi o to, żeby w Kuwejcie było więcej specjalistów, bo w tym momencie nie ma tam na przykład programu rehabilitacyjnego. Wówczas rehabilitacja mogłaby być kontynuowana na miejscu bez konieczności wyjeżdżania za granicę.

Szkolenie specjalistów ma się odbywać przy współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie oraz Wydziałem Wychowania Fizycznego i Sportu w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, z którymi współpracuje Uzdrowisko Nałęczów.

Najwięcej pacjentów Uzdrowiska Nałęczów to mieszkańcy województwa lubelskiego i mazowieckiego, głównie Warszawy. Na własną rękę przyjeżdżają też pacjenci z Rosji, Ukrainy, Anglii i USA.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (11 czerwca 2015 o 17:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a dla pacjentow z Nałęczowa miejsc na rehabilitacje nie ma...
Rozwiń
Gość
Gość (11 czerwca 2015 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nic dobrego to nie wróży . Czesi mają już Arabów w swoich kurortach i chętnie pozbyliby się ich jak najprędzej. Kasa to nie wszystko.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!