sobota, 17 marca 2018 r.

Puławy

Złośliwe łamanie praw pracowniczych? Według sądu i prokuratury przestępstwa nie było

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 grudnia 2014, 08:00

Sąd Rejonowy w Puławach oddalił w piątek zażalenie na umorzenie postępowania prokuratorskiego w sprawie rzekomego złośliwego łamania praw pracowniczych i poświadczenia nieprawdy przez dyrekcję puławskiego SP ZOZ.

Lidia Twardowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w puławskim szpitalu oskarżyła jego dyrekcję o łamanie praw pracowniczych oraz poświadczenie nieprawdy.

Chodziło o zdarzenia, które sięgają końcówki 2013 i początku bieżącego roku, kiedy to razem z przewodniczącą puławskiego NZSS Pracowników Ochrony Zdrowia, Krystyną Jedliczko-Szczepkowską otrzymały nagany za opuszczenie swoich stanowisk pracy bez pozwolenia. Obie panie zrobiły to, by reprezentować pracowników szpitala podczas rozmów z nowym zarządcą zakładowej kuchni. Nagany zostały cofnięte, ale to reprezentantek związków nie zadowoliło.

Lidia Twardowska, zwróciła uwagę na niezgodny z prawdą zapis jednej ze służbowych notatek autorstwa swojego pracodawcy i skierowała sprawę o poświadczenie nieprawdy do prokuratury. Ta ostatecznie postępowanie umorzyła, a w piątek 19 grudnia tę decyzję z uwagi na brak znamion popełnienia przestępstwa podtrzymał puławski sąd.

Zdaniem sądu, wniosek złożony przez Lidię Twardowską był niezasadny. Sędzia zwrócił uwagę na to, że zachowanie pracodawcy, czyli dyrekcji szpitala nie miało charakteru złośliwego, ani uporczywego, a tylko takie kwalifikowałoby się do procedury postępowania karnego. Właśnie na taką drogę wystąpiła przedstawicielka związku, która próbowała udowodnić, że prokuratura nie zbadała jej sprawy wystarczająco wnikliwie i umorzyła ją zbyt pochopnie.

- Prawdopodobnie podejmę działania, które będą zmierzały do tego, by udowodnić, że dyrekcja poświadczyła nieprawdę - powiedziała tuż po ogłoszeniu orzeczenia sądu Lidia Twardowska.

Na pytanie, czy te działania ponownie będą na drodze postępowania karnego odpowiedziała, że tę decyzję podejmie po konsultacji z prawnikami.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: szpital Lidia Twardowska Puławy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!