Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

2 lutego 2016 r.
11:56

Zrzucili się na defibrylator. Automat stanął w środku wsi

3 23 A A
Automat do ratowania życia, czyli przenośny defibrylator typu AED, to niecodzienny widok na prowincji. Skoki to jedna z pierwszych wiosek, która zdecydowała o jego zakupie <br />
Automat do ratowania życia, czyli przenośny defibrylator typu AED, to niecodzienny widok na prowincji. Skoki to jedna z pierwszych wiosek, która zdecydowała o jego zakupie

Mieszkańcy Skoków w powiecie puławskim zainwestowali we własne bezpieczeństwo. Zrobili zrzutkę na automatyczny defibrylator, który ustawili w centrum wsi. Podobny ma się pojawić w Górze Puławskiej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na pomysł zakupu defibrylatora wpadł Marek Teper, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Skoki. Uznał, że sprzęt do ratowania życia, który można spotkać w centrach dużych miast czy na terenie galerii handlowych, przyda się także na wsi.

– Po pierwsze nasza miejscowość leży w takim miejscu, że jedyna droga do niej prowadzi przez przejazd kolejowy, co potrafi znacznie wydłużyć dojazd karetki pogotowia – tłumaczy Teper. – Po drugie, niedawno byłem świadkiem omdlenia jednego z moich kolegów, a w ciągu ostatnich miesięcy dwie osoby z naszej wioski zmarły. Gdyby taki automat był zamontowany wcześniej, może chociaż jedną z nich udałoby się uratować – dodaje.

Zakup tej klasy sprzętu nie był łatwy. Strażak ze Skoków zorganizował zbiórkę wśród mieszkańców, w pomoc włączyła m.in. Wspólnota Gruntowa Wsi Skoki, a także Fundacja „Ratujmy Życie”. Swój wkład finansowy na potrzeby tej akcji wniosły także Zakłady Azotowe „Puławy”. Ostatecznie zielona skrzynka na ogrodzeniu pojawiła się w połowie stycznia, tuż po szkoleniu dla mieszkańców.

– Wzięło w nim udział około 70 osób ze Skoków i Borowej. Mieszkańcy uczyli się nie tylko obsługi nowego urządzenia, ale także udzielania pierwszej pomocy, sztucznego oddychania, masażu serca – mówi Marek Teper, który podkreśla, że obsługa defibrylatora nie jest trudna.

– Po wyjęciu go ze skrzynki i uruchomieniu, sprzęt zaczyna do nas mówić i wydawać nam polecenia. Wystarczy się do nich stosować. Pierwsze, co robi, to każe przykleić elektrody, po czym robi pacjentowi EKG i na jego podstawie decyduje o prowadzeniu reanimacji – wyjaśnia prezes lokalnego OSP.

Wiele wskazuje na to, że nie będzie to jedyny defibrylator w gminie Puławy. Taki sam sprzęt chcą także m.in. mieszkańcy Góry Puławskiej. Zbiórka na ten cel rozpocznie się 5 lutego i potrwa do 11 marca. Prowadzić ja będzie fundacja „Ratujmy Życie”, a zielona skrzynka prawdopodobnie zostanie zamontowana w pobliżu OSP. Koszt defibrylatora AED razem z montażem, ogrzewaną skrzynką i podłączeniem do źródła prądu to ok. 10 tys. złotych. W tej cenie jest znajdują się także zabezpieczenia przed kradzieżą, m.in. monitoring.

Pomóż mieszkańcom Góry

Można już wpłacać pieniądze na rzecz zakupu defibrylatora dla Góry Puławskiej. Numer konta fundacji „Ratujmy Życie”:

10 2030 0045 1110 0000 0385 1310
Dopisek: „Darowizna na zakup defibrylatora AED i szkolenie z pierwszej pomocy dla Góry Puławskiej”.

Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 09:02
A co na to przepisy budowlane przecież to budowla trwale związana z gruntem
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 23:17
Fantastyczna inicjatywa . Gratulacje dla Fundacji i mieszkańców. Chyba nie zdajecie sobie sprawy do końca co się u Was wydarzyło. Zapewniam Was że wiele bym dał aby coś takiego stanęło w mojej wsi. Muszę zebrać się na odwagę i skontaktować z Fundacją, może uda się i w mojej wsi. Dziwię się niektórym komentarzom, zamiast się cieszyć to niektórzy narzekają i marudzą, albo wypowiadają się nie na temat. Co ma AED do jakiegoś tam pługu. Ręce opadają. to pewnie Ci co byli "najbardziej zaangażowani " w pozyskanie funduszy na defibrylator. Trzymam kciuki za akcję i oby więcej takich urządzeń znalazło się na wsiach. A gdzie włodarze tej gminy ? czyżby to tylko sami mieszkańcy - to tym bardziej pełen szacunek i gratulacje. Postawa godna naśladowania. Widać że można wystarczy chcieć. Super
Fantastyczna inicjatywa . Gratulacje dla Fundacji i mieszkańców. Chyba nie zdajecie sobie sprawy do końca co się u Was wydarzyło. Zapewniam Was że wiele bym dał aby coś takiego stanęło w mojej wsi. Muszę zebrać się na odwagę i skontaktować z Fundacją, może uda się i w mojej wsi. Dziwię się niektórym komentarzom, zamiast się cieszyć to niektórzy narzekają i marudzą, albo wypowiadają się nie na temat. Co ma AED do jakiegoś tam pługu. Ręce opadają. to pewnie Ci co byli "najbardziej zaangażowani " w pozyskanie funduszy na defibrylator... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 07:49

Jakis problem do mlodziezy? 3/4 tej mlodziezy to druvhowie ochotnicy OSP GP a 1/4 woli siedxiec w Sieci niz wyjsc na zewnatrz. Tu chodxi o ludzkie zycie wiec watpie ze sie nim zaopiekujemy tak jak pani/pan chce.

Drogi gościu, skoro w taki sposób odpowiedziałeś na mój komentarz, to uważam, że doskonale wiesz, o jaką część "elitarnej młodzieży" mi chodziło. Owszem, część osób ze wspomnianej przeze mnie elity jest druhami OSP GP, co mnie nie wprawia w zachwyt, a raczej martwi, bo co to za ochotniczy strażak, który najpierw wypije piwko, dwa lub trzy, zapali ziółko, a później pobiegnie jako przykładny obywatel na akcję, gdy tylko usłyszy syreny?

Niestety, taki jest obraz młodzieży w GP i co gorsza, sami sobie na to zapracowaliście.

Drogi gościu, skoro w taki sposób odpowiedziałeś na mój komentarz, to uważam, że doskonale wiesz, o jaką część "elitarnej młodzieży" mi chodziło. Owszem, część osób ze wspomnianej przeze mnie elity jest druhami OSP GP, co mnie nie wprawia w zachwyt, a raczej martwi, bo co to za ochotniczy strażak, który najpierw wypije piwko, dwa lub trzy, zapali ziółko, a później pobiegnie jako przykładny obywatel na akcję, gdy tylko usłyszy syreny?

Niestety, taki jest obraz młodzieży w GP i co gorsza, sami sobie na to zapracowali... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 16:06
Paradoks... Pan "prezes" taki dobry... A jak którejś zimy zasypało Skoki i Borową to czy ktoś podziękował Panu byłemu radnemu za zakup pługu do odśnieżania ( za grube pieniądze). Nikt nie docenia takich rzeczy, robi się coś na rzecz wsi a nawet nikt "głupiego" dziękuję nie powie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 15:59
Małe sprostowanie. Aparat (niestety) nie stoi na środku wsi, tylko prawie na samym końcu, pod domem byłego radnego i niedaleko domu sołtysa. Myślę, że rozsądniej byłoby umieszczenie go rzeczywiście w środku wsi, gdzie każdy miałby do niego szybki dostęp.
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 10:54
Szanowni koledzy i koleżanki... omdlenie może mieć różne przyczyny. Moze nastapic utrata swiadomosci badz nie. Moze nastapic zatrzymanie oddechu i tetna lub nie. Niestety nasza telewizja ogłupia społeczeństwo kretyńskimi serialami typu szpital czy na sygnale i może nie wszyscy wiedzą do czego służy i kiedy go użyć. Jedyne 2 przypadki to czestoskurcz komorowy bez tetna lub migotanie komor VT oraz VF. Po podpieciu urzadzenie samo rozpoznaje rytm do defibrylacji badz nie. Ile razy sie slyszy: "ooooo popatrz. sanitariusze od siedmiu bolesci, nawet pradem nie strzelili".... Niestety rytmy te nie utrzymuja sie dlugo co zmniejsza czas na reakcje a ich nastepstwem jest zatrzymanie krazenia. Przy asystolii pozostaje tylko wykonywac oddechy i uciskac klatke piersiowa (dla osob niemedycznych) a dla specjalistow jeszcze adrenalina, intubacja i kilka innych przydatnych gadzetow. Pozdrawiam Paramedic
Szanowni koledzy i koleżanki... omdlenie może mieć różne przyczyny. Moze nastapic utrata swiadomosci badz nie. Moze nastapic zatrzymanie oddechu i tetna lub nie. Niestety nasza telewizja ogłupia społeczeństwo kretyńskimi serialami typu szpital czy na sygnale i może nie wszyscy wiedzą do czego służy i kiedy go użyć. Jedyne 2 przypadki to czestoskurcz komorowy bez tetna lub migotanie komor VT oraz VF. Po podpieciu urzadzenie samo rozpoznaje rytm do defibrylacji badz nie. Ile razy sie slyszy: "ooooo popatrz. sanitariusze od siedmiu bolesci... rozwiń
Avatar
szamanka / 3 lutego 2016 o 09:09

Takie urządzenie może się przydać ale za miesiąc , rok , 5 lat. A ile czasu mogą leżakować akumulatory?? Jak juz kiedyś okaże się przydatne to będzie bezużyteczne

dzisiejsze AED mają baterie 7 a nawet 10 letnie ale jak każda rzecz martwa lubi robić psikusy dlatego zawsze jest ktoś kto dba i kontroluje AED 

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 09:05
super inicjatywa .Brawo. ale czytając artykuł to raczej przy omdleniu nie używałabym AED
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 23:33
Jakis problem do mlodziezy? 3/4 tej mlodziezy to druvhowie ochotnicy OSP GP a 1/4 woli siedxiec w Sieci niz wyjsc na zewnatrz. Tu chodxi o ludzkie zycie wiec watpie ze sie nim zaopiekujemy tak jak pani/pan chce.
Avatar
Mieszkaniec GP / 2 lutego 2016 o 21:26

Czekam, aż pojawi się ten w Górze Puławskiej. Na pewno nasza "elitarna młodzież" już odpowiednio się nim zaopiekuje...

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 09:02
A co na to przepisy budowlane przecież to budowla trwale związana z gruntem
Avatar
Gość / 6 lutego 2016 o 23:17
Fantastyczna inicjatywa . Gratulacje dla Fundacji i mieszkańców. Chyba nie zdajecie sobie sprawy do końca co się u Was wydarzyło. Zapewniam Was że wiele bym dał aby coś takiego stanęło w mojej wsi. Muszę zebrać się na odwagę i skontaktować z Fundacją, może uda się i w mojej wsi. Dziwię się niektórym komentarzom, zamiast się cieszyć to niektórzy narzekają i marudzą, albo wypowiadają się nie na temat. Co ma AED do jakiegoś tam pługu. Ręce opadają. to pewnie Ci co byli "najbardziej zaangażowani " w pozyskanie funduszy na defibrylator. Trzymam kciuki za akcję i oby więcej takich urządzeń znalazło się na wsiach. A gdzie włodarze tej gminy ? czyżby to tylko sami mieszkańcy - to tym bardziej pełen szacunek i gratulacje. Postawa godna naśladowania. Widać że można wystarczy chcieć. Super
Fantastyczna inicjatywa . Gratulacje dla Fundacji i mieszkańców. Chyba nie zdajecie sobie sprawy do końca co się u Was wydarzyło. Zapewniam Was że wiele bym dał aby coś takiego stanęło w mojej wsi. Muszę zebrać się na odwagę i skontaktować z Fundacją, może uda się i w mojej wsi. Dziwię się niektórym komentarzom, zamiast się cieszyć to niektórzy narzekają i marudzą, albo wypowiadają się nie na temat. Co ma AED do jakiegoś tam pługu. Ręce opadają. to pewnie Ci co byli "najbardziej zaangażowani " w pozyskanie funduszy na defibrylator... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lutego 2016 o 07:49

Jakis problem do mlodziezy? 3/4 tej mlodziezy to druvhowie ochotnicy OSP GP a 1/4 woli siedxiec w Sieci niz wyjsc na zewnatrz. Tu chodxi o ludzkie zycie wiec watpie ze sie nim zaopiekujemy tak jak pani/pan chce.

Drogi gościu, skoro w taki sposób odpowiedziałeś na mój komentarz, to uważam, że doskonale wiesz, o jaką część "elitarnej młodzieży" mi chodziło. Owszem, część osób ze wspomnianej przeze mnie elity jest druhami OSP GP, co mnie nie wprawia w zachwyt, a raczej martwi, bo co to za ochotniczy strażak, który najpierw wypije piwko, dwa lub trzy, zapali ziółko, a później pobiegnie jako przykładny obywatel na akcję, gdy tylko usłyszy syreny?

Niestety, taki jest obraz młodzieży w GP i co gorsza, sami sobie na to zapracowaliście.

Drogi gościu, skoro w taki sposób odpowiedziałeś na mój komentarz, to uważam, że doskonale wiesz, o jaką część "elitarnej młodzieży" mi chodziło. Owszem, część osób ze wspomnianej przeze mnie elity jest druhami OSP GP, co mnie nie wprawia w zachwyt, a raczej martwi, bo co to za ochotniczy strażak, który najpierw wypije piwko, dwa lub trzy, zapali ziółko, a później pobiegnie jako przykładny obywatel na akcję, gdy tylko usłyszy syreny?

Niestety, taki jest obraz młodzieży w GP i co gorsza, sami sobie na to zapracowali... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 16:06
Paradoks... Pan "prezes" taki dobry... A jak którejś zimy zasypało Skoki i Borową to czy ktoś podziękował Panu byłemu radnemu za zakup pługu do odśnieżania ( za grube pieniądze). Nikt nie docenia takich rzeczy, robi się coś na rzecz wsi a nawet nikt "głupiego" dziękuję nie powie.
Avatar
Gość / 4 lutego 2016 o 15:59
Małe sprostowanie. Aparat (niestety) nie stoi na środku wsi, tylko prawie na samym końcu, pod domem byłego radnego i niedaleko domu sołtysa. Myślę, że rozsądniej byłoby umieszczenie go rzeczywiście w środku wsi, gdzie każdy miałby do niego szybki dostęp.
Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 10:54
Szanowni koledzy i koleżanki... omdlenie może mieć różne przyczyny. Moze nastapic utrata swiadomosci badz nie. Moze nastapic zatrzymanie oddechu i tetna lub nie. Niestety nasza telewizja ogłupia społeczeństwo kretyńskimi serialami typu szpital czy na sygnale i może nie wszyscy wiedzą do czego służy i kiedy go użyć. Jedyne 2 przypadki to czestoskurcz komorowy bez tetna lub migotanie komor VT oraz VF. Po podpieciu urzadzenie samo rozpoznaje rytm do defibrylacji badz nie. Ile razy sie slyszy: "ooooo popatrz. sanitariusze od siedmiu bolesci, nawet pradem nie strzelili".... Niestety rytmy te nie utrzymuja sie dlugo co zmniejsza czas na reakcje a ich nastepstwem jest zatrzymanie krazenia. Przy asystolii pozostaje tylko wykonywac oddechy i uciskac klatke piersiowa (dla osob niemedycznych) a dla specjalistow jeszcze adrenalina, intubacja i kilka innych przydatnych gadzetow. Pozdrawiam Paramedic
Szanowni koledzy i koleżanki... omdlenie może mieć różne przyczyny. Moze nastapic utrata swiadomosci badz nie. Moze nastapic zatrzymanie oddechu i tetna lub nie. Niestety nasza telewizja ogłupia społeczeństwo kretyńskimi serialami typu szpital czy na sygnale i może nie wszyscy wiedzą do czego służy i kiedy go użyć. Jedyne 2 przypadki to czestoskurcz komorowy bez tetna lub migotanie komor VT oraz VF. Po podpieciu urzadzenie samo rozpoznaje rytm do defibrylacji badz nie. Ile razy sie slyszy: "ooooo popatrz. sanitariusze od siedmiu bolesci... rozwiń
Avatar
szamanka / 3 lutego 2016 o 09:09

Takie urządzenie może się przydać ale za miesiąc , rok , 5 lat. A ile czasu mogą leżakować akumulatory?? Jak juz kiedyś okaże się przydatne to będzie bezużyteczne

dzisiejsze AED mają baterie 7 a nawet 10 letnie ale jak każda rzecz martwa lubi robić psikusy dlatego zawsze jest ktoś kto dba i kontroluje AED 

Avatar
Gość / 3 lutego 2016 o 09:05
super inicjatywa .Brawo. ale czytając artykuł to raczej przy omdleniu nie używałabym AED
Avatar
Gość / 2 lutego 2016 o 23:33
Jakis problem do mlodziezy? 3/4 tej mlodziezy to druvhowie ochotnicy OSP GP a 1/4 woli siedxiec w Sieci niz wyjsc na zewnatrz. Tu chodxi o ludzkie zycie wiec watpie ze sie nim zaopiekujemy tak jak pani/pan chce.
Avatar
Mieszkaniec GP / 2 lutego 2016 o 21:26

Czekam, aż pojawi się ten w Górze Puławskiej. Na pewno nasza "elitarna młodzież" już odpowiednio się nim zaopiekuje...

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!