czwartek, 22 lutego 2018 r.

Puławy

Związkowcy z Azotów rozczarowani po spotkaniu z zarządem. "Wiemy, to co wiedzieliśmy"

Dodano: 1 listopada 2017, 21:28

We wtorek związkowcy z puławskich Zakładów Azotowych rozmawiali z zarządem firmy. Chodzi o plany konsolidacji działu handlowego i adytu, co we wszystkich swoich spółkach stara się wprowadzić Grupa Azoty. „Puławy” wniosły do nich swoje uwagi.

Zdaniem związkowców, odebranie Zakładom Azotowym działu handlowego i włączenie go do osobnej spółki skutkowałyby wyprowadzaniem zysków i kierowaniem ich do pozostałych podmiotów w grupie kapitałowej. A to, według wielu z nich, może oznaczać brak pieniędzy na premie dla pracowników czy sponsoring, a więc i rozwój całego regionu. Z tego powodu zarówno NSZZ „Solidarność”, jak Związek Zawodowy Ruchu Ciągłego zagroziły strajkiem.

We wtorek ze związkowcami spotkali się członkowie zarządu ZA (bez prezesa Jacka Janiszka, który przebywa na zwolnieniu). Pracownicy twierdzą, że nie było to dobre spotkanie.

– Właściwie wiemy dokładnie to samo, co wiedzieliśmy przed tym spotkaniem. Nic więcej. Tłumaczono nam, że połączenie handlu może być korzystne dla całej grupy, a Puławy same nie poradzą sobie z niektórymi wyzwaniami, jak import nawozów ze wschodu. Nas to nie przekonuje, nastawienie załogi do proponowanych zmian jest negatywne – mówi Piotr Śliwa, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” w Zakładach Azotowych.

Tymczasem oświadczenie w sprawie konsolidacji, w imieniu zarządu puławskich Azotów, wydał rzecznik spółki, Michał Mulawa. Napisał, że do przekazanego przez Grupę Azoty SA projektu zmian w obszarach handlu i audytu, zarząd „wniósł szereg uwag”. – Trwają rozmowy w tej sprawie na poziomie całej Grupy Azoty. Tym samym zarząd puławskiej spółki liczy na nowe otwarcie w dyskusji o koordynacji funkcji handlowych w grupie – poinformował rzecznik.

Czytaj więcej o: azoty puławy
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (6 listopada 2017 o 07:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wiem czego się spodziewaliśta łosie. Nie po to Grupę robili, żeby teraz każdy działał oddzielnie. Wiadomo było od razu, że będzie konsolidacja po całości.
Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2017 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście że i coś innego, co jakiś czas pojawia sie jakiś szum ze coś złego się dzieje na zakładach a jak do tej pory to najlepsza forma w regionie i nie wierzę że coś się zmieni na gorsze w stosunku do pracownikow- to jest po prostu nie realne.
Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2017 o 14:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czuć na odległość, że to jakaś intryga jest szyta grubymi nićmi. Tu o coś innego chodzi niż o handel.
Rozwiń
Gość
Gość (3 listopada 2017 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyprowadzenie handlu ze spółki do zewnętrznego podmiotu, nawet jeśli był by to podmiot zależny może mieć fatalne skutki z uwagi na zarządzanie zyskiem. To może być skok na kasę ZA Puławy. Konkurencja ze wschodu istnieje od dawna i spółka nauczyła się radzić z nią sobie. Coś Janiszek kombinuje?
Rozwiń
Gość
Gość (2 listopada 2017 o 20:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Handel na azotach? Nic nie wiedziałam - tam jakieś targowisko powstało lub hala?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!