wtorek, 20 marca 2018 r.

Puławy

Żyrzyn. Stary wójt z nowymi planami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 grudnia 2014, 14:27
Autor: Daniel Drob

Nie będzie zmiany władzy w gminie. W drugiej turze wyborów wygrał Andrzej Bujek (1685 głosów - 54,09 proc.) i pokonał Renatę Kapustę-Kawkę (1430 głosów - 45,91 proc.).

Kampania wyborcza w gminie Żyrzyn nie należała do najspokojniejszych. W zeszłym tygodniu Andrzej Bujek zarzucił swojej kontrkandydatce niezgodne z prawem wykorzystywanie rankingu pokazującego poziom rozwoju gmin. Według niego Żyrzyn znajduje się dopiero na 2457 miejscu. Wójt w odpowiedzi na to wystosował do mieszkańców gminy list otwarty. - Chciałem zwrócić uwagę, że ranking brał pod uwagę tempo rozwoju, a zatem gminy, które szybko rozwijały się w 2010 r., a niekoniecznie mają dobre wskaźniki cztery lata później - tłumaczy wójt. - A my jeśli cztery lata temu rozwinęliśmy kanalizację, to obecnie w obszarze infrastruktury rozwój jest wolniejszy - wyjaśnia. I przedstawia inne zestawienie, pokazujące ile dana gmina powiatu puławskiego otrzymała środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. - W ubiegłej kadencji udało się nam pozyskać ponad 1 mln 186 tys. zł, jesteśmy na drugim miejscu po gminie Puławy - dodaje Bujek.

Hala, kanalizacja i wodociąg - Choć budżet nie został jeszcze przyjęty, to mamy już wyznaczone cele. Na sesji w poprzedniej kadencji podjęliśmy uchwałę o przystąpieniu do puławskiego Miejskiego Ośrodku Funkcjonalnego - mówi Bujek. - MOF to długookresowe przedsięwzięcie, koniec wszystkich inwestycji planuje się na 2020 r. Postanowiliśmy wziąć w nim udział ponieważ mówi się, że to może być ostatnia transza środków unijnych. W ramach MOF planowana jest m.in. budowa hali sportowej. - W Żyrzynie jest juz nowoczesna szkoła i przedszkole, brakuje hali. Na szczęście projekt i pozwolenie na budowę już mamy - tłumaczy wójt. - Kolejną ważną inwestycją jest budowa kanalizacji w Osinach i Woli Osińskiej. Problemem mogą być przyłącza. Gmina nie może każdemu z osobna ich budować, ale postaramy się finansowo wesprzeć mieszkańców. Ostatnim z planowanych przez wójta działań jest wymiana wodociągu w Żyrzynie. - Większość zrobiliśmy w poprzedniej kadencji, trzeba jeszcze wymienić ok. 1/4 starych rur. W poniedziałek odbyła się pierwsza sesja rady gminy w nowym składzie. Podczas niej na przewodniczącego ponownie został wybrany Wojciech Olszak, wiceprzewodniczącą rady została Teresa Gruda.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!