poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Radzyń Podlaski

Radzyń Podlaski: Ósmy Kolor Tęczy dostanie budynek dla swoich podopiecznych

Dodano: 10 kwietnia 2017, 17:47
Autor: eb

Władze Radzynia Podlaskiego idą na rękę stowarzyszeniu Ósmy Kolor Tęczy które działa rzecz osób niepełnosprawnych. A chodzi o nową siedzibę dla stowarzyszenia.

Wszystko wskazuje na to że będzie ona w tzw. wodomistrzówce, budynku przy ul. Parkowej, który od ponad 3 lat stoi pusty. To darowizna od urzędu marszałkowskiego.

– Burmistrz miasta występował kilka razy do Urzędu Marszałkowskiego o zmianę przeznaczenia budynku na cele oświatowe, związane z opieką społeczną, m.in. na zaadaptowanie na potrzeby Ośrodka Kuratorskiego Sądu Rejonowego. Jednak Urząd Marszałkowski nie wyraził zgody na zmianę użytkowania – mówi Anna Wasak, asystent burmistrza.

W międzyczasie stowarzyszenie Ósmy Kolor Tęczy wystąpiło z inicjatywą zagospodarowania budynku na swoje potrzeby. Marszałek województwa Sławomir Sosnowski poparł pomysł przekazania obiektu, pod warunkiem, że miasto zrezygnuje z tej darowizny.

– Nie mam nic przeciwko temu, by stowarzyszenie taki obiekt miało do własnej dyspozycji. Skoro jest przychylność marszałka, jestem gotów zrezygnować z darowizny. Poinformowałem o tym radnych aby nie powstało wrażenie, że w sposób nieroztropny, niegospodarny zarządzamy mieniem miasta – przyznaje burmistrz Jerzy Rębek.

Radni miasta również poparli ten pomysł. – Wszystko jest w toku. Załatwiamy formalności – mówi Sylwia Marczuk, prezes stowarzyszenia. – Ten budynek chcemy przystosować do rehabilitacji osób niepełnosprawnych – dodaje Marczuk.

Oprócz tego stowarzyszenie ma do swojej dyspozycji pomieszczenia w radzyńskim Pałacu Potockich.

Przypomnijmy, że Ósmy Kolor Tęczy został Organizacją Pozarządową roku 2016 w konkursie zorganizowanym przez Urząd Wojewódzki w Lublinie.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!