wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Rolnictwo

Antyrządowy protest rolników. Zablokują drogi krajowe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 marca 2013, 19:45

Problemy z przejazdem będą mieć kierowcy jadący "19” z Lublina do Lubartowa.
Problemy z przejazdem będą mieć kierowcy jadący \"19” z Lublina do Lubartowa.

Łabunie-Zamość i Łucka-Lubartów – na tych odcinkach dróg krajowych będą w czwartek protestować rolnicy. Są niezadowoleni z polityki rolnej rządu

– W województwie lubelskim będziemy protestować w dwóch miejscach – pod Lubartowem i pod Zamościem – zapowiada Henryk Suchora z NSZZ Solidarność Rolników Indywiduawlanych w Lublinie. – W całym kraju protest rozpocznie się o godz. 11. Zobaczymy jeszcze, jakie będą wytyczne z centrali, ale zakładamy, że potrwa ok. dwóch godzin.

Postulaty związkowców dotyczą m.in. wstrzymania sprzedaży ziemi cudzoziemcom, utrzymania KRUS-u, wsparcia dla małych i średnich gospodarstw rolnych czy pozostawienia Instytutu Medycyny Wsi w Lublinie. Związkowcy domagają się również zwrotu akcyzy w paliwie rolniczym do poziomu 100 proc. Chcą również, aby zostały wprowadzone zapisy ustawowe, które uwolnią Polskę od upraw GMO.

Problemy z przejazdem będą mieć kierowcy jadący "19” z Lublina do Lubartowa. Przed wjazdem do miasta rolnicy będą krążyć traktorami i innymi pojazdami rolniczymi na odcinku  długości ok. dwóch kilometrów.

– Wyjedziemy o godz. 11 spod zajazdu w Łucce i dojedziemy do ronda przy markecie Biedronka. Zrobimy kilka takich okrążeń – zapowiada Mieczysław Jóźwiak, przewodniczący Rady Powiatowej Solidarności RI w Lubartowie.

Utrudnienia czekają też na kierowców pod Zamościem. – W kolumnie, która wyjedzie z ul. Parkowej w Łabuniach będzie jechać ok. 15 ciągników i ok. 50 samochodów – mówi Antoni Skura, przewodniczący Rady Powiatowej NSZZ RI Solidarność w Zamościu. – Stamtąd powoli przejedziemy do Zamościa, ulicami Lwowską i Partyzantów aż pod budynek delegatury Urzędu Wojewódzkiego, gdzie złożymy naszą petycję.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
S Y L W E S T E R
aaa
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 marca 2013 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i wuj wam ta blokada da, w warszawie nawet nie wiedza gdzie ta łucka, lubartów czy tp. mieścina lezy, także tylko sie ośmieszacie, jakbyście poszli na warszawę i tam tych piorunów zablokowali, a jak mało rozpieprzyli z pół warszawy razem z nimi to tak, a tak to tylko szkoda marznąć. TAKŻE DO BOJU, IDŹMY NA WARSZAWĘ, DOSYĆ TEGO UCIEMIĘŻENIA ROZLICZYĆ PIEPRZONA SOLIDARNOŚĆ Z LAT 80 ZA TO, ŻE DOPROWADZIŁA DO BIEDY, ZNISZCZENIA KRAJU,
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (12 marca 2013 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
--------------------------WYRÓŻNIENIE DLA INTERNAUTY "Antytuskozłodziej"------------------------------ Nadszedł czas aby wyróżniać Tych Internautów CO POLSCE SŁUŻĄ ! . Jesteśmy pod Okupacją re żimu "Platformy Oszustów" (PO). Wrogowie posiadają prawie 100% medii, środków przekazu i pop rzez te wrogie środki przekazu doprowadzają Naród Polski do uwierzenia w ich DEZINFORMACJE!. Nie muszę wymieniać które to środki przekazu najbardziej ŁŻĄ ! a przede wszystkim tzw. gazeta ... G .wno Prawda". Naród Polski jest ZDEZORIENTOWANY dlatego Komentarze typu Internauty "Antytusk" bardzo pomagają by opanować wszystkie KŁAMSTWA KOMUCHÓW i " oddzielić PLEWY od dorodnego ziarna " . Starajcie się wyłapywać wszelkie KŁAMSTWA i przeciwstawić im PRAWDĘ !. Jeżeli czegoś nie Wiecie to pytajcie . Zapytać nie jest WSTYDEM, WSTYDEM jest przenosić bzdury komuchów !. Ogólnie w dzisiejszych Komentarzach pomylone są pojęcia "Partia" i Związek Zawodo wy . NIEZALEŻNY SAMORZĄDNY ZWIĄZEK ZAWODOWY "SOLIDARNOŚĆ" nie jest Partią polityczną. Jest Związkiem Zawodowym chroniącym Prawa Pracownicze ale jednocześnie jest PEŁNOMOCNIKIEM PRACOWNIKÓW należącym do tego Związku !. To , że SOLIDARNOŚĆ wychodzi poza prawa praco wnicze, spowodowane jest tym , iż Pracodawca swoje antypracownicze zarządzenia tłumaczy wyko nywania poleceń rządowych (sic?). Jeżeli SOLIDARNOŚĆ nie ma partnera do rozmowy w osobie Pracodawcy to ... Delegacja "S" (SOLIDARNOŚCI ) umawia rozmowę z Premierem i próbuje bezpośre dnio rozmawiać z Premierem . Jeżeli Premier lekceważy "S" i nie wyjaśnia szkodzących Pracowni kom Zarządzeń , to SOLIDARNOŚĆ wychodzi i zwraca się do Pracowników o Zgodę na STRAJK. Jeżeli Pracownicy wyrażają potrzebe STRAJKU to SOLIDARNOŚĆ ogłasza STRAJK w danym Zakł adzie Pracy i przekazuje Postulaty Pracownicze do Premiera . Jeżeli dany poszko dowany Zakład Pracy jest niewielkim to SOLIDARNOŚĆ przyjmuje wsparcie tzw. "Strajku Solidarno ściowego" czyli inny większy Zakład Pracy ogłasza u siebie "STRAJK SOLIDARNOŚCIOWY" I WTEDY już Dwa Zakłady PROTESTUJĄ I DOMAGAJĄ SIĘ ZLIKWIDOWANIA SZKODZĄCYCH PRA COWNIKOM ZARZĄDZEŃ . Wtedy właśnie SOLIDARNOŚĆ rozmawia z politykami o szkodzących Pracownikom Zarządzenia Premiera . Wszędzie nawet w Sejmie RP "SOLIDARNOŚĆ" może wy stępować w obronie Praw Pracowniczych . A co do Prezydenta Lecha Wałęsy to NIE JEST PR AWDĄ , że w czymkolwiek zaszkodził Polsce . Przewodniczący SOLIDARNOŚCI nie podejmuje Sam decyzji do wykonania! . Jest KOMISJA KRAJOWA SOLIDARNOŚCI i to właśnie ta KOMISJA dys kutuje nad daną propozycją i póżniej następuje GŁOSOWANIE . Większością wyborczą zatwier dzane są propozycje i dopiero wtedy sa obowiązujące !. Przewodniczący w głosowaniu posiada TYLKO JEDEN GŁOS WYBORCZY tak jak reszta głosujących . Wracając do WYRÓŻNIENIA Internauty jednocześnie prośba jest o zmianę "nick" gdyż Patriota z takim charakterem uczciwym nie może być "złodziejem" (sic?). Czyli " AntyTusk"' dobrze ? .
Rozwiń
aaa
aaa (12 marca 2013 o 14:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='LUBLINIANIN' timestamp='1363094087' post='744123']
SŁUCHAJTA CHŁOPY BLOKUJTA WSZSTKO CO MOŻETA NIE DAJTA MIASTOWYM DOWIEŚĆ ŻARCIA!!!!NIE PLAĆTA ŻADNYCH SKŁADEK .ŻĄDAJTA ŻEBY WAM NAWET PŁACILI ZA KOPULOWANIE WŁASNYCH BAB PRZECIE TOTEŻ ROBOTA I WYSIŁEK A NIE MATA JUŻ ZA BARDZO SIŁ BO WIADOMO ŻE NA WSI JEDYNIE GŁÓD NĘDZA I BEZNADZIEJA!!!!WIĘC STAWIAJTA KOSY I WIDŁY NA SZTORC I POSZLI NA MIASTA!!!!!CHURRRRRAAAAAAA!!!!
[/quote]
Dobrze się czujeta?
Rozwiń
LUBLINIANIN
LUBLINIANIN (12 marca 2013 o 14:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SŁUCHAJTA CHŁOPY BLOKUJTA WSZSTKO CO MOŻETA NIE DAJTA MIASTOWYM DOWIEŚĆ ŻARCIA!!!!NIE PLAĆTA ŻADNYCH SKŁADEK .ŻĄDAJTA ŻEBY WAM NAWET PŁACILI ZA KOPULOWANIE WŁASNYCH BAB PRZECIE TOTEŻ ROBOTA I WYSIŁEK A NIE MATA JUŻ ZA BARDZO SIŁ BO WIADOMO ŻE NA WSI JEDYNIE GŁÓD NĘDZA I BEZNADZIEJA!!!!WIĘC STAWIAJTA KOSY I WIDŁY NA SZTORC I POSZLI NA MIASTA!!!!!CHURRRRRAAAAAAA!!!!
Rozwiń
ANTYTUSKOZŁODZIEJ
ANTYTUSKOZŁODZIEJ (12 marca 2013 o 13:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z przykrością stwierdzam że na tym forum wypowiadają się w większości sami kastraci umysłowi.
po pierwsze co wam winna SOLIDARNOŚĆ jeżeli sami nie potraficie zadbać o swój byt, ilu z was prowadzi firmy i płaci swoim pracownikom głodowe wynagrodzenie!?
Ilu z was sprzeciwiło się wyprzedaży POLSKIEGO majątku? sami chcieliście by do POLSKI wszedł obcy kapitał to powstaną nowe miejsca pracy, teraz ten cudowny obcy kapitał wykończył POLSKĄ konkurencję a wam płaci śmieszne pieniądze i każe tyrać po godzinach.
Biegacie do zachodnich hipermarketów kupujecie artykuły niewiadomego pochodzenia trujecie się nimi i cieszycie się że była promocja, przy okazji wyżywacie się na POLSKIEJ kasjerce bo za długo w kolejce stoicie, a nikt z was że w osiedlowych sklepikach kupilibyście zdrowe POLSKIE jedzenie, że dzięki wam miliony POLSKICH małych sklepików padło że miliony ludzi tam pracujących straciło pracę, wolicie CHIŃSKIE i zachodnie dziadostwo.
Żrecie artykuły zachodnie te które nie przeszły norm sanitarnych, od 1992 roku mam do czynienia z artykułami zachodnimi, tysiące ton dziennie wjeżdża do POLSKI żywności za którą nikt nie bierze odpowiedzialności bo tylu pośredników przeszła że nie wiadomo kto jest jej producentem, owoce i warzywa z zachodu jeżeli nie wywołują uczulenia i pryszczy to cud, obniżają odporność waszego organizmu ale wam smakują bo są z hipermarketu i na dodatek z zachodu, od POLSKIEGO rolnika wam nie smakują bo są za małe i nie smakują chemią!!!
Macie pretensje do KRUSU to że wy dajecie się okradać ZUSOWI nie oznacza że rolnik ma być takim samym matołem jak wy, nie razi was że z waszego ZUSU kasa idzie na milionowe pensje prezesom spółek skarbu państwa, na to że TUSK z tych pieniędzy lata samolotem kilka razy w tygodniu by pograć sobie w piłkę nad morzem z kolegami, lub też bzyknąć starą, tylko macie pretensje że rolnik płaci mniej KRUSU niż wy złodziejskiego ZUSU!
dużo można by pisać ale i tak z tego niewielu z was wyciągnie wnioski więc szkoda mojego czasu!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!