poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Rolnictwo

"Kraina wokół Lublina" przyjmuje wnioski o unijne dofinansowanie

  Edytuj ten wpis
Autor: (aa)

Jeszcze do 23 października Lokalna Grupa Działania na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Lubelskiego "Krain
Jeszcze do 23 października Lokalna Grupa Działania na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Lubelskiego \"Krain

Jeszcze do 23 października Lokalna Grupa Działania na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Lubelskiego "Kraina wokół Lublina” przyjmuje wnioski do unijnych programów. Dofinansowanie można otrzymać m.in. na zakup maszyn i urządzeń, remonty jak też zakup sprzętu komputerowego.

Pod koniec września LGD "Kraina wokół Lublina” rozpoczęła nabór wniosków na działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, "Małe projekty”, "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz "Odnowa i rozwój wsi”.

– Jest mnóstwo telefonów i pytań dotyczących naboru – mówi Paulina Drążyk z LGD "Kraina wokół Lublina”. – Do tej pory w ramach działania "Małe projekty” wpłynęło już do nas jedenaście wniosków. Dotyczą m.in. warsztatów kulinarnych, czy też wyposażania gospodarstw agroturystycznych. Mamy też dwa wnioski w sprawie budowy placów zabaw. Pięć wniosków złożono na działanie "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej i cztery na "mikroprzedsiębiorstwa”.

W przypadku działania "Odnowa i rozwój wsi” gminy tradycyjnie już czekają do ostatniego dnia naboru. LGD nie ocenia wniosków.

– Zajmują się tym albo pracownicy urzędu marszałkowskiego albo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – dodaje Drążyk. – My oczywiście pomagamy i podpowiadamy. Organizujemy również szkolenia, jak należy wypełniać takie wnioski.

Gdzie i kiedy złożyć wniosek

Wnioski należy składać bezpośrednio w Biurze LGD "Kraina wokół Lublina” w Lublinie przy ul. Karłowicza 4, I piętro, pokój 100, tel. 81 532 30 65. Wnioski są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 18.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!