wtorek, 20 lutego 2018 r.

Rolnictwo

Na wsi coraz ciekawiej. Chcą zbudować wioskę indiańską

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 września 2014, 15:45
Autor: aa

Wioska indiańska w gminie Krzczonów i szlak nordic walking na terenie gminy Bychawa - m.in. te projekty z terenu powiatu lubelskiego mają szanse na unijne dofinansowanie. Teraz wnioski wybrane przez Lokalną Grupę Działania "Kraina wokół Lublina musi zatwierdzić Urząd Marszałkowski.

Sierpniowy nabór był ostatnim w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2014. Działające w Lubelskiem lokalne grupy działania mają przekazać wnioski do urzędu do końca września. Zrobiła to już LGD "Kraina Wokół Lublina”.

- Mieliśmy blisko 884 tysiące złotych na dofinansowanie "Małych projektów” - mówi Małgorzata Olechowska, kierownik LGD "Kraina Wokół Lublina”. - Wpłynęło w sumie 40 projektów na 1 mln 350 tysięcy złotych. Do dalszego etapu przeszło 30. Pozostałe projekty będą czekały na tzw. liście rezerwowej.

Oznacza to, że na unijne dofinansowanie mogą liczyć w momencie kiedy ktoś z zatwierdzonych wnioskodawców się wycofa. A nie jest to wykluczone, bo termin realizacji projektów jest wyjątkowo krótki.
- Upływa z końcem marca przyszłego roku - podaje Olechowska. - Dlatego też największą szansę mają projekty nieinwestycyjne, które można zrealizować w 2-3 miesiące.

Na liście wybranych do dofinansowania znalazło się kilka oryginalnych pomysłów. Wśród nich jest m.in. wioska indiańska. Ma powstać na terenie gminy Krzczonów.

- Projekt jest skierowany do dzieci i młodzieży. Zakłada postawienie wigwamów. Będzie też można postrzelać z łuku. W ramach projektu będą też prowadzone zajęcia z hipoterapii z użyciem osiołków - mówi Olechowska.

Inny przykład to utworzenie Zagrody Piekarza w Stasinie w gminie Konopnica, gdzie będzie można m.in. obserwować proces wypieku chleba. Z kolei na terenie gminy Bychawa ma powstać szlak nordic walking.
Inne ze zgłoszonych projektów dotyczyły m.in. doposażenia gospodarstw agroturystycznych czy też zakupu strojów dla zespołu śpiewaczego.
  Edytuj ten wpis
jon
SARKAZM
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

jon
jon (24 września 2014 o 08:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

czy będzie też pokaz skalpowania ?

Rozwiń
SARKAZM
SARKAZM (23 września 2014 o 19:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

PRZECIEŻ JAK ZACZNĄ KRZYCZEĆ I BIEGAĆ Z DZIDAMI I Z ZATRUTYMI STRZAŁAMI TO JAK RDZENNI MIESZKAŃCY KRZCZONOWA WYTRZYMAJĄ???!!!
a JESZCZE JAK KTOŚ PIERDNIE TO ZATRUJE POWIETRZE I DO ATMOSFERY SIĘ BĘDZIE DOSTAWAĆ ZA DUŻO AZOTU!!! A JAK BĘDĄ BIEGAĆ TO I BĘDZIE WIĘKSZY WIATR I JAK TO WIATR LUBI CHUCZEĆ, JAK WYOBRAŻACIE SOBIE MIESZKAĆ KOŁO TAKIEJ WIOSKI!!!
a CO Z BIEDNYMI ZWIERZĘTAMI? BĘDĄ PRZEŻYWAĆ TRAUME, NP. PTASZEK UDERZY SIĘ 
O KTÓRYŚ O WIGWAM (TAKI INDIAŃSKI NAMIOT) I STRACI ŻYCIE? CZY POMYŚLELIŚCIE O TYM?
TO STRASZNE!!!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!