środa, 21 marca 2018 r.

Rolnictwo

Pomoc dla producentów mleka. Wnioski można składać do 12 pażdziernika

Autor: aa

Do 12 października można składa wnioski o pomoc finansową na drugi okres ograniczenia produkcji mleka krowiego. Rolnicy, którzy uzyskali zezwolenie na ograniczenie produkcji mleka w pierwszym okresie nie mogą ponownie ubiegać się o wsparcie.

O pomoc finansową mogą występować rolnicy, którzy w lipcu 2016 r. dostarczyli mleko do podmiotów skupujących. Rolnicy muszą też zobowiązać się do ograniczenia dostaw mleka w jednym z czterech wyznaczonych trzymiesięcznych okresów w stosunku do analogicznego okresu z poprzedniego roku kalendarzowego tzw. okresu referencyjnego.

– Minimalna wielkość ograniczenia dostaw mleka, do której producent ma prawo ubiegać się o pomoc wynosi 1500 kg. Pomoc będzie można przyznać do maksymalnie 50 procent ilości mleka dostarczanego przez producenta do podmiotów skupujących w okresie referencyjnym – podaje Karolina Dziewulska-Siwek, rzecznik prasowy Agencji Rynku Rolnego.

Wnioski za pierwszy okres ograniczenia produkcji (październik – grudzień 2016 r.) można było składać do 21 września. Do Oddziału Terenowego ARR w Lublinie wpłynęło ponad 360 wniosków.

Natomiast 12 października, o godz. 12 upływa termin na złożenie wniosków na drugi okres ograniczenia produkcji mleka (listopad 2016 r. – styczeń 2017 r.).

ARR zaznacza, że rolnicy, którzy złożyli wnioski we wrześniowym terminie i otrzymali zgodę na ograniczenie produkcji mleka ponownie o wsparcie nie mogą się już ubiegać.

– Producenci, którzy uzyskali zezwolenie na dokonanie redukcji w I okresie ograniczenia nie mogą ubiegać się o pomoc. Ponowne złożenie wniosku na II okres ograniczenia skutkuje odrzuceniem wniosku z I i II okresu – przestrzega Dziewulska-Siwek.

Na razie do OT ARR w Lublinie nie wpłynął jeszcze żaden wniosek dotyczący II okresu ograniczenia produkcji mleka.

– Nie ma zainteresowania drugim naborem – informuje Marek Wojciechowski, zastępca dyrektora OT ARR w Lublinie, który jednocześnie podkreśla, że rolnicy składają wnioski bliżej wyznaczonego terminu.

O dacie przyjęcia wniosku decyduje fizyczny jego wpływ do właściwego dla producenta mleka Oddziału Terenowego ARR. Wnioski złożone po upływie terminu będą odrzucone.

Czytaj więcej o: dopłaty mleko
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!