Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rozrywka

26 czerwca 2009 r.
21:59
Edytuj ten wpis

Media Markt: Sprzedaliśmy prawie wszystko, pod czym podpisany jest Michael Jackson

0 10 A A

Najbardziej podziwiany i zarazem najbardziej krytykowany artysta muzyki rozrywkowej, zmarł w czwartek po południu czasu kalifornijskiego. Jego odejście poruszyło wszystkich. Także lubelskich muzyków i słuchaczy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z naszych sklepów znikają płyty amerykańskiego piosenkarza jak w jego złotym okresie. Nasi artyści nie urywają smutku po odejściu człowieka, którego twórczość z lat 80. była wzorcem profesjonalizmu.

Michaela Jacksona znał każdy, mimo że od wielu lat muzyk nie opublikował nowej piosenki i nie dał koncertu. To, czego dokonał w latach 80. na trwałe zapisało się w pamięci ludzi i stało się żywą klasyką. Nie tylko jego piosenki.

- Straciliśmy wielkiego, charyzmatycznego artystę. Był niezwykły, utalentowany w wielu dziedzinach sztuki - mówi Beata Kozidrak.

Jacksona cenią nie tylko muzycy popowi i poprockowi. - Był to artysta należący do nielicznej grupy tych, których twórczość stała się kamieniem milowym w historii muzyki - ocenia Grzegorz Kotyłło, lider lubelskiego zespołu rockowego Tipsy Train. I dodaje: Ja osobiście z racji uwielbienia hard rocka lubię te mocniejsze, gitarowe piosenki Michaela.

Amerykański artysta budził podziw także wśród tancerzy. - Odszedł wielki człowiek. Dla mnie jako tancerza i choreografa jego muzyka miała szczególną wartość. On sam był genialnym tancerzem i jeszcze lepszym wokalistą - analizuje Jacek Wazelin.

Myśl Wazelina rozwija Kotyłło: Jego choreografie, stroje, światła czy scenografie koncertowe wyznaczyły nowy kierunek show-biznesu. Drogą tą zmierzają współcześni giganci.

Niestety, w nowym stuleciu Jackson wycofał się z czynnego życia artystycznego. Zmagał się z licznymi chorobami, a na dodatek z oskarżeniami o molestowanie zaprzyjaźnionych dzieci.

- Szkoda że odchodził w takim momencie swojego życia. Wiadomo, że żaden moment nie jest dobry, ale w jego przypadku szczególnie to nasuwa mi się na myśl. Walczący z chorobami, zarzutami o pedofilię i chyba samotny, odszedł w złym czasie dla siebie i jego fanów - ocenia Wazelin.

Podobny żal wyraża Beata Kozidrak: To przykre, że odszedł w poczuciu niespełnienia, bo przecież jego ostatnia płyta nie cieszyła się już taką popularnością, jak te wydane w latach 80.

Jednak Jackson szykował się do wielkiego powrotu. Spędził kilka ostatnich tygodni na próbach do 50 koncertów w Londynie, które dawno temu zostały wyprzedane. Miały one przyćmić wszystko, co wygenerował dotąd show-biznes. - Kilka dni temu weszłam na jego stronę internetową, żeby prześledzić najbliższą trasę koncertową. Chciałam pojechać na jego koncert... - wyjawia Beata Kozidrak.

Jackson już jednak nigdy nie wystąpi. - Liczyłem na jego pożegnalny koncert, ale - niestety - przeznaczenie sprawiło inaczej. Mam nadzieję, że w nowym bycie jest PTAKIEM i leci - poetycko podsumowuje Karol Gadzało z grupy Miąższ.

Pozostały nam tylko nagrania. Lubelskie sklepy fonograficzne przeżywają szturm słuchaczy spragnionych nagrań Króla Popu.

- Sprzedaliśmy prawie wszystko, pod czym podpisany jest Michael Jackson. Rozeszły się co do sztuki płyty winylowe - mówi Bartłomiej Odorowicz, kierownik sprzedaży Media Markt.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Hemorojda / 7 lipca 2009 o 04:30
zamiast kupowac bzdey pedofila nie lepiej wspomagac biedne dzieci
pokrzywdzone przez takich "kochajacych inaczej" facetow ?

CO NA TO POLSCY HOMO-NIEWIADOMO?
Avatar
m / 28 czerwca 2009 o 10:38
PO PIERWSZE PEDOFIL, PO DRUGIE CZEGO NIE MA W SPRZEDAŻY BARANKÓW BOŻYCH Z ICH HITEM "MAJKEL DŻEKSON"
dezekson dzekson ch... dziki wyp... do afryki
Avatar
Gość / 27 czerwca 2009 o 18:16
No to Majkel nam zaspiewal "Dead, I'm dead yeah yeah yeah"
Avatar
Gość / 27 czerwca 2009 o 18:08
anty kicz napisał:
...fundacje ochrony dzieci przed pedofilami

[url="http://www.youtube.com/watch?v=EpuYoK6wv_Y"]http://www.youtube.com/watch?v=EpuYoK6wv_Y[/url]
Avatar
[*] / 27 czerwca 2009 o 12:21
nie zapominajcie ze on ciagle jest w naszych sercach szkoda tylko ze juz nie wystapi dla swoich fanów :( [*] we will never forget you.! zrobił tyle dobrego dla świata ze warto go zapamietac [*]
Avatar
~gosc~ / 27 czerwca 2009 o 12:15
Tak Micheal miał operację , ale on też był chory na jakieś choroby.
Na zawsze królu popu
Avatar
Gość / 27 czerwca 2009 o 12:00
:-( umar a go lubilem od pół roku ale te operacje plastyczne ... jego muzyka była super
Avatar
pav3L / 27 czerwca 2009 o 09:40
Michael Jackson has died. His heart could no longer beat it, yeah, just beat it, yeah!
Avatar
MJ[*] / 27 czerwca 2009 o 00:13
zgadzam sie,ale w polsce juz tak jest, ze opluwa się za życia a wystawia na piedestał po śmierci... powinni teraz dać zalobe narodowa, flagi w okach i wstążki przy antenach samochodu. Zmarł człowiek taki sam jak my, tylko jedni z nas psrzedaja bulki w sklepie, inni jezdża na taxówkach, inni grają w piłke nożną a jeszcze inni śpiewają. Żal człowieka, ale WY MEDIA robiliście z niego pedofila za życia, teraz robicie boga po śmierci, chyba coś jest nie halo:/
Avatar
dosia / 26 czerwca 2009 o 22:56
Czy Wy nie przesadzacie?Raptem okazało się,że cala Polska i cały świat KOCHA Jacksona...Owszem -miał kilka fajnych utworów,ale żeby od razu robić z Niego Boga-to chyba przesada?Tym bardziej,że jeszcze kilka miesięcy a nawet tygodni temu media niezbyt pochlebnie pisały o Nim.Ludzie-to był po prostu piosenkarz...piosenki pozostaną,ale nie zapominajmy,że umarł tak "młodo" niejako na własne życzenie.Organizm ludzki nie jest niezniszczalny,nawet za ogromną kasę.Tak już ten świat jest ułożony.
Avatar
Hemorojda / 7 lipca 2009 o 04:30
zamiast kupowac bzdey pedofila nie lepiej wspomagac biedne dzieci
pokrzywdzone przez takich "kochajacych inaczej" facetow ?

CO NA TO POLSCY HOMO-NIEWIADOMO?
Avatar
m / 28 czerwca 2009 o 10:38
PO PIERWSZE PEDOFIL, PO DRUGIE CZEGO NIE MA W SPRZEDAŻY BARANKÓW BOŻYCH Z ICH HITEM "MAJKEL DŻEKSON"
dezekson dzekson ch... dziki wyp... do afryki
Avatar
Gość / 27 czerwca 2009 o 18:16
No to Majkel nam zaspiewal "Dead, I'm dead yeah yeah yeah"
Avatar
Gość / 27 czerwca 2009 o 18:08
anty kicz napisał:
...fundacje ochrony dzieci przed pedofilami

[url="http://www.youtube.com/watch?v=EpuYoK6wv_Y"]http://www.youtube.com/watch?v=EpuYoK6wv_Y[/url]
Avatar
[*] / 27 czerwca 2009 o 12:21
nie zapominajcie ze on ciagle jest w naszych sercach szkoda tylko ze juz nie wystapi dla swoich fanów :( [*] we will never forget you.! zrobił tyle dobrego dla świata ze warto go zapamietac [*]
Avatar
~gosc~ / 27 czerwca 2009 o 12:15
Tak Micheal miał operację , ale on też był chory na jakieś choroby.
Na zawsze królu popu
Avatar
Gość / 27 czerwca 2009 o 12:00
:-( umar a go lubilem od pół roku ale te operacje plastyczne ... jego muzyka była super
Avatar
pav3L / 27 czerwca 2009 o 09:40
Michael Jackson has died. His heart could no longer beat it, yeah, just beat it, yeah!
Avatar
MJ[*] / 27 czerwca 2009 o 00:13
zgadzam sie,ale w polsce juz tak jest, ze opluwa się za życia a wystawia na piedestał po śmierci... powinni teraz dać zalobe narodowa, flagi w okach i wstążki przy antenach samochodu. Zmarł człowiek taki sam jak my, tylko jedni z nas psrzedaja bulki w sklepie, inni jezdża na taxówkach, inni grają w piłke nożną a jeszcze inni śpiewają. Żal człowieka, ale WY MEDIA robiliście z niego pedofila za życia, teraz robicie boga po śmierci, chyba coś jest nie halo:/
Avatar
dosia / 26 czerwca 2009 o 22:56
Czy Wy nie przesadzacie?Raptem okazało się,że cala Polska i cały świat KOCHA Jacksona...Owszem -miał kilka fajnych utworów,ale żeby od razu robić z Niego Boga-to chyba przesada?Tym bardziej,że jeszcze kilka miesięcy a nawet tygodni temu media niezbyt pochlebnie pisały o Nim.Ludzie-to był po prostu piosenkarz...piosenki pozostaną,ale nie zapominajmy,że umarł tak "młodo" niejako na własne życzenie.Organizm ludzki nie jest niezniszczalny,nawet za ogromną kasę.Tak już ten świat jest ułożony.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 3

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 30 64

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 11 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 14

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!