środa, 21 lutego 2018 r.

Ryki

Szpital zwalnia. "Nowy dzierżawca prezentuje podejście, które nazwałbym bezdusznym"

Dodano: 20 września 2016, 18:02

Centrum Dializa - tak nazywa się nowy, większościowy udziałowiec firmy AMG, która dzierżawi szpital. Stołeczne CD zarządzanie zaczęło od wręczania wypowiedzeń.

Szpital w Rykach (fot. Archiwum)
Szpital w Rykach (fot. Archiwum)

Firma AMG, dzierżawca szpitala, z powodu kłopotów finansowych sprzedała większość udziałów w tej placówce warszawskiej firmie Centrum Dializa. To już trzeci dzierżawca szpitala w ciągu ostatniej dekady i pierwszy, który zaczął zarządzenie od zwolnień grupowych. W ciągu ostatnich tygodni wypowiedzenia otrzymało 20 osób. Są wśród nich położne, pielęgniarki i salowe.

Zwolnione osoby mogą liczyć co prawda na ekwiwalent za zaległy urlop, czy odprawę w wysokości trzech miesięcznych pensji, ale szanse na przekwalifikowanie w wieku ponad 50 lat są trudne.

– Do tego szpitala najczęściej trafiają osoby w bardzo złym stanie zdrowia. To jest rejon rolniczy, gdzie do byle bólu głowy, nikt karetki nie wzywa. Tymczasem nowy dzierżawca prezentuje podejście, które nazwałbym bezdusznym, biznesowym. Gdzie dobro pacjenta i pracownika nie leży na pierwszym miejscu – mówi Stanisław Jagiełło, starosta powiatu ryckiego, zaniepokojony, że pożegnanie jednej piątej personelu może mieć także negatywny wpływ na jakość oferowanej opieki.

Starosta zapewnia, że jest w stałym kontakcie z Powiatowym Urzędem Pracy i będzie starał się przedstawić osobom zwolnionym jakąś ofertę, ale tych nie ma zbyt wiele.

– Jako starosta czuję się odpowiedzialny za ten szpital, ale przepisy nie pozwalają zarządowi powiatu na ingerencję w strukturę organizacyjną tego podmiotu. Jeśli oddziały (interna, chirurgia i pediatria) będą funkcjonowały normalnie, jeśli kontrakt będzie wykonywany zgodnie z umową, nie możemy nic zrobić – przyznaje Jagiełło.

Zainteresowany niepokojącą sytuacją w szpitalu jest także Jarosław Żaczek, burmistrz Ryk, który zapowiedział, że zarówno on, jaki i Rada Miasta będzie chciała z nią zapoznać.

Prawdopodobnie dojdzie do spotkania przedstawicieli władz miasta i powiatu, jego tematem będzie szpital i jego sytuacja.

Mimo prób, nie udało nam się skontaktować z władzami szpitala i firmą AMG. Do sprawy zwrócimy.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 października 2017 o 09:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Centrum Dializa jest z Sosnowca a nie z Warszawy. Proszę...
Rozwiń
Gość
Gość (21 września 2016 o 07:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nawet nie wiedziałem że tam szpital mają...
Rozwiń
Gość
Gość (20 września 2016 o 19:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja się zastanawiam po co takie szpitale funkcjonują??? Nie mają ani odpowiedniej kadry lekarskiej ani pielęgniarskiej, mają za małą ilość oddziałów. Właśnie czytam że ta resztka pielęgniarek i położonych została zwolniona. W dużych szpitalach ta praktyka w obsłudze pacjenta jest po prostu większa z uwagi na ilość pacjentów i kasę jaką się przeznacza na szpitale duże. Po co coś takiego jak ten Szpital funkcjonuje??? Komu on faktycznie służy, bo jako pacjent bałbym się tam leżeć...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!