środa, 21 lutego 2018 r.

Ryki

"Zgłaszając się do służby daliście wyraz swojego patriotyzmu". Przysięga wojskowa w Dęblinie

Dodano: 3 lutego 2017, 17:30

179 żołnierzy służby przygotowawczej, w tym 19 podchorążych WSOSP złożyło dziś uroczystą przysięgę wojskową na placu przed Pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt.

Za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych oraz wysokie wyniki w szkoleniu i dyscyplinie, osiągnięte podczas szkolenia podstawowego, Rektor-Komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk, wyróżnił listem gratulacyjnym 4 szeregowych podchorążych: Martę Rzymyszkiewicz, Bartosza Siutę, Łukasza Kupca i Marcin Łukasiaka.

– Nie byłoby ich tutaj bez Was. Bez Waszej miłości, bez Waszego wychowania drodzy Rodzice, bez Waszej obecności przy nich drodzy współmałżonkowie. Bez waszej ofiary, bo to Wy pozwoliliście im przyjść tutaj i poświęcić się niełatwej drodze służby wojskowej. Dziękuje Wam za to drogie Rodziny – powiedział Rektor-Komendant WSOSP zwracając się do rodzin podchorążych i elewów, którzy złożyli dziś uroczystą przysięgę wojskową.

– Minęły 33 dni niełatwego szkolenia podstawowego. Dziękuję za Waszą postawę. Zgłaszając się do służby daliście wyraz swojego patriotyzmu, daliście wyraz temu, że jesteście gotowi poświęcić swój czas, zdrowie a nawet życie – jeśli zajdzie taka potrzeba - w służbie Ojczyźnie. Nie jest to łatwa droga, tym większy szacunek oddajemy Waszej ofierze. Wszystko co ważne dla lotnictwa zaczyna się tu w dęblińskiej „Szkole Orląt”. Gratulując wytrwałości, determinacji i samozaparcia, życzę Wam, żeby tu i teraz dokonało się coś ważnego w Waszym osobistym życiu – podkreślił gen. Krawczyk.

Żołnierze służby przygotowawczej, którzy dziś złożyli uroczystą przysięgę, cykl szkolenia rozpoczęli 10 stycznia. Jest on podzielony jest na dwa etapy: szkolenie podstawowe i specjalistyczne. Dotychczas wykazali się sprawnością fizyczną, wiedzą teoretyczną z regulaminów oraz umiejętnościami praktycznymi ze szkolenia ogniowego, taktycznego i musztry. Będą się szkolić w grupie osobowej inzynieryjno-lotniczej a cały cykl kształcenia zakończy się egzaminem oficerskim.

Źródło: WSOSP w Dęblinie

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 lutego 2017 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pederaści się uaktywnili.
Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2017 o 10:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy w programie nauczania jest teraz jak przygotować kakałko dla Misiewicza?
Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2017 o 10:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja się pytam -gdzie jest misio????????????????????
Rozwiń
Gość
Gość (4 lutego 2017 o 08:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A to ciekawa teza. A tak jakieś argumenty na poparcie masz jakieś? Czy tylko plujesz nienawiścią spod paska od spodni?
Rozwiń
Kjggj
Kjggj (3 lutego 2017 o 22:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cyrk z wojska zrobiła PO. Główni klauni to psychiczny Klich i płaczliwy Siemoniak. Przypominam: to właśnie oni zarządzili, żeby koszar strzegli cywile bez broni. Lepszy cywil bez broni niż szef MON bez rozumu. Do tego zwierzchnik bez jaj.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!