Kiepsko zaczęli, świetnie skończyli. Bogdanka LUK Lublin pewna gry w fazie play-off! [zdjęcia]

Siatkarze Bogdanki LUK w niedzielę nie raz i nie dwa mocno podnieśli swoim kibicom ciśnienie. Lublinianie w domowym meczu z Indykpolem AZS Olsztyn przegrali dwa pierwsze sety. Na szczęście w trzech kolejnych byli już górą. Dzięki temu nie tylko zanotowali 17 zwycięstwo w sezonie, ale przede wszystkim zapewnili sobie miejsce w czołowej ósemce PlusLigi i udział w fazie play-off.

W sobotę drugi, w niedzielę pierwszy. Bartosz Zmarzlik wygrał Kryterium Asów w Bydgoszczy

Pierwszy weekend nowego sezonu był bardzo pracowity dla Bartosza Zmarzlika. Lider Orlen Oil Motoru Lublin w sobotę startował w Częstochowie, a w niedzielę w Bydgoszczy. Pierwsze zawody przegrał o rzut monetą. W drugich był bezkonkurencyjny i z kompletem 15 punktów po raz trzeci w karierze wygrał Kryterium Asów.

Janowianka przeżywała w Tomaszowie ciężkie chwile, ale wygrała po pięknym golu Jurija Perina

Drugi mecz na wiosnę, drugie zwycięstwo i nadal fotel lidera. Janowianka zwłaszcza na początku meczu miała duże problemy w Tomaszowie Lubelskim. Przetrwała jednak napór rywali, a w drugiej części spotkania decydujący cios zadał Jurij Perin.

Górnik Łęczna przerwał złą passę w meczu z Czarnymi Sosnowiec

Trener Patryk Błaziak może być jednak tylko połowicznie zadowolony, ponieważ jego zespół wciąż czeka na triumf

Ponad 500 minut bez gola i wystarczy, Świdniczanka uratowała punkt w 95 minucie

Głęboko odetchnęli po końcowym gwizdku meczu z Garbarnią Kraków piłkarze i kibice Świdniczanki. Beniaminek aż do 95 minuty przegrywał u siebie 0:1. Drużyna Łukasza Gieresza zmierzała po czwartą porażkę na wiosnę, ale jednak uratowała remis po golu Michała Zubera. I przerwała fatalną passę ponad… 500 minut bez gola w lidze.

Kuriozalne bramki w Sitnie. Potok bezlitosny dla Omegi Stary Zamość

Potok Sitno przed tygodniem wysoko przegrał na wyjeździe z Gromem Różaniec, a w tej kolejce rozprawił się z Omegą Stary Zamość po festiwalu błędów jednego z bramkarzy gości

Brylantowy sezon piłkarskiej drugiej ligi (cz. I)
MAGAZYN

20 marca minęło 75 lat od utworzenia piłkarskiej 2. ligi, w 2008 r. nazwanej 1. LIGĄ. W tym czasie na zapleczu polskiej ekstraklasy za grały 193. zespoły, a wśród nich – siódemka z województwa lubelskiego: Lublinianka, Garbarnia Lublin, Motor Lublin, Avia Świdnik, Górnik Łęczna, Hetman Zamość i Wisła Puławy.

Huczwa Tyszowce dała sobie zabrać wygraną w starciu z Błękitnymi Obsza

Huczwa Tyszowce zaliczyła mocny falstart w rundzie rewanżowej. Przed tygodniem podopieczni trenera Przemysława Siomy przegrali minimalnie w Chodywańcach, a w tej kolejce na boisku w Wożuczynie podzielili się punktami z Błękitnymi Obsza

Skoki narciarskie. Bajkowe zakończenie sezonu w Planicy

Kapitalna atmosfera, wzruszające chwile, fenomenalne skoki i podium Aleksandra Zniszczoła w niedzielnym konkursie w Planicy. Sezon 2023/2024 przeszedł do historii, a Kryształową Kulę zgarnął Stefan Kraft

Podlasie wygrało w Tarnowie. „Mogliśmy uniknąć nerwówki”

Czwarty mecz na wiosnę i trzecie zwycięstwo Podlasia. Tym razem bialczanie wygrali w Tarnowie z Unią 3:2..

Bartosz Zmarzlik przegrał zawody w Częstochowie po… rzucie monetą

W ostatnich dniach było dużo obaw czy Memoriał Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego dojdzie do skutku. Zawody w Częstochowie udało się rozpocząć, ale nie zostały dokończone z powodu kiepskiej pogody. W oficjalnej inauguracji sezonu 2024 wzięli udział zawodnicy Orlen Oil Motoru Lublin: Bartosz Zmarzlik i Fredrik Lindgren. Obaj mieli jednak pecha.

Dużo walki, mało jakości w Ostrowcu Świętokrzyskim, a Orlęta Spomlek nadal niepokonane

W grupie czwartej na wiosnę mianem niepokonanych może się jeszcze szczycić pięć drużyn. Obecność w tym gronie: Wieczystej, Siarki czy Podlasia na pewno nikogo nie dziwi. Kolejnymi ekipami, które punktują w każdym meczu są jednak: Orlęta Spomlek i Karpaty. Pierwsza z ekip w sobotę przywiozła cenny remis z Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie zremisowała z KSZO 2:2.

Wielki niedosyt w Kraśniku, Łada podniosła się po meczu z Tomasovią

Kiedy gra się od 55 minuty w liczebnej przewadze i nie zdobywa trzech punktów, to trudno być zadowolonym. Tak było w przypadku Stali Kraśnik, która tylko zremisowała u siebie z Ładą 1945 Biłgoraj 1:1.

MKS Funfloor Lublin z kolejną wygraną w lidze

Tym razem podopieczne Edyty Majdzińskiej nie miały problemów z pokonaniame  na własnym parkiecie Młynów Stoisław Koszalin

Lewart „przepchnął” mecz z Gromem Kąkolewnica. Nowy nabytek bohaterem

Nie było łatwo, ale w samej końcówce Lewart jednak wywalczył trzy punkty. Drużyna z Lubartowa długo męczyła się z ostatnim w tabeli Gromem Kąkolewnica. Wydawało się, że ambitnie grający goście zdobędą punkt. W 90 minucie bohaterem został jednak Dawid Wójcik, który zdobył jedynego gola.

Nowy Targ zdobyty, Chełmianka na razie woli wyjazdy

Dwa wiosenne mecze u siebie i dwie porażki. Dwa spotkania na wyjeździe i dwa zwycięstwa. W rundzie rewanżowej piłkarze Chełmianki zdecydowanie lepiej radzą sobie w roli gości. W sobotę wywalczyli trzy punkty w Nowym Targu po wygranej z tamtejszym Podhalem 2:1.

Granit Bychawa wygrał w Lublinie z rezerwami Motoru i złapał oddech [zdjęcia]

Ważne trzy punkty Granitu. Drużyna Rafała Dudkiewicza pokonała w sobotę Motor II Lublin 2:1. Ekipa z Bychawy nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale można powiedzieć, że złapała kontakt z rywalami, którzy są nad nią. – Na pewno wzięliśmy jeden, głębszy wdech – mówi trener gości.

Wieczysta na autostradzie do awansu, czerwień Sławka Peszki i koniec marzeń Avii Świdnik

Brak awansu Wieczystej Kraków do II ligi, to byłoby w obecnej sytuacji mistrzostwo świata. Drużyna Sławomira Peszki w meczu na szczycie pokonała Avię Świdnik 2:0 i wyprzedza już żółto-niebieskich o 12 punktów. Co ciekawe, „Peszkin” nie dokończył spotkania na ławce trenerskiej, bo w doliczonym czasie gry obejrzał czerwoną kartkę.

Bogdanka Arka Chełm w derbach pokonała PZL Leonardo Avię Świdnik

Derby czołowych drużyn Tauron 1. ligi dla Bogdanki Arki. Podopieczni Bartłomieja Rebzdy pokonali PZL Leonardo Avię Świdnik 3:1 i praktycznie zapewnili sobie drugie miejsce w tabeli.

Wisła Grupa Azoty Puławy szykuje się do kolejnego wyjazdowego spotkania

Po wyjazdowym remisie w Stalowej Woli Wisłę Grupę Azoty Puławy czeka kolejny mecz w gościach. Tym razem Matuesz Klichowicz i spółka zagrają w Bytomiu z tamtejszą Polonią

Bogdanka LUK Lublin kontra Indykpol AZS Olsztyn. Wygrana przybliży do miejsca w ósemce

W niedzielę o godzinie 14.45 Bogdanka LUK Lublin podejmie w hali Globus Indykpol AZS Olsztyn. Spotkanie rozegrane zostanie w ramach 27. kolejki.

Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska poszukają punktów na wyjazdach

Po dwóch tygodniach przerwy Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska wracają do rywalizacji o punkty

Górnik Łęczna wykorzystał przerwę w rozgrywkach na mecz kontrolny z ekstraklasowiczem

W piątek zielono-czarni zmierzyli się z występującym w PKO BP Ekstraklasie Widzewem Łódź i przegrali różnicą dwóch trafień

W weekend kolejne mecze zamojskiej okręgówki. Znowu będą niespodzianki?

A W pierwszej wiosennej kolejce zamojskiej klasy okręgowej z trzech czołowych ekip komplet punktów wywalczył tylko lider tabeli – Hetman Zamość. Jak będzie w nadchodzącej serii gier?

Polski Cukier Start Lublin jedzie do Zielonej Góry. Ten mecz przydałoby się wygrać

Polski Cukier Start w niedzielne popołudnie mierzy się z Zastalem Zielona Góra. Jeżeli podopieczni Artura Gronka marzą o awansie do fazy play-off, muszą koniecznie wygrać to spotkanie.