Chełmianka – Włodawianka 2:1. Pozostałe wyniki sobotnich meczów IV ligi.

Dodano: 10 września 2016, 18:55
Autor: bs

W sobotę odbyły się cztery spotkania na czwartoligowych boiskach. Komplet oczek wywalczyła Chełmianka, która pokonała Włodawiankę, a także Hetman Zamość pokonując wysoko Ładę Biłgoraj.

Do przerwy kibice w Chełmie nie doczekali się bramek. W drugiej połowie wynik otworzył w 55 minucie Aleksiej Pritulak, który skutecznie egzekwował rzut karny. Na niemal kwadrans przed końcem na 2:0 podwyższył Michał Kobiałka. Goście jednak nie poddali się i do końca spotkania walczyli o zdobycie bramki. Ta sztuka udała im się w 86 minucie kiedy do siatki trafił Norbert Zdolski.

Chełmianka – Włodawianka 2:1 (0:0)

Bramki: Pritulak (55 – z karnego), Kobiałka (73) – Zdolski (86)

Do niespodzianki doszło w Werbkowicach, gdzie tamtejszy Kryształ mierzył się z Lewartem Lubartów. Do przerwy po golu Karola Bujaka na prowadzeniu byli goście. Jednak w drugiej połowie gospodarze odwrócili losy spotkania. Bohaterem meczu okazał się Stanisław Rybka, który trafił do siatki Lewartu dwukrotnie – najpierw w 53, a następnie w 81 minucie – i tym samym zapewnił Kryształowi niezwykle cenne zwycięstwo.

Kryształ Werbkowice – Lewart Lubatów 2:1 (0:1)

Bramki: Rybka (53,81) – Bujak (28)

Dość jednostronny pojedynek miało spotkanie pomiędzy Hetmanem Zamość, a Ładą Biłograj. Co prawda do przerwy utrzymywał się remis, ale w drugiej połowie na boisku zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze. W 58 minucie wynik spotkania otworzył Rafał Turczyn, a kolejne dwie bramki dołożył Damian Kupisz, który wpisał się na listę strzelców w 71 i 89 minucie.

Hetman Zamość – Łada Biłgoraj 3:0 (0:0)

Bramki: Turczyn (58), Kupisz (71,89)

W ostatnim sobotnim meczu Górnik II Łęczna pewnie ogał Lutnię Piszczac. Pierwszą bramkę dla łęcznian zdobył w 45 minucie z rzutu karnego Kamil Poźniak. W drugiej połowie Górnicy zdobyli kolejne dwa trafienia. Nieco po upływie godziny gry na 2:0 podwyższył Tytus Krylyuk, a w  końcówce wynik na 3:0 ustalił Aleks Aftyka.

Górnik II Łęczna – Lutnia Piszczac 3:0 (1:0)

Bramki: Poźniak (45 – z karnego), Krylyuk (62), Aftyka (80)

(12) komentarzy

Gość (13 września 2016 o 21:12) 0
Fanatycy to kibice z Zamościa i okolić którzy widzą już Hetmana w ekstraklasie a klub uczestniczy w rozgrywkach 4 ligi wśród przeciwników Legii nie widać . koniec komentarzy !
Gość (13 września 2016 o 20:13) 0
Fanatycy? Czy to ci sami "kibice" z Chełma, których jedynym osiągnięciem jest pomazanie "chełmianka" co drugiego przystanku autobusowego na trasie do miejscowości do których jadą na mecz? Jak tak, to gratuluje tym fanatykom/kibicom.
Gość (13 września 2016 o 18:50) 0
Szanujmy inne kluby w 4 lidze gościu nie ma samego Hetmana z Zamościa ale widzę jeszcze 4 mocne zespoły .Nie ma co się napinać zwolennicy typu "tylko Hetman" i takie tam wycinamy z zespołu bramkostrzelnego Ukraińca i w tabeli pikujecie ale póki co Hetman przewodzi stawce ale cały czas tak nie będzie .pozdrowienia dla fanatyków !
Gość (13 września 2016 o 15:54) 0
AMSPN? Haha, to klub przystawka, który szkoli młodzików i juniorów - zresztą ma ogólnopolskie sukcesy na tym gruncie. Z piłką seniorką prócz bardzo krótkiego epizodu zakończonego awansami z A klasy do 0, IV i III ligi, a później spadku do IV - sukcesów nie odniósł. My teraz mówimy o nowym klubie Fundacja KS Hetman, który powstał jako reaktywacja starego KS Hetman. KS Hetman miał swoje sukcesy, walczył na zapleczu ekstraklasy (ówczesna I liga) i to z powodzeniem - jego piłkarze grali na boiskach ekstraklasy i europejskich lig - do dzisiaj zresztą tak jest. Mówimy o tym Hetmanie! O klubie, który kiedy miał problemy finansowe - bo miasto niesłusznie nie chciało mu zwrócić pieniądze grał juniorami w II lidze i się w niej utrzymywał. Mówimy o klubie, który odbudował się z popiołów i funkcjonuje dopiero ze 3 trzy miesiące - a już objął prowadzenie w tabeli i mimo braku zgrania zawodników, potrafi wygrać w lidze z każdym i to mimo posiadania w składzie wielu juniorów i piłkarzy jedynie z Zamościa i najbliższego regionu (całej Zamojszczyzny), bez zaciężnych z wyższych lig z odległych regionów Polski. Tak to ten Hetman. Ciekawe co na to inne kluby, które budowane są od wielu lat i wciąż ledwie mogą dorównać klubowi, który funkcjonuje od 3 miesięcy? Haha, co? Juniorzy z Zamościa w trzy miesiące mogą rządzić ligą, a seniorzy z Chełma z długo budowanego klubu nie widzą nawet jak im się przeciwstawić? Nie mówiąc już o sukcesach w Chełmie. Jakie macie? Coś wasz klub osiągnął? W jakiej lidze najwyżej grał? A macie w ogóle szkółkę juniorów - ale wiecie, taką profesjonalną, bo wiem, że praktycznie każdy klub ma dzisiaj juniorów, ale to tylko zespół, bez prawdziwej szkółki niewiele znaczy. Macie coś, czy tylko potraficie napinać się w necie?
Gość (12 września 2016 o 13:53) 0
Czy chodzi o tego Hetman z Żółkiewki to można sie pokusić o przymiotnik wiejski ale ja bym nie obrażał klubu a może autor miał na myśli tego Hetman z Zamościa z tradycjami na poziomie okręgówki i obecnej 4 ligi i ta zawalista nazw aspmn czy coś tam ..,