Dziewięć medali dla Lublina podczas pływackich MP juniorów

Dodano: 13 marca 2016, 20:02

W niedzielę na basenie Aqua Lublin zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów 17 i 18-letnich. Zawodnicy z województwa lubelskiego wywalczyli w nich dziewięć medali

Na dorobek naszych klubów złożyli się pływacy trzech ekip z Lublina: AZS UMCS, Skarpy i Orlika. Największą gwiazdą była Julia Adamczyk, która zapisała na swoim koncie dwa tytuły mistrzyni Polski.

Już w piątek zdobyła złoto na 400 m stylem zmiennym osiągając czas 4:43,58. Po 150 metrach zawodniczka AZS UMCS Lublin była trzecia, ale systematycznie przyśpieszała i do mety dotarła jako pierwsza. Na podium znalazły się jeszcze Paulina Piechota (4:44,11) i Dominika Janiszewska, która już wyraźnie odstawała od dwóch najlepszych pływaczek (4.47,36). Później lublinianka dołożyła jeszcze złoto na 200 m stylem zmiennym i 200 motylkiem.

Wicemistrzynią Polski na 200 m stylem grzbietowym została z kolei Gabriela Bernat. 17-latka ze Skarpy Lublin osiągnęła wynik 2:09,88, ale przegrała walkę o złoto z Agatą Naskręt niemal o 1,5 sekundy.

Trzecia lokata w piątkowych zmaganiach przypadła za to jej klubowej koleżance Wiktorii Czarneckiej. Ta zdobyła brąz na 100 m stylem motylkowym z rezultatem 1:01,55. Dwa razy na podium stawała z kolei Wiktoria Samuła, kolejna z zawodniczek AZS UMCS, która zabrała do domu dwa brązowe medale, wywalczone na 100 i 200 m stylem klasycznym.

Zadowolona może być Joanna Wojciechowska. Zawodniczka Orlika Lublin zapisała na swoim koncie dwa krążki. Zarówno na 200, jak i 800 m stylem dowolnym była trzecia. Dodatkowo na 400 m tym samym stylem musiała się pogodzić z czwartą lokatą, a kolejny brąz przegrała o 0,09 sekundy.

Tym razem na basenie Aqua Lublin nie doczekaliśmy się aż tylu rekordów Polski, ile można było podziwiać podczas grudniowych mistrzostw. Tym razem trzy z nich poprawił Kacper Stokowski z G-8 * Bielany Warszawa, jeden Rafał Kusto z Orki Lubań, a jeden sztafeta 4 x 200 m stylem dowolnym z Olimpijczyka Aleksandrów Łódzki.

W gronie najlepszych pływaczek imprezy znalazły się: Wojciechowska, Bernat i Adamczyk, które zajmowały odpowiednio ósme, dziewiąte i dziesiąte miejsce. Wygrała Piechota z ŁKS Łódź. Wśród chłopców nie mieliśmy żadnego przedstawiciela. Klasyfikację drużynową wygrał za to MKP Szczecin (286 punktów) przed: Śląskiem Wrocław (223) i Olimpijczykiem (193). Najwyżej sklasyfikowanym klubem z woj. lubelskiego była Skarpa – 11 miejsce z dorobkiem 87 „oczek”. Dwunasty był AZS UMCS (80).

(5) komentarzy

Gość (27 grudnia 2016 o 07:46) 0
Brak kadry trenerskiej ,sam obiekt i dobre chęci to za mało.Jeden prawdziwy trener nie wystarczy na tak liczną grupe.
Gość (14 marca 2016 o 20:12) 0
Wow, gazeta zauważyła że medale zdobyła również zawodniczka z innego klubu niż AZS i Skarpa. W artykule z pierwszego dnia zawodów ani słowem o 4 medalu dla woj. lubelskiego zdobytym przez Wojciechowska z Orlika Lublin na 200 kraulem.
Gość (14 marca 2016 o 10:18) 0
Fajne zdjęcie, ale czemu taka jakość?
Gość (14 marca 2016 o 09:12) 0
Brawo Brawo Brawo, byłem na Mistrzostwach pierwszego dnia, świetna organizacja, piękny obiekt i naprawdę dużo sportowych emocji jak na juniorów. Gratuluję organizatorom a przede wszystkim medalistom!
Gość (14 marca 2016 o 09:05) 0