Górnik II Łęczna – Stal Kraśnik 5:2, pomoc z pierwszej drużyny

Dodano: 26 marca 2017, 19:23

Piotr Grzelczak strzelił Stal trzy gole
Piotr Grzelczak strzelił Stal trzy gole (fot. STALKRASNIK.PL)

Górnik II Łęczna wygrał trzeci mecz na wiosnę. Trener Jacek Fiedeń nietypowo miał do dyspozycji aż siedmiu graczy z pierwszej drużyny. W tej sytuacji trudno się dziwić, że gospodarze wygrali ze Stalą Kraśnik 5:2

Antybohaterem pierwszych minut meczu w Łęcznej był Vojo Ubiparip. Serbski napastnik najpierw nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji z gry, a później podszedł do rzutu karnego. I też nie znalazł sposobu na Piotra Piotrowskiego. Dwa pudła nieco ostudziły ofensywne zapędy miejscowych. Górnik otworzył wynik dopiero w 42 minucie. Po ładnej „klepce” piłkę dostał Grzegorz Piesio, który zagrał wzdłuż pola karnego, a tam Piotr Grzelczak dostawił tylko nogę i wreszcie kibice doczekali się pierwszej bramki.

Po zmianie stron poszło już łatwiej. W 52 minucie Grzelczak podwoił swój dorobek uderzając w krótki róg. Niespodziewanie do głosu doszli jednak także piłkarze Daniela Szewca. Po godzinie gry z bramki kontaktowej cieszył się Arkadiusz Maj. Kolejne minuty, to już jednak dominacja drużyny trenera Fiedenia. W 10 minut łęcznianie zdobyli trzy gole. Najpierw Ubiparip wreszcie się przełamał i z kilkunastu metrów huknął do siatki. Później hat-tricka skompletował Grzelczak po bardzo ładnej akcji. Świetnie w trójkącie pograli: Dariusz Jarecki, Grzelczak i Stefan Askovski. Kamil Poźniak bardzo przytomnie przepuścił piłkę i „Mr. Wolej” dopełnił formalności. Piąte trafienie to idealna główka Jareckiego.

Na pocieszenie Maj jeszcze raz przechytrzył obrońców gospodarzy i ustalił wynik na 5:2. – Pierwszy raz doszło do sytuacji, że miałem aż tylu ludzi z pierwszego składu. Początek był dobry, ale zabrakło goli. Szkoda, że wcześniej nie otworzyliśmy wyniku, dlatego później gra była szarpana. Po przerwie mieliśmy już dużą przewagę i praktycznie nie schodziliśmy z połowy rywali. Stal grała jednak ambitnie i zasłużyła na pochwały – ocenia Jacek Fiedeń trener drugiej drużyny Górnika.

Trzeba też dodać, że trener Szewc nie mógł skorzystać z kilku ważnych piłkarzy. W jego zespole zabrakło: Rafała Króla, Aleksieja Rodewicza, czy Dawida Szczuki.

Górnik II Łęczna – Stal Kraśnik 5:2 (1:0)

Bramki: Grzelczak (42, 52, 72), Ubiparip (70), Jarecki (78) – Maj (60, 85).

Górnik II: Smug – Olszewski (73 Dudek), Marconi (83 Turewicz), Jarecki, Askovski, Piesio, Vukobratović, Danielewicz, Grzelczak, Poźniak (90 Greniuk), Ubiparip.

Stal: Piotrowski – Leziak, Pietroń, Orzeł, Gajewski (78 Koneczny), Chomczyk, Pluder, Skrzyński, Lucyk, Gałkowski (88 Wójtowicz), Maj (86 Szymański).

Żółte kartki: Vukobratović – Orzeł, Lucyk.

Sędziował: Michał Wasil (Lublin). Widzów: 100.

jan
(5) komentarzy

Gość (27 marca 2017 o 17:15) 0
I gdzie ci "kibice"Górnika ?! Gęby pełne frazesów , a drużynie nie chcą pomagać.
Gość (27 marca 2017 o 11:01) 0
nie no całe 100 osób a to nie kibice Górnika szumnie zapowiadali otoczenie opieką drużyny rezerw gdy bojkotują Górnik na arenie? I to jest to zapowiadane wsparcie? 100 osob na trynunach
jan
jan (27 marca 2017 o 10:56) 0
Mecz docelowo miałbyć bez udziału publiczności więc nie popuść z wrażenia przypadkiem. Zresztą to tylko 1000 mniej niż na ekstraklasie na Arenie w metropolii województwa.
Gość (27 marca 2017 o 08:32) 0
Tylko 100 kibiców !!!!!!!!! Mecz w Łęcznej!!!!!
Gość (26 marca 2017 o 21:25) 0
Pozniak to chłopak bez ambicji! Zamiast gdzieś pójść do l czy do ll ligi żeby spróbować się odbudować żeby gdzieś może zaistnieć chociaż na zapleczu ekstraklasy to siedzi w tej 4 lidze... A mógł w lecie pójść do Rakowa Częstochowa i by grał w liderze ll ligi za chwile miałby l ligę i jakoś by było