Górnik Łęczna - Bruk Bet Termalica 3:0. Jest upragnione zwycięstwo! (zdjęcia)

Dodano: 10 grudnia 2016, 17:25

Piłkarze Górnika Łęczna po pięciu meczach bez zwycięstwa wreszcie przełamali swoją niemoc. W sobotę zespół trenera Sławomira Nazaruka pokonał wyżej notowaną Bruk Bet Termalikę Nieciecza 3:0.

Przed ostatnim w tym roku meczem na Arenie Lublin zdecydowanym faworytem byli goście. Zespół trenera Czesława Michniewicza jest jak do tej pory rewelacją rozgrywek i zajmuje miejsce w ścisłej czołówce Lotto Ekstraklasy. W utrzymaniu miejsca w czubie tabeli nie przeszkodziła „Słonikom” porażka 0:1 na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin.

Zupełnie inne nastroje panują na Lubelszczyźnie. Górnik wpadł w poważny kryzys, ale zeszłotygodniowy remis w wyjazdowym starciu z Cracovią z pewnością natchnął drużynę z Łęcznej do walki o kolejne ligowe punkty.

Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach. Siąpiący deszcz z pewnością nie pomagał piłkarzom obu zespołów w konstruowaniu składnych akcji. I w pierwszych 30 minutach na boisku poza walką nie wydarzyło się wiele. Co prawda Górnik więcej utrzymywał się przy piłce, ale z tej przewagi nic nie wynikało. Wreszcie w 38 minucie Szymon Drewniak otrzymał znakomite podanie w pole karne od Grzegorza Bonina po czym zabrał się z piłką w efektowny sposób, ale następnie strzelił prosto w Krzysztofa Pilarza. – Dostałem świetne podanie od Grześka Bonina, fajnie zabrałem się z piłką, ale potem źle w nią trafiłem – powiedział w przerwie przed kamerami Canal Plus Sport pomocnik Górnika. Tuż przed zejściem do szatni na bramkę Bruk Betu strzelał jeszcze Przemysław Pitry, ale zbyt słabo by zaskoczyć bramkarza gości.

Po zmianie stron na murawie działo się zdecydowanie więcej. W 47 minucie Wojciecha Małeckiego pokonał Patrik Misak, ale był na pozycji spalonej. Pięć minut później znakomitym rajdem na prawej flance popisał się Paweł Sasin. Defensor Górnika minął kilku rywali, a następnie uderzył ze „szpica” z około 18 metrów i pokonał Pilarza.

W 59 minucie znów przypomniał o sobie Misak, który potężnie kropnął z dystansu, ale piłka poszybowała nad poprzeczką bramki łęcznian. W 63 minucie było już 2:0 dla Górnika. Po strzale Bartosza Śpiączki piłkę ręką w polu karnym zagrał Bartłomiej Fryc, a jedenastkę na gola zamienił Szymon Drewniak.

Goście w 79 minucie mogli zdobyć bramkę kontaktową. Jednak Małecki w kapitalny sposób, w wydawać by się mogło beznadziejnej dla niego sytuacji, zatrzymał Gubę. W końcówce Górnik wyprowadził koronkowy kontratak, który zakończył Piotr Grzleczak i ustalił wynik spotkania na 3:0.

Górnik Łęczna - Bruk Bet Termalica 3:0 (0:0)

Bramki: Sasin (52), Drewniak (63 - z karnego), Grzleczak (90)

Górnik: Małecki – Sasin, Komor, Gérson, Leândro – Drewniak, Tymiński – Bonin (87. Grzelczak), Pitry, Piesio (77. Hernandez) – Śpiączka (90. Ubiparip)

Bruk Bet: Pilarz – Fryc, Szarek, Osyra, Sitya – Kupczak – Stefanik (57. Guba), Jovanović, Babiarz (69. Kowal), Miśak – Kędziora (58. Gergel)

Żółte kartki: Piesio, Tymiński – Jovanović.

Sędziował: Frankowski (Toruń)

Widzów: 1503

kibic region
Andrzej
(39) komentarzy

kibic region (12 grudnia 2016 o 21:19) 0
Zakładam się z każdym że najlepsza drużyna   Górnik ekstraklasa czy 1 liga będzie grałą w Lublinie bo to inne czasy niż 30 czy 20 lat temu gdzie siedziba DECYZJE BYŁY W REGIONIE ,a teraz w łeska w oku się kręci  decyzje są w Pń ,zasługa wejście kopalni do ENEI,która znajduje się przy ul Hetmańskiej.Krytykujecie kibiców w Płocku około 3 tys beniaminek po 7 latach powrót głod piłki ????Arka dziś tylko 4tys widzów beniaminek ,Poznań ,12 tys .widzów .Gdzietu jest wielki pogrom gdzie protestuje 2 miasta ??dwa kluby .Jeszcze 1/2 sezonu i Chełmianka będzie w 3 lidze a Górnik 2 w 4 lidze i ta koleżenstwo stopniowu upadnie????
Gość (12 grudnia 2016 o 19:08) 0
***m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/652030/antyrekord-frekwencji-w-lublinie-ostatni-raz-tak-kiepsko-bylo-13-miesiecy-temu tu jest cała prawda co Środowisko sportowe myśli o arenie
Andrzej
Andrzej (12 grudnia 2016 o 01:32) 0
Ta już widzę tych Brazylijczyków, Afrykańczyków w teatrze, kawiarni, na basenie, na starówce,w muzeum czy hotelu. Jak chcą to niech mieszkają w Lublinie, a trenują i grają w Łęcznej. Ja od 8 lat codziennie dojeżdżam do roboty ponad 60 klometrów bo mam taką pracę. I nie widzę jakoś problemu. Inna sprawa, że uważam, że w polskich klubach niezależnie od klasy rozgrywek powinno grać więcej wychowanków lub piłkarzy wyszkolonych w okolicznych klubach bo tylko tacy identyfikują się z regionem. Ps. Nie jestem rasitą.
Gość (11 grudnia 2016 o 23:04) 0
Lublin ma klub w 4 lidze a miejsce Górnika jest w Łęcznej.Całe szczęście że kibice pozostałych klubów w Polsce też olali ten cyrk i nie przyjeżdżają do Lublina.A janusze niech krzyczą dalej i zbierają się dalej pod egidą kibiców regionu w "sile"500 osób na 350 tyś.miasto.Wstyd i żenada ze jeszcze macie czelność cokolwiek na ten temat pisać,projekt Gornik w Lublinie to niewypał,ratujcie sobie i temu klubowi wstydu.
kazik
kazik (11 grudnia 2016 o 22:05) 0
Kibice ??????Górnika  w  Łęcznej   nie rozumią że czasy się zmieniły wybudować stadion to nie wszystko   [Nieciecza ]ale dziś w klubach Ekstraklasy   Polskiej  gra Europa ,Brazyljaczycy Afryka i chcą po meczu lub treningu zobaczyć uroki miasta bez dojazdu teatr kawiarnia basen starówka muzeum hotele .Dla piłkarzy kibiców ma to znaczenie .Dam przykład mecz Górnika -Wisła [przykład]mecz rozpoczyna się o 20 .30 a kończy około 22.30 ,kiedy kibic ma dojechać nocą do Lublina kolacja spanko i jutro do pracy .,oto uroki grania w mniejszych miastach .