Górnik Łęczna – Ruch Chorzów 0:4. Wylądowali na dnie tabeli (zdjęcia)

Dodano: 19 listopada 2016, 17:22
Autor: bs

Piłkarze Górnika Łęczna przegrali z Ruchem Chorzów 0:4 i spadli na ostatnie miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy.

Sobotnie spotkanie było pierwszym meczem rundy rewanżowej. W poprzednim starciu obu ekip lepsi okazali się chorzowanie, którzy na swoim stadionie wygrali 2:1. Piłkarze Górnika chcieli więc zrewanżować się rywalom za tamtą porażkę. W odniesieniu zwycięstwa miał pomóc Nika Dzalamidze. Gruzin nadrobił zaległości treningowe i trener Andrzej Rybarski dał mu szansę debiutu w zielono-czarnych barwach.

Spotkanie bardzo źle rozpoczęło się dla łęcznian. Już w 10 minucie Łukasz Moneta dośrodkował piłkę z lewej strony boiska do Piotra Ćwielonga, który zgubił kryjącego go Gersona, a następnie strzałem głową wyprowadził gości na prowadzenie. Dziewięć minut później było już 0:2. Po wrzutce z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym do siatki trafił Adam Pazio i sytuacja gospodarzy zrobiła się bardzo trudna.

Od tamtej pory zespól trenera Waldemara Fornalika nieco się cofnął, a Górnik próbował stworzyć sobie szanse na zdobycie bramki kontaktowej. W 23 minucie po ładnej akcji na lewym skrzydle piłkę w pole karne zagrywał Leandro ale zabrakło mu precyzji. Dziewięć minut później w dobrej sytuacji znalazł się Radosław Pruchnik, ale i tym razem Górnikowi nie udało się zdobyć gola.

Po godzinie gry sytuacja Górnika stała się jeszcze trudniejsza. Najpierw za faul czerwoną kartkę zobaczył Radosław Pruchnik, a kilkadziesiąt sekund później Ruch podwyższył na 3:0. Po strzale Łukasza Monety piłka odbiła się od słupka i trafiła do Jarosława Niezgody. Ten ograł w polu karnym Leandro i spokojnie umieścił piłkę w siatce.

Zielono-czarni mogli zdobyć honorowego gola w 69 minucie kiedy Szymon Drewniak przymierzył z rzutu wolnego w słupek, a dobitka Dariusza Jareckiego była niecelna. Dziesięć minut później Ruch zdobył czwartego gola, a tym razem na listę strzelców wpisał się Jakub Arak i ustalił wynik spotkania.

Górnik Łęcza - Ruch Chorzów 0:4 (0:2)

Bramki: Ćwielong (10), Pazio (19), Niezgoda (61), Arak (79)

Górnik: Prusak – Komor, Pruchnik, Gerson, Leandro (64. Szmatiuk) – Bonin, Drewniak, Dźwigała, Dzalamidze (57. Hernandez) – Śpiączka, Piesio (46. Jarecki).

Ruch: Hrdlicka – Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Pazio – Urbańczyk, Surma – Ćwielong, Lipski (85. Walski), Moneta (82. Przybecki) – Niezgoda (78. Arak).

Żółte kartki: Pazio, Helik (obaj Ruch).

Czerwona kartka: Pruchnik (60 min, Górnik, za faul)

On (23 listopada 2016 o 13:00) 0
Wielu kibiców? Udowodnij. Myślisz, że ludzie są ślepi? Pamiętaj nie wszystko można kupić.
Patkarz
Patkarz (23 listopada 2016 o 01:00) 0
Smieszy mnie obarczanie Kapelki za wyniki sportowe, co ma sie jeszce ubrać w trampki i na boisko wybiegnąć? Poza tym ta liga jest tak nieprzewidywalna że dwa dobre mecze mogą kompletnie zmienić obraz syutacji, jeszcze nie spadliśmy, tylko trzeba wrócić na właściwe tory. Co do gry w Lublinie, to chyba niewielu ludzi tutaj zdaje sobie sprawę że to nie było widzimisię Prezesa, tylko przemyślana decyzja, która na ten moment uratowała Ekstrakalsę na Lubelszczyźnie, i jeśli ktoś nie potrafi tego docenić to jest kompletnym ignorantem
hendras
hendras (21 listopada 2016 o 13:23) 0
Piłkarze prezesi panowie Żuk ,Sosnowski panie Wojewodo . Wielu Normalnych kibiców jest z wami a kibiców będzie więcej ,to kwestia 1/2 roku warunek pozostać w Ekstraklasie ,a nie słuchać kiboli ,którzy nie maja na bilet za 15 zł ,gdzie Łęczna dawał im wejściówki .Bardzo proszę zawodników aby walczyli o Ekstraklase klub i region nigdy nie zapomina o takich piłkarzach .Zastanawia mnie jedno hura optymizm Rybarskiego dlaczego w bardzo ważnym meczu osłabił drużynę obrone bez Sasina czy Szmatiuka wystawiając 5 nowych zawodników rozumie 2 lub 3 ale 6 nowych to Przeholował świadomie lub nieświadomie
Gość (21 listopada 2016 o 11:59) 0
Piesio, Bonin i jakiś Guzin to piłkarze okręgówki - brak techniki, nadwaga, przewidywalność żal się na nich się patrzy jak się męczą...a gdzie młodzi górnicy ?
Gość (21 listopada 2016 o 10:01) 0
znależli się tam gdzie ich miejsce-jak długo będziemy jeszcze dokładać do tych dziadów?Zróbcie wkońcu wykup w stokrotce a nie w sklepach kopalnianych co kasa idzie na tych pseudokopaczy.Jak chcesz jeden z drugim dokładać do tego klubu to sobie zróbcie 2% potrącenie z wypłaty a nie narzucacie wszystkim wykupy po cenach z kosmosa.