Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

BIEGI

14 maja 2018 r.
16:12

6. Maraton Lubelski był za krótki. Dyrektor przeprasza i składa niecodzienną deklarację

Autor: Zdjęcie autora pab
63 12 A A

Około 400 metrów zabrakło do tego, żeby 6. Maraton Lubelski był pełnoprawnym maratonem, czyli liczył 42 195 metrów. Pisaliśmy o tym już wczoraj, ale dopiero dzisiaj organizator przyznaje się do błędu i przeprasza biegaczy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Niestety błąd ludzki na pierwszym kilometrze spowodował, że uczestnicy biegów na najdłuższych dystansach tj. 6 Maratonu Lubelskiego i 3 Biegu Koziołka nie przebiegli atestowanych tras" – czytamy w oświadczeniu wydanym w poniedziałek przez Piotra Kitlińskiego, dyrektora Maratonu Lubelskiego.

Tak jak już wczoraj pisaliśmy, według oficjalnej trasy (mapa poniżej) zawodnicy po opuszczeniu stadionu lekkoatletycznego powinni pobiec w lewo w kierunku ronda Lubelskiego Lipca. Na wysokości parkingu koło Aqua Lublin była nawet umieszczona chorągiewka z oznaczeniem 1 km trasy. Tak się jednak nie stało, bo wszyscy biegacze ruszyli ze stadionu od razu w Al. Piłsudskiego.

Na błąd już w niedzielę zwracali uwagę internauci, którzy pisali o tym na stronie Maratonu Lubelskiego na Facebooku. Jednak zdaniem Marcina Bielskiego, prezesa Fundacji Rozwoju Sportu w Lublinie, która organizuje maraton, wszyscy byli zadowoleni i nikt specjalnie nie zwrócił na to uwagi. Jak nam tłumaczył w niedzielę, zmiana długości była kosmetyczna, a zwycięzcy na GPS-ie wyszło, że trasa była nawet dłuższa niż dystans maratonu.

Dzisiaj organizatorzy oficjalnie przyznają się do błędu. "Zawodnicy pokonali dystanse o ok. 400 metrów krótsze niż zakładane. W związku z tą pomyłką wyniki osiągnięte w niedzielę nie mogą być zaliczane jako oficjalne rekordy życiowe" – przyznaje Piotr Kitliński, który przeprasza za zaistniałą sytuację i oferuje uczestnikom przyszłorocznego Maratonu Lubelskiego zniżkę na pakiet. Udział w tegorocznym kosztował od 50 do 120 zł, w zależności od terminu, w którym zawodnicy się zapisywali.

Dyrektor lubelskiego biegu sam wyznaczył sobie nawet formę "pokuty" za popołeniony błąd. Deklaruje, że mimo kompletnego nieprzygotowania 21 maja o godz. 12 sam przebiegnie trasę 6. Maratonu Lubelskiego.

Co na to biegacze?

Uczestnicy 6. Maratonu Lubelskiego i 3. Biegu Koziołka, którzy komentują oświadczenie organizatorów w większości podchodzą ze zrozumieniem do całej sytuacji podkreślając, że najważniejsza była znakomita atmosfera biegu.

– Atmosfera była świetna, doping rewelacyjny, pogoda dała w palnik... Czy będziemy się kłócić o to czy to było czy nie było? Nie traćmy z oczu tego, co najważniejsze. Każdy z nas i tak przebiegł maraton, bo te 400 metrów dołożyliśmy biegnąc nie optymalną ścieżką. Organizatorzy się przyznali, zaoferowali rekompensatę, a wolontariusze oddali serducho, żeby nam się biegło bezpieczniej! Wtopa ewidentna, ale kto nie przyliczył wtopy niczego się nie nauczy – komentuje Kuba Osiński, uczestnik 6. Maratonu Lubelskiego.

Są jednak również głosy rozczarowania, szczególnie wśród tych biegaczy, którzy biegli maraton po raz pierwszy.

Zawodnicy powinni pobiec Al. Zygmuntowskimi, pobiegli jednak Al. Piłsudskiego
Zawodnicy powinni pobiec Al. Zygmuntowskimi, pobiegli jednak Al. Piłsudskiego (fot. https://www.gpsies.com)

Oświadczenie organizatorów Maratonu Lubelskiego. Pełna treść

W niedzielę 13 maja 2018 roku w Naszym mieście mieliśmy wielkie święto. Blisko 2 tysiące osób wzięło udział w kilku biegach na różnych dystansach, w różnych kategoriach biegowych.

Gratuluje wszystkim udziału w zawodach i wyników. Emocje związane ze startem na długo pozostaną w Waszej i naszej pamięci.

Z przykrością jednak informuję, że niestety błąd ludzki na pierwszym kilometrze spowodował, że uczestnicy biegów na najdłuższych dystansach tj. 6 Maratonu Lubelskiego i 3 Biegu Koziołka nie przebiegli atestowanych tras. Zawodnicy pokonali dystanse o ok. 400 metrów krótsze niż zakładane. W związku z tą pomyłką wyniki osiągnięte w niedzielę nie mogą być zaliczane jako oficjalne rekordy życiowe.

Jeszcze raz bardzo przepraszam za zaistniałą sytuację. Praca i wysiłek wielu osób: zarówno biegaczy, jak i organizatorów niestety zostały umniejszone o rezultaty, ale mam nadzieją, że nie o atmosferę i nawiązane przyjaźnie.

W zamian za zaistniałą sytuację uczestnikom ww. biegów gwarantujemy w następnym roku zniżkę za udział w kolejnym 7 Maratonie Lubelskim lub 4 Biegu Koziołka.

W zamian za Wasze zmęczenie osobiście, mimo kompletnego nieprzygotowania (42 km biegam w  ciągu 2 tygodni) chciałbym przebiec trasę 6. Maratonu Lubelskiego dnia 21 maja 2018 roku o godzinie 12.00. Kto chciałby mi towarzyszyć (nawet we fragmentach) serdecznie zapraszam. Będę biegł bez zabezpieczenia przez odpowiednie służby, a wiec chodnikami i ścieżkami rowerowymi, którymi prowadziła trasa biegu.

Piotr Kitliński

Dyrektor 6. Maratonu Lubelskiego

Zobacz także: 6. Maraton Lubelski i 3. Bieg Koziołka. Start biegu

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 maja 2018 o 12:16
Tylko kodziarze ,komuchy ,ubeki i peowce biegają.Porządni obywatele statecznie chodzą.
Avatar
wrotków / 14 maja 2018 o 22:30
Aaa to teraz p.Marcin wziął się za sport. Z MPWIK-u wyrzucili i nie dało się wykraść pare dobrych złotych to zmieniamy branże. TFUU komuszki
Avatar
ślepy / 14 maja 2018 o 22:02
Będę wnioskował o zwrot kosztów
Avatar
Maratończyk / 14 maja 2018 o 21:32
Do X - to organizator powinien odpowiednio zabezpieczyć przygotowaną trasę oraz obstawić ją służbami, które uniemożliwiłyby sytuację do jakiej doszło. Szkoda żeby zawodnicy biegli z mapami. To nie bieg na orientację.
Avatar
x / 14 maja 2018 o 21:19
Do maratończyka - to trzeba było przebiec przygotowaną trasę a nie biec za wszystkimi.
Avatar
Maratończyk / 14 maja 2018 o 21:14
Będę domagał się zwrotu wpisowego od organizatorów. Umawiałem się z nimi na zmierzenie mi czasu w maratonie, a nie w biegu na niewiadomo ile! Niedotrzymali warunków zawartej umowy więc mogę domagać się zwrotu!
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 19:03
Miasto inspiracji... dziwi mnie jedna rzecz. Skoro popelniono błąd to:1. Powinna byc dymisja 2. Dlaczego jest oferowana zniżka dla uczestników,a nie bezpłatny udział za rok??
Avatar
5,10 dotychczas 5,45 / 14 maja 2018 o 18:57
A już myślałem że poprawiłem o 35 minut
Avatar
lion / 14 maja 2018 o 17:30
Ciekawe tylko jaką zniżkę dadzą skoro w przyszłym roku organizację przejmie MOSiR?
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 16:50
Czyli normalnie: najpierw kłamstwo. Odczekać, może się uda? Nie udało się? No to się przyznać, ale podeprzeć opiniami zadowolonych. I co? "Nic się nie stało". Czyli: jak zwykle. Lekka atletyka ma w Kozim grodzie pod górkę: spartolony stadion, maraton-nie-maraton.... A co tam: nic się nie stało....:(
Avatar
Gość / 15 maja 2018 o 12:16
Tylko kodziarze ,komuchy ,ubeki i peowce biegają.Porządni obywatele statecznie chodzą.
Avatar
Qwerty / 15 maja 2018 o 06:46
-1
Takie to lubelskie. Ten maraton przypomina mi spartolony stadion lekkoatletyczny, tor na Janowskiej, coroczny awans Motoru, stok na globusie oraz wiele innych działań mosiru, lzpn itp. Skąd biorą tych wszystkich nieudaczników?
Avatar
wrotków / 14 maja 2018 o 22:30
Aaa to teraz p.Marcin wziął się za sport. Z MPWIK-u wyrzucili i nie dało się wykraść pare dobrych złotych to zmieniamy branże. TFUU komuszki
Avatar
ślepy / 14 maja 2018 o 22:02
Będę wnioskował o zwrot kosztów
Avatar
Maratończyk / 14 maja 2018 o 21:32
Do X - to organizator powinien odpowiednio zabezpieczyć przygotowaną trasę oraz obstawić ją służbami, które uniemożliwiłyby sytuację do jakiej doszło. Szkoda żeby zawodnicy biegli z mapami. To nie bieg na orientację.
Avatar
x / 14 maja 2018 o 21:19
Do maratończyka - to trzeba było przebiec przygotowaną trasę a nie biec za wszystkimi.
Avatar
Maratończyk / 14 maja 2018 o 21:14
Będę domagał się zwrotu wpisowego od organizatorów. Umawiałem się z nimi na zmierzenie mi czasu w maratonie, a nie w biegu na niewiadomo ile! Niedotrzymali warunków zawartej umowy więc mogę domagać się zwrotu!
Avatar
Gość / 14 maja 2018 o 19:03
Miasto inspiracji... dziwi mnie jedna rzecz. Skoro popelniono błąd to:1. Powinna byc dymisja 2. Dlaczego jest oferowana zniżka dla uczestników,a nie bezpłatny udział za rok??
Avatar
5,10 dotychczas 5,45 / 14 maja 2018 o 18:57
A już myślałem że poprawiłem o 35 minut
Avatar
lion / 14 maja 2018 o 17:30
Ciekawe tylko jaką zniżkę dadzą skoro w przyszłym roku organizację przejmie MOSiR?
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 37 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 70 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 35 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 52 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 422 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.