Budowlani – Juvenia Kraków 33:15. Ważna wygrana lublinian

Dodano: 17 września 2017, 18:50
Autor: grom

Budowlani Lublin pokonali na swoim terenie Juvenię Kraków 33:15

Dla obu drużyn było to spotkanie, które będzie mieć istotne znaczenie dla końcowej pozycji w tabeli. – Można powiedzieć, że po tym zwycięstwie raczej zapewniliśmy sobie spokojny byt w ekstralidze – mówi szkoleniowiec Budowlanych Stanisław Więciorek.

Lubelska piętnastka sąsiadowała w tabeli z gośćmi. Wygrywając odskoczyła na dziewięć punktów umacniając się na szóstej pozycji. Szczególnie w pierwszej połowie widać było, że zawodnicy mieli miesięczną przerwę w lidze, związaną z młodzieżowymi mistrzostwami Europy i obchodami jubileuszu 60-lecia Polskiego Związku Rugby. – Zespół wypadł z rytmu meczowego. Dobre zagrania przeplatały się wręcz z tragicznymi, za którymi szła strata punktów – ubolewa Więciorek. Po 40 minutach Budowlani jednak wygrywali 14:8.

Po zmianie stron krakowianie mocniej zaatakowali, co zaowocowało przyłożeniem i podwyższeniem. Tym samym objęli prowadzenie 15:14. Niekorzystny bieg wydarzeń nie wytrącił z rytmu gospodarzy, którzy odpowiedzieli trzema kolejnymi przyłożeniami. Lublinianie starali się grać dużo ręką, kombinacyjnie, przeciwstawiając się silnej formacji młyna Juvenii, która w wakacje została poważnie wzmocniona. – Bardzo dobrze zaprezentował się nasz wychowanek Jakub Kamiński, jak też łącznik ataku Vladyslav Adezhynyk i dwaj środkowi Artem Kułyk i Rafał Szrejber – ocenił opiekun Budowlanych.

Budowlani Lublin – Juvenia Kraków 33:15 (14:8)

Budowlani: Kelberashvili, Khomenko (50 Majcher), Novikov, Król, Jasiński (65 Daszczyk), Rudziński, Łomakin, Musur, Bobruk, Adezhynyk, Skałecki, Kułyk, Szrejber, Kamiński (73 Borówka), Grabowski.

Punkty dla Budowlanych: Artem Kułyk 13, Jakub Kamiński 5, Oleksij Novikov 5, Vladyslav Adezhynyk 5, Piotr Skałecki 5.

Punkty dla Juvenii: Konstantyn Bezverhyi 10, Nestor Aguirre 5.

Pozostałe wyniki: KS Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 14:38 (0:26) * Arka Gdynia – Budowlani Łódź SA 17:48 (10:14) * Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 23:12 (20:5).