AZS Politechnika Rzeszowska - Novum Lublin 74:68

Koszykarze Novum przegrali w niedzielę w Rzeszowie z Politechniką 68:74 (MACIEJ KACZANOWSKI)

Pierwszą porażkę w nowym sezonie ponieśli w niedzielę koszykarze Novum. Zespół z Lublina musiał uznać wyższość Politechniki Rzeszowskiej, z którą przegrał po wyrównanym spotkaniu 68:74.

Do przerwy gospodarze mieli w zapasie trzy punkty, a przed finałową kwartą powiększyli swoje prowadzenie do dziewięciu "oczek".

Goście walczyli dzielnie, ale jedyne na co było ich stać to minimalne zmniejszenie strat do rywali. Bohaterem Politechniki był Piotr Miś, który opróćz 23 punktów zebrał z tablic 14 punktów.

Novum przegrało przede wszystkim walkę pod koszem, bo miejscowi mieli w całym meczu 49 zbiórek, a przyjezdni tylko 30.

AZS Politechnika Rzeszowska - Novum Lublin 74:68 (21:21, 19:16, 19:13, 15:18)

AZS: Miś 23, Ucinek 17, Musijowski 16, Skop 5, Biela 5, Osiniak 3, Żmuda 3, Doliński 2, Kielar 0, Banyś 0.

Novum: Gospodarek 16, Lisowski 16, Celej 15, J. Karolak 15, Ciechociński 5, Wiśniewski 1, Szeleźniak 0, Adameczek 0.