I liga B koszykarek: Niecodzienny wyczyn AZS UMCS

Dodano: 4 kwietnia 2009, 00:10
Autor: Kamil Kozioł

Koszykarki AZS UMCS Lublin wygrywając z AZS Rzeszów, mocno przybliżyły się do bram pierwszej ligi A. Ostatnia kwarta zakończyła się niecodziennym wynikiem, 20:0 dla gospodyń.

Samo spotkanie rozpoczęło się dość niemrawo. Lublinianki, wyraźnie stremowane licznie przybyłą publicznością, nie potrafiły skonstruować skutecznej akcji.

Szybkie tempo gry narzucone przez rywalki oraz niska skuteczność spowodowały, że rzeszowianki powoli powiększały dystans punktowy dzielący obie ekipy. Do przerwy nasze koszykarki przegrywały sześcioma oczkami.

- Widać nie wyspałyśmy się dzisiaj, bo przebudzenie nastąpiło dopiero w połowie trzeciej kwarty - skomentowała Agata Dobrowolska, koszykarka AZS UMCS.

Lublinianki w ostatniej kwarcie wyszły na parkiet niezmiernie zmobilizowane. Małgorzata Jurkowska trafiająca z pola trzech sekund, czyszcząca tablice Dobrowolska, Katarzyna Trzeciak mijająca rywalki jak tyczki slalomowe oraz dobra obrona zespołowa przyniosła niecodzienny wynik. 20:0, bo takim wynikiem zakończyło ostatnie 10 minut sprawiła, że brawa w lubelskiej hali MOSiR były słyszalne jeszcze długo po końcowej syrenie.

- Nigdy czegoś takiego nie przeżyłam. Wygrać kwartę do zera w meczu na styku to niesamowite uczucie - stwierdziła Dobrowolska.

AZS UMCS Lublin - AZS Rzeszów 69:49 (12:17, 16:17, 21:15, 20:0)

AZS UMCS: Koperwas 18, Trzeciak 16, Góźdź 3, Dobrowolska 2, Godula 14, Mazur 0, Jurkowska 16.
Rzeszów: K. Furdak 9, Wiśniowska 0, I. Furdak 0, Pałka 0, Kowal 9, Górecka 0, Kieszkowska - Komar 7, Marcinik 2, Nieć 4, Rosochacka 2, Kuras 9, Borys - Dus 0.
Sędziowali: Słupczuyński i Stepaniuk. Widzów: 300.

UKS DOMENY.pl Siemiaszka Piekary - AZS AP Siedlce 71:53 ( 17:8, 24:12, 15:17, 15:5)

Siemiaszka: Panek 2, Zabczyk 14, Michalikm 2, Wnek 17,Szołtysek 19, Woldan 4, Grzywacz 8, Zientara 5
Siedlce: Cepek 0, Zalewska 3, Rucińska 3, Przewoźnik 0, K Dulnik 19, Pogorzelsa 0, Ogrodowicz 17, Nowak 9, Rączka 1, Stasiuk 0, Skowron 2.
Sędziowali: Aleksandrowicz i Nowak. Widzów: 200