IDS BUD Piaseczno - AZS UMCS Lublin 68:55

Nie wiedzie się ostatnio koszykarkom AZS UMCS. Lublinianki w środę próbowały przerwać passę dwóch porażek z rzędu w meczu z IDS BUD Piaseczno. Niestety podopieczne trenera Andrzeja Dubielisa przegrały 55:68.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej radziły sobie gospodynie zawodów, które po 10 minutach prowadziły 18:11. W drugiej odsłonie ekipa z Piaseczna okazała się lepsza o cztery "oczka” i w efekcie miejscowe zawodniczki schodziły na przerwę przy wyniku 37:26.

"Akademiczki” wzięły się za odrabianie strat dopiero w trzeciej części meczu. Przyjezdne zniwelowały starty do sześciu punktów, ale w finałowej ćwiartce znowu musiały uznać wyższość rywalek i ostatecznie dwa punkty przypadły drużynie IDS BUD.

IDS BUD Piaseczno - AZS UMCS Lublin 68:55 (18:11, 19:15, 16:21, 15:8)

IDS: Nowociń 15, Płóciennik 14, Kopeć 10, Biernacka 6, Agnieszczak 6, Arak 5, Pacuszka 5, Dąbrowska 3, Toporowska 2, Petryka 2.

AZS UMCS: Cybulak 13 (2x3), Trzeciak 11, Bukowska 11 (3x3), Borówka 9, Kasprzyk 7 (1x3), Gozdur 2, Ludwin 2, Górecka 0, Góźdź 0, Smoleń 0.

Pozostałe wyniki:

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. – Korona Kraków 80:66 * AZS - OPTeam Rzeszów – Solpark Kleszczów Pabianice 65:55 * Wisła McArthur II Kraków – Domeny.PL Siemaszka 55:48.

9. Wisła II 4 5 191-230

6-7 listopada: Wisła II – Solpark * Lublin – Rzeszów * Korona – Piaseczno * Finepharm – Ostrovia.

30. KOLEJKA (22-24 kwietnia)
Energa Czarni - BM Slam Stal Ostrów 82:77
Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 85:86
PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:89
Anwil Włocławek - Trefl Sopot 102:89
TBV Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 79:88
Asseco Gdynia - Polpharma Starogard 69:86
AZS Koszalin - King Szczecin 81:111