III liga koszykarzy Zwycięstwa Pogoni Puławy i Startu Lublin

Dodano: 16 listopada 2008, 18:26
Autor: Kamil Kozioł

W najciekawszym meczu trzeciej kolejki Pogoń Puławy pokonała po dogrywce Novum Lublin

- Dla moich chłopaków ten mecz był prawie jak derby, gdyż większość z nich pochodzi z Lublina - stwierdził Andrzej Kozłowski, trener Pogoni.

Od samego początku na parkiecie rozgorzała walka. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej przyjezdni odskoczyli rywalom. - Zaczęliśmy grać swoje. Piłka wreszcie szła pod kosz, gdzie mieliśmy przewagę fizyczną - dodał trener Pogoni. Na przerwę puławianie schodzili z ośmiopunktowym prowadzeniem.

Po niej, goście znowu przyjęli styl rywala. - W trzeciej kwarcie graliśmy podwórkową koszykówkę. Chłopcy uparli się, aby rzucać z dystansu. To właśnie przez to straciliśmy prowadzenie - skomentował Kozłowski. Reprymendy trenera poskutkowały i gospodarze w ostatniej odsłonie powrócili na właściwe tory. Ambitna gra młodych lublinian nie pozwoliła im jednak odskoczyć od rywala. Przed ostatnią akcją Pogoń prowadziła 64:61. Przewagi nie udało się dowieźć do końca, bo równo z syreną za trzy punkty trafił Michał Ogórek, którego nie upilnował Daniel Ćwikła.

W dogrywce goście nie pozostawili już wątpliwości, kto jest tego dnia lepszy i wygrali całe spotkanie 82:75.

- Bardzo dobre zawody rozegrał Grzegorz Mordel, który zdobył 25 oczek. Wiele dał nam również Marek Macieszczuk, który liczy 206 cm. Marek dzisiaj dzielił i rządził pod obiema tablicami.. Jeżeli chodzi o sam przebieg meczu, to trzeba podkreślić, że stres plątał moim zawodnikom ręce. Dawno nie widziałem tylu przestrzelonych rzutów w ich wykonaniu - skomentował Kozłowski.

W drugim spotkaniu tej serii Start II Lublin pokonał 74:71 AZS AWF Biała Podlaska.

Novum Lublin - Pogoń Puławy 75:82 (18:14, 8:20, 24:14, 14:16, d. 11:18)
Novum: Kozłowski 15, Kozak 10, Ogórek 9, Mróz 20, Gospodarek 5, Kijewski 1, Karolak 7, Podstawka 2, Ciechociński 0, Mącik 6, Drążyk 0.
Pogoń: Ziółkowski 1, Jung Marcin 14, Macieszczuk 15, Ćwikła 9, Drozd 18, Mordel 25, Kłosowski 0.

1. Pogoń Puławy 3 6 247-202
2. Novum Lublin 3 5 208-201
3. Start II Lublin 3 4 196-225
4. AZS AWF 3 3 195-218
23 listopada: Pogoń - AZS AWF * Start II - Novum.