Koszykówka: Start Lublin wygrał z Pogonią Ruda Śląska

Dodano: 29 września 2008, 14:21
Autor: (kk)

Świetne otwarcie sezonu zaliczyli koszykarze Startu Lublin, którzy pokonali w niedzielę Pogoń Ruda Śląska 78:62.

Samo spotkanie nie okazało się dla nich spacerkiem, a "odjechać” udało się dopiero w czwartej kwarcie.

Niedzielny pojedynek rozpoczął się od obustronnego badania sił. Żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć rywalowi. W konsekwencji tego na tablicy świetlnej po 10 minutach widniał remis.

W podobnym tonie przebiegała druga i trzecia kwarta. Dopiero w ostatniej odsłonie startowcy przycisnęli przeciwnika i zyskali nad nim zdecydowaną przewagę. Okres miedzy 32, a 38 minutą nasi wygrali 20:4.

Podopieczni Piotra Karolaka byli zdecydowanie lepiej przygotowani kondycyjnie, co uwidoczniło się w końcówce. Koncertową partię rozgrywał Michał Sikora, który dzięki swojemu doświadczeniu kontrolował grę lublinian. Bardzo dobrze zaprezentował się również Rafał Król, który potwierdził, że we Włodawie świetnie szkolą młodzież.

Kibiców w Lublinie cieszy postawa Startu w obronie. Przedsezonowe obietnice Piotra Karolaka mówiące o walce o każdą piłkę znalazły odzwierciedlenie na parkiecie. Lublinianie bili się na całej szerokości i długości parkietu.
We wczorajszym spotkaniu mało grał Paweł Kowalski, który na czwartkowym treningu skręcił kostkę. - Trener Karolak chciał go oszczędzić, bo przyda mu się w następnych potyczkach - powiedział Cezary Wicha, kierownik do spraw szkolenia w lubelskim klubie.

Pogoń w Lublinie pokazała się z niezłej strony. Szybka i pomysłowa koszykówka sprawiała nieco problemów miejscowym. Szczególnie we znaki dał im się Jarosław Kolenda i Przemysław Tomecki.

- Był to bardzo nerwowy mecz, ale zwycięstwo cieszy. Nie siedziała nam dzisiaj "trójka”, choć mieliśmy czyste pozycje. Za tydzień do Jaworzna na mecz z miejscowym MCKiS jedziemy po zwycięstwo. To nas się mają bać w tej lidze. My nie zamierzamy przed nikim klękać - zapowiada Michał Sikora.

Start Lublin - Pogoń Ruda Śląska 78:62 (17:17, 20:16, 17:18, 24:11)

Start: Fijałka 4, Borkowski 16, Król 15, Bidyński 10, Rak 11, Sikora 11, Kowalski 2, Karczewski 9, A. Myśliwiec 0, Pawelec 0.
Pogoń: Kolenda 18, Kuczera 8, Kubista 7, Żymła 5, Skóra 5, Patyna 6, Tomecki 13, Stawowski 0, Goczok 0, Stankala 0.

WYNIKI 1 KOLEJKI

MKS Limanowa - MKKS Zabrze 82:80 * STS Basket Kraków -MCKiS Jaworzno 80:71 * Start Lublin - Pogoń Ruda Śląska 78:62 * SKK Siedlce - UMKS Kielce 81:77 * Alba Chorzów - OSSM PZKosz Warszawa78:73 * HK Bamk Spółdzielczy Żory -KS Cracovia Kraków 70:96 * AZS PR Radom - Wisła Kraków 67:81.