Mistrz Polski zbyt silny dla Wikany-Startu Lublin

Dodano: 14 marca 2015, 21:15

Wikana-Start postraszyła w pierwszej kwarcie PGE Turów Zgorzelec, ale to mistrzowie Polski cieszyli się z końcowego triumfu. Goście wygrali w hali Globus 75:68. - Jesteśmy zmęczeni, ale wydaje mi się, że włożyliśmy w ten mecz tyle sił, ile było potrzeba, żeby wygrać - oceniał po spotkaniu Miodrag Rajković, szkoleniowiec Turowa.

Gospodarze zaczęli zawody od serii 7:2. Ostatni raz prowadzili na niecałe dwie minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony po celnym rzucie Tomasza Wojdyły (16:15).

W kolejnych fragmentach dominowali już jednak przyjezdni. Pierwszą kwartę wygrali 22:18, a na przerwę schodzili z przewagą 14 "oczek" (49:35).

Turów na początku imponował skutecznością rzutów za trzy. Już w pierwszej odsłonie przyjezdni zaliczyli pięć trójek. Co ciekawe w kolejnych 30 minutach mogli się pochwalić jedynie czterema celnymi próbami zza linii 6,75 m.

Wydawało się, że jest już po zawodach, ale "czerwono-czarni" do końcowego gwizdka się nie poddawali.

W ostatnich 10 minutach sygnał do ataku dał Isaac Wells. Amerykanin oddał kilka szalonych rzutów, ale w kluczowym momencie trafił dwie trójki z rzędu, dzięki czemu lublinianie zbliżyli się do faworyzowanego rywala na pięć punktów.

Do końca zawodów pozostawała jeszcze ponad minuta i podopieczni Pawła Turkiewicza uwierzyli, że będą w stanie odwrócić losy spotkania. Kiedy na zegarze pozostawało 19 sekund Bryon Allen dwoma celnymi rzutami wolnymi zmniejszył dystans dzielący obie ekipy do czterech "oczek" (68:72).

W kolejnej akcji Michał Chyliński wykorzystał jeden z dwóch rzutów wolnych i Wikana-Start mogła jeszcze bardziej zbliżyć się do Turowa. Niestety gospodarze zgubili piłkę i emocje się skończyły.

- Gratulacje dla Lublina, bo rozegrali dobry mecz. Słyszałem, że to miasto z koszykarskimi tradycjami i życzę powodzenia w dalszym budowaniu zespołu. Jeżeli chodzi o mecz, to nie ma co ukrywać, że jesteśmy zmęczeni. Rozegraliśmy już mnóstwo spotkań, ale teraz została nam już tylko liga, kiedy będziemy grali raz na tydzień - mówi Miodrag Rajković.

- Popełniliśmy za dużo błędów, sam mogłem w kilku sytuacjach zachować się lepiej. Rywale potrafili wykorzystać nasze słabsze zagrania i dobrze spisywali się w ataku - ocenia Isaac Wells.

W następnej serii gier "czerwono-czarni" zagrają na wyjeździe z Anwilem Włocławek.

Wikana Start Lublin – PGE Turów Zgorzelec 68:75 (18:22, 17:27, 13:13, 20:13)

Wikana-Start: Lewandowski 18, Allen 14 (2x3), Wojdyła 6, Ł. Diduszko 6 (1x3), B. Diduszko 2 oraz Wells 10 (2x3), Trojan 8, Śmigielski 4.

Turów: Chyliński 13 (1x3), Taylor 10 (2x3), Natiażko 9 (1x3), Wright 4, Dylewicz 2, oraz Moldoveanu 13 (3x3), Collins 11, Kulig 5, Karolak 5 (1x3), Czyż 3 (1x3), Gospodarek 0.

30. KOLEJKA (22-24 kwietnia)
Energa Czarni - BM Slam Stal Ostrów 82:77
Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 85:86
PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:89
Anwil Włocławek - Trefl Sopot 102:89
TBV Start Lublin - Siarka Tarnobrzeg 79:88
Asseco Gdynia - Polpharma Starogard 69:86
AZS Koszalin - King Szczecin 81:111