Mistrzostwa Europy koszykarzy: Hiszpania rozgromiła Serbię

Dodano: 20 września 2009, 22:54
Autor: (lukisz)

Hiszpania wygrała w niedzielę mistrzostwa Europy koszykarzy, które odbywały się w Polsce. Pau Gasol i spółka nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem w finale Serbii i rozgromili rywali aż 85:63.

Już po pierwszej kwarcie Serbia była w wielkich opałach, bo Hiszpania wypracowała sobie 10 punktów przewagi (24:14). W drugiej odsłonie pierwsze punkty zdobyli podopieczni trenera Dusana Ivkovica, niestety rywale szybko odpowiedzieli i nadal zdecydowanie dominowali. W efekcie nikogo nie powinno dziwić wciąż rosnące prowadzenie ekipy Sergio Scariolo.

Po skutecznej akcji młodszego z braci Gasolów - Marca tablica wyników wskazywała ogromną przewagę Hiszpanii (40:20). Na koncie drugiej kwarty była jeszcze wyższa, bo wynosiła aż 23 punkty (52:29).

Dwie kolejne części meczu finałowego to już spokojna gra z obu stron. Serbowie zdołali w trzeciej kwarcie zbliżyć się do przeciwników na 19 "oczek", ale na więcej nie było ich już stać. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hiszpanii w stosunku 85:63.

Hiszpania - Serbia 85:63 (24:14, 28:15, 15:15, 18:19)
Hiszpania: P. Gasol 18, Fernandez 13, Navarro 12, Rubio 10, Garbajosa 3 - Reyes 7, Cabezas 7, M. Gasol 6, Llull 5, Lopez 2, Claver 2, Mumbru 0.
Serbia: Tripkovic 15, Velickovic 15, Krstic 12, Teodosic 5, Tepic 2 - Raduljica 6, Perovic 4, Markovic 2, Popovic 1, Paunic 1, Bjelica 0, Macvan 0.
Sędziował: Romualdas Brazauskas (Litwa).

30. KOLEJKA (22-24 kwietnia)
Energa Czarni - BM Slam Stal Ostrów 82:77
Stelmet Zielona Góra - Rosa Radom 85:86
PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:89