Koszykówka

Pod koszami Dziennika Wschodniego: Na czele bez zmian

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 grudnia 2008, 16:09

Najciekawsze spotkanie w I lidze rozegrały zespoły Farmedu i Zdroju MPWiK, który osłabiony brakiem Piotra Ostrowskiego uległ różnicą trzech punktów.

Najwięcej "oczek” dla triumfatorów zdobyli Kamil Sawka (18) i Łukasz Sidorowicz (16), a dla Zdroju Jacek Mącik (21).

Cukropol rozgromił Stolmako 87:46, na co znaczący wpływ miała absencja liderów tej drużyny - Piotra Karolaka i Pawła Kosiora. Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania okazał się Paweł Zdeb (28) z Cukropolu. W pozostałych meczach obyło się bez niespodzianek, podobnie jak w II lidze, gdzie również wygrywali faworyci.

Na trzecim froncie wysoko notowani Niezależni ulegli Markom, głównie za sprawą dobrze dysponowanego tego dnia Roberta Dudka, zdobywcy 10 pkt.

Rywalizację zainaugurowała Liga Maxi. Lancet oddał swój mecz walkowerem, ponieważ na spotkanie stawiło się tylko... dwóch koszykarzy.

I LIGA

Inwest-Dźwig Czuby - AUX Matematyka 46:75 * Kom.pl - Skarpa Nadar 61:63 * Zdrój MPWiK - Farmed 68:71 * Cukropol - Stolmako Poniatowa 87:46 * Bracia Mrozik - Kouba Koubala 69:61 * Alco - Winiarnia u Dyszona 53:47.

1. Matematyka 5 10 +99
2. Cukropol 5 9 +141
3. Farmed 5 9 +9
4. Bracia Mrozik 5 8 +11
5. Zdrój MPWiK 5 8 -7
6. Stolmako 5 8 -9
7. Kom.pl 5 7 +7
8. Alco 5 7 -29
9. Skarpa Nadar 5 7 -72
10. Winiarnia u Dyszona 5 6 -42
11. Inwest Czuby 5 6 -54
12. Kouba Koubala 5 5 -54

II LIGA

Żagiel - Revolution 44:72 * ADK Lublin - Lever 44:57 * III Brygada Zmechanizowana WKS - Świd-Hurt 56:61 * CL Rodmos - CSF 49:70 * Groszek Team - Hotel Korona 72:35 * Refsteam - Morfus przełożony.

1 Świd-Hurt 5 10 +87
2. Lever 5 10 +78
3. WKS 5 8 +93
4. Revolution 5 8 +60
5. Groszek Team 5 8 +55
6. Morfus 4 7 +52
7. CL Rodmos 5 7 +22
8. ADK Lublin 5 7 -55
9. Refsteam 4 6 +2
10. CSF 5 6 -127
11. Hotel Korona 5 5 -115
12. Żagiel 5 5 -152

III LIGA

Grupa A: Mavericks - Wioska 66:64 * Polanica 2009 - Europejski Dom Spotkań 44:35 * Corner - Polmak 64:42 * Niezależni - Marki 50:56 * Fight Club - RCEZ Betax 46:55 * pauzowała FC Pszczółka.

1. RCEZ Betax 6 11 +49
2. Polmak 6 11 +20
3. Mavericks 6 10 +43
4. Corner 5 9 +104
5. Polanica 6 8 +5
6. Niezależni 5 8 -17
7. Marki 6 8 -82
8. Pszczółka 5 7 -24
9. Wioska 5 6 -20
10. Europejski Dom 5 6 -36
11. Fight Club 5 6 -42

Grupa B: Studio Urody - 10 TH 56:40 * Lipa Team - Zgoners 27:53 * Jammers - Galwanex Skarpa 61:59 * Bachus - No To Co 50:47 * Bychowo - Jur-And 42:52 * pauzował LUS.

1. Jur-And 6 12 +122
2. No To Co 6 11 +124
3. Zgoners 5 9 +25
4. Studio Urody 6 9 -4
5. Bachus 5 8 +38
6. Bychowo 5 8 +21
7. LUS 5 7 -20
8. Jammers 5 7 -53
9. Lipa Team 6 7 -178
10. 10 TH 5 6 -19
11. Galwanex 6 6 -56

LIGA MAXI

Auto Sikira - Matematyka 40:73 * LCS MOSiR - Lift Senior 74:58 * Lancet - Lubzel 0:20 walkower * Zdrój MPWiK - Kangur 47:66.
1. Matematyka 1 2 +33
2. Lubzel 1 2 +20
3. Kangur 1 2 +19
4. LCS MOSiR 1 2 +16
5. Lift Senior 1 1 -16
6. Zdrój MPWiK 1 1 -19
7. Auto Sikira 1 1 -33
8. Lancet 1 0 -20
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Majkol
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Majkol
Majkol (15 grudnia 2008 o 19:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo dla Świd-Hurciku i "konia" z 4
Pozdr z Beneluxu!!! Oby tak dalej!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

TAURON BASKET LIGA

WYNIKI KOLEJKI

19 KOLEJKA
Polski Cukier Toruń - Polpharma Starogard 87:74
Stelmet Zielona Góra - MKS Dąbrowa 83:70
Slam Ostrów Wielkopolski - Legia Warszawa 75:60
TBV Start Lublin - Asseco Gdynia 78:76
Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 98:74
GTK Gliwice - Czarni Słupsk 20:0
King Szczecin - Miasto Szkła
Trefl Sopot - AZS Koszalin 19 lutego
Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 14 marca

TABELA

1. Anwil 22 41 1889-1560
2. Polski Cukier 21 37 1774-1593
3. Stelmet 20 35 1684 -1494
4. Dąbrowa Górnicza 21 35 1687-1574
5. Turów 22 34 1836-1846
6. TBV Start 20 32 1688-1633
7. Polpharma 21 32 1669-1600
8. King Szczecin 20 31 1660-1605
9. Ostrów Wlkp. 20 30 1479-1408
10. Rosa Radom 20 30 1623-1585
11. Trefl Sopot 20 30 1569-1552
12. Gliwice 21 29 1622-1737
13. Asseco 19 29 1549-1571
14. AZS Koszalin 21 28 1644-1773
15. Miasto Szkła 19 26 1451-1526
16. Legia 20 21 1431-1724
17. Czarni 32 24 1463-1907
Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!