Start Lublin - Sudety Jelenia Góra 43:62

Autor: KAMIL KOZIOŁ

Przemysław Łuszczewski (z piłką) zdobył w sobotę sześć punktów (MACIEJ KACZANOWSKI)

To był pokaz antykoszykówki w wykonaniu zawodników Startu Lublin. Podopieczni Dominika Derwisza przegrali z 43:62 z Sudetami Jelenia Góra, a zdegustowani kibice "czerwono-czarnych” opuszczali halę MOSiR jeszcze przed końcową syreną.

Na początku nic nie zapowiadało dramatu, który rozegrał się w sobotę hali MOSiR. Lublinianie po raz kolejny bardzo dobrze rozpoczęli mecz i już po pierwszej kwarcie prowadzili 15:7. Paweł Kowalski i Przemysław Łuszczewski rządzili w strefie podkoszowej, a całością dobrze kierował Kamil Michalski.

Ten wynik wyraźnie rozluźnił "czerwono-czarnych”, którzy na druga kwartę wyszli bez odpowiedniej koncentracji. Przyjezdni szybko rozpoczęli pogoń i już w 14 min wyszli na pierwsze w tym meczu prowadzenie. W ataku szalał Łukasz Niesobski, który zdobył 25 pkt.

– Rywale nie nadążali za nami, więc przyspieszaliśmy tempo naszych akcji – powiedział Michał Kozak. – Nie rozumiem, dlaczego po raz kolejny dobrze wchodzimy w mecz, a później notujemy straszny przestój – zastanawiał się Przemysław Łuszczewski.

Na przerwę goście schodzili z ośmiopunktowym prowadzeniem. Niektórzy kibice liczyli jeszcze na zryw "czerwono-czarnych”, ale pierwsze minuty drugiej połowy odarły ze złudzeń nawet najbardziej wiernych fanów Startu.

Gospodarze zupełnie zapomnieli, że koszykówka polega na rzucaniu do kosza. W większości akcji piłka bezsensownie krążyła po obwodzie, a rzuty oddawane były z nieprzygotowanych pozycji w ostatnich sekundach akcji. Pierwsze punkty lublinianie zdobyli dopiero w szóstej minucie tej odsłony. Nokautujący cios został zadany w czwartej kwarcie, kiedy lublinianie ponownie nie byli w stanie przez pięć minut trafić do kosza.

– Zastanawia mnie podejście niektórych graczy do tego spotkania. Nie można pudłować z tak prostych pozycji – powiedział załamany Arkadiusz Pelczar, drugi trener Startu.

Nad głowami szkoleniowców zebrały się czarne chmury. To już trzeci mecz w tym sezonie, kiedy Start w regulaminowym czasie gry nie potrafi zdobyć 50 punktów. Dzisiaj zarząd klubu ma dyskutować o sytuacji w zespole. Nie jest wykluczone, że tym razem nie skończy się tylko na karach finansowych.

Start Lublin - Sudety Jelenia Góra 43:62 (15:7, 8:24, 10:16, 10:15)

Start: Michalski 10, Szymański 9 (1x3), Łuszczewski 6 (1x3), Aleksandrowicz 4, Kowalski 4 oraz Prażmo 4, Król 4, Myśliwiec 2, Gazarkiewicz 0, Pawelec 0.

Sudety: Niesobski 25 (3x3), Wilusz 12, Kijanowski 8, Maryniewski 2, Minciel 0 oraz Kozak 11 (2x3), Budziński 4, Kołtun 0.

I LIGA KOSZYKARZY

Start Gdynia – SKK Siedlce 87:64 * Sokół Łańcut – Sportino Inowrocław 65:46 * AZS Szczecin – AZS WSGK Kutno 79:66 * MKS Start Lublin - Sudety Jelenia Góra 43:62 * Znicz Basket Pruszków – MOSiR Krosno 65:56 * MKS Dąbrowa Górnicza – Rosa Radom 66:67. PC SIDEn Toruń – Polonia Przemyśl zakończył się po zamknięciu wydania.

15. Sportino 5 5 273-340

5–6 listopada: Siedlce – Lublin * Sportino – Gdynia * Rosa – Znicz * Sudety – Dąbrowa Górnicza * Polonia – Szczecin * Toruń – Krosno * Sokół – Spójnia.

maik
maik (30 października 2011 o 14:40) 0
Ile trzeba czasu zeby lubelski Napoloeon podal sie dymisji??? Czy ten gosc nie ma za grosz szacunku do siebie brak slow takiego wstydu dawno nie bylo !!!!!
RAK TOCZY MKS START (29 października 2011 o 23:04) 0
PROSZĘ mi Wytłumaczyć czemu Ktoś taki nadal piastuje TAK POWAŻNĄ FUNKCJĘ i kto bez względu na SYTUACJĘ przez blisko trzy lata NIEUDOLNEGO szkolenia Pozwala i sprzyja tej niekompetencji i sprawia że dziś na kolanach upokorzeni przez ogony 1 ligi bez przyszłości Krzyczymy a NIKT nie odpowiada i żadnej nadziei ??!