Start Lublin trzeci na turnieju w Siedlcach. Kamil Michalski dołączy do "czerwono-czarnych"?

Dodano: 19 września 2011, 02:41

Koszykarze Startu Lublin zajęli trzecie miejsce w Siedlcach (MACIEJ KACZANOWSKI)

Z jednym zwycięstwem wracają z Siedlec koszykarze Startu Lublin. Podopieczni Dominika Derwisza pokonali w piątek 71:63 SKK Siedlce. Niestety, ale dwa kolejne spotkania zakończyły się porażkami "czerwono-czarnych”.

W turnieju nie wzięli udziału Paweł Kowalski i Michał Sikora. Pierwszy z nich był świadkiem na ślubie brata, a drugi ma problemy z kolanem. Niestety, ale istnieje obawa, że doświadczony rozgrywający może opuścić z tego powodu część sezonu.

Właśnie dlatego w ekipie "czerwono-czarnych” podczas turnieju w Siedlcach wystąpił Kamil Michalski, były koszykarz m.in. Anwilu Włocławek, a ostatnio występujący w SIDEn Polski Cukier Toruń.

– To zawodnik gotowy do gry. Widać, że we Włocławku były profesjonalnie szkolny – powiedział Dominik Derwisz, trener Startu.

Niestety, ale tylko w jednym spotkaniu wystąpił Rafał Król. Lublinianin w meczu z Siedlcami stłukł sobie kolano i musiał odpuścić dwa kolejne mecze.

– Jestem wściekły z powodu niedzielnej porażki ze Zniczem Pruszków. Ten mecz przegraliśmy na własne życzenie – stwierdził Derwisz.

SKK Siedlce – Start Lublin 63:71 (20:17, 15:23, 19:14, 9:17)
Start: Król 15, Michalski 11, Łuszczewski 11, Aleksandrowicz 10, Szymański 8, Prażmo 5, Pawelec 4, Drążyk 4, Sobiło 2, Myśliwiec 1.

AZS Politechnika Warszawska – Start Lublin 81:51 (15:11, 29:10, 22:20, 17:10)
Start: Szymański 12, Łuszczewski 10, Prażmo 7, Pawelec 7, Michalski 5, Drążyk 4, Sobiło 3, Myśliwiec 3, Aleksandrowicz 0.

Znicz Basket Pruszków – Start Lublin 64:59 (17:17, 17:12, 18:20, 12:10)
Start: Aleksandrowicz 16, Prażmo 11, Szymański 8, Sobiło 8, Łuszczewski 6, Michalski 4, Drążyk 2, Pawelec 0, Myśliwiec 0.

Pozostałe wyniki: Znicz – Politechnika 81:74 * Siedlce – Znicz 71:74* Siedlce – Politechnika 87:85. Klasyfikacja końcowa: 1. Znicz, 2. Politechnika, 3. Start, 4. Siedlce.