TAURON BASKET LIGA KOBIET

Pszczółka AZS UMCS Lublin – MKS Polkowice 66:67, dramat w końcówce

Dodano: 9 stycznia 2016, 20:38

Jhasmin Player powróciła do pierwszego składu po kontuzji, zagrała dobre zawody, ale to nie wystarczyło, żeby pokonać MKS Polkowice, fot. azs.umcs.pl

W pierwszym spotkaniu 2016 roku Pszczółka AZS UMCS Lublin przegrała na własnym parkiecie z MKS Polkowice 66:67.

Akademiczki w zimowej przerwie wzmocniły się Drey Mingo i Agnieszką Makowską. Do składu po kontuzji wróciła także Jhasmin Player. Mimo tak silnego składu nie udało się pokonać rozpędzonych polkowiczanek, które wygrały już po raz jedenasty z rzędu.

Początek sobotniego spotkania był bardzo nieudany dla lublinianek. Pierwszą kwartę przegrały 13:23 i wydawało się, że ciężko będzie im nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami. Zdołały się jednak podnieść. W drugiej odsłonie wróciły do dobrej gry i zniwelowały część strat. W dalszym ciągu wysokie, ośmiopunktowe prowadzenie utrzymywały jednak przyjezdne.

Dopiero w trzeciej kwarcie podopieczne Krzysztofa Szewczyka doprowadziły do wyrównania, a po chwili wypracowały sobie nawet skromną przewagę. Stało się to w głównej mierze dzięki bardzo dobrej grze w ofensywie, którą utrzymały także przez część czwartej odsłony.

Gdy na niespełna dwie minuty przed końcem prowadziły 66:60, wielu kibiców cieszyło się już ze zwycięstwa. Nieudane akcje w ofensywie i przebudzenie rywalek sprawiły jednak, że stało się inaczej. Celna trójka Eweliny Gali oraz rzuty osobiste, skutecznie egzekwowane przez Angelikę Stankiewicz i Yurenę Diaz wystarczyły, żeby MKS doprowadził do wyniku 67:66. Lublinianki miały jeszcze 21 sekund, żeby odzyskać prowadzenie, ale ani Drey Mingo, ani Marta Jujka nie trafiły do kosza i spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych.

- Wiedziałyśmy, że ten mecz będzie bardzo ciężki i jeżeli nie damy z siebie 100 procent, to nie wygramy. Każda dziewczyna wchodząc na boisko dawała wszystko co mogła, ale niestety. Trzy ostatnie akcje gdzieś się pogubiłyśmy i nie zagrałyśmy tego co powinniśmy i to przeważyło tak naprawdę o szali zwycięstwa - powiedziała na pomeczowej konferencji prasowej Jujka.

- Nasza taktyką było długie granie w ataku, spowalnianie gry. Konsekwentnie od samego początku do końca realizowałyśmy założenia trenera. Tak jak i my, tak i Lublin, oddałyśmy całe serce na boisku. Jeden i drugi zespół grał bardzo agresywnie i chciał wygrać ten mecz. Dzisiaj szczęście było po naszej stronie - stwierdziła Stankiewicz.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – MKS Polkowice 66:67 (13:23, 15:13, 28:18, 10:13)

AZS: Jujka 14, Player 15, Metcalf 10, Mingo 11, Szumełda-Krzycka – Owczarzak 5, Makowska 3, Dorogobuzova 8

MKS: Stankiewicz 22, Schmidt 5, Diaz 8, Michael 12, Greene 8 – Gala 12, Nowacka, Kaczmarska

Bikiniarz (12 stycznia 2016 o 00:51) 0

Niestety wynik dokładnie odwrotny ! Jak można było przegrać przez 2 minuty wygrany mecz???

W koszu 2 minuty to wcale nie mało. Takie rzeczy się zdarzają. Może nie tak często jak błędy w artykułach red. Beczka, ale jednak.

Bikiniarz
Bikiniarz (12 stycznia 2016 o 00:48) 0

Czyżby Aldonie Morawiec ławka przyrosła do dolnej części pleców? Z drugiej strony jej brak na parkiecie może faktycznie lepiej robi drużynie - tylko po co zawodniczka, z której nie ma pożytku?

Zgadzam się w 100%. Widziałem ją w meczu drugiego składu. Reprezentantka kraju na tle dziewczyn z 2 klasy rozgrywkowej wypada bardzo przeciętnie. Szkoda jej, bo papiery na granie ma. Liczę, że Szewczyk ją trzyma, bo wierzy, że się odblokuje. Zaufałbym tu trenerowi...

Bikiniarz
Bikiniarz (12 stycznia 2016 o 00:43) 0

Szczęście było blisko drużyna występująca gościnnie w Lublinie w hali MOSiR (nazywa się AZS UMCS ale nie ma tam ani jednej zawodniczki z Lublina) tym razem nie dała rady

Ojojojoj, ale masz żart cięty. Jedź do Siedlec, daleko nie masz. Tam są dwie: Koperwas i Trzeciak. I jest cud-mód i orzeszki.

Bikiniarz
Bikiniarz (12 stycznia 2016 o 00:36) 0

Polkowice po zmianie trenera poszybowały na 2 miejsce w tabeli tblk,może by tak pomyśleć o zmianie w Pszczolkach?

Trener jest ok. Co on zrobi jak zawodniczki nie rzucają spod dziury albo z otwartych pozycji. To nie te czasy, gdy się zamykało dziewczyny na sali i miały rzucać do upadłego.

Bikiniarz
Bikiniarz (12 stycznia 2016 o 00:32) 0

Komuś się coś popi*** :) 6 miejsce w tabeli i tak szczekanie.. zamiast trzymać kciuki to wieczne narzekanie!!

Nic się nikomu z kibiców nie popie***liło, zapowiedzi przed sezonem, a na jego początku to już w ogóle, były szumne. Pierwsza czwórka! Więc to nie piszący tu mają rozbuchane nadzieje, ale zespół nie równa do wcześniejszych zapowiedzi. A trzymanie kciuków nie ma z tym nic wspólnego.