TAURON BASKET LIGA KOBIET

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS – Widzew Łódź 77:61. Zadanie wykonane

Dodano: 2 grudnia 2017, 19:39

(fot. AZS.UMCS.PL)

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin w efektownym stylu pokonały we własnej hali Widzew Łódź 77:61.

W ostatnim czasie podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego spisywały się nieco gorzej, ale przed tygodniem pokonały na wyjeździe MKK Siedlce i po powrocie do Lublina chciały podtrzymać zwycięską passę. Wygrana była zresztą obowiązkiem gospodyń, bo rywalki do tej pory nie wygrały ani jednego meczu.

Lublinianki od samego początku spotkania z Widzewem postawiły na ofensywę i po pierwszej kwarcie prowadziły 15:12. W drugich 10 minutach „Pszczółki” pozwoliły rywalkom na zdobycie takiej samej liczby punktów a same dorzuciły dodatkowe trzy „oczka” i na przerwę zeszły prowadząc 33:24.

Trzecia kwarta, jak się potem okazało, była kluczowa dla losów sobotniego spotkania. Lublinianki w przeciągu kolejnych 10 minut zdobyły aż 21 punktów i w zasadzie przesądziły o swoim tryumfie. W ostatniej odsłonie zespół z Łodzi grał bardzo ambitnie i niejako na osłodę chciał wygrać przynajmniej w tym fragmencie gry. I choć przyjezdne długo prowadziły to ostatnia część spotkania zakończyła się remisem 23:23. I dzięki temu akademiczki zwyciężyły w pełni zasłużenie 77:61.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Widzew Łódź 77:61 (15:12, 18:12, 21:14, 23:23)

Pszczółka: Ugoka 19, Butulija 14, Dorogobuzova 11, Fitzgerald 10, Dobrowolska 8, Mistygacz 6, Cebulska 4, Kędzierska 3, Witkowska 2, Grygiel.

Widzew: Schmidt 15, Scheer 14, Drop 12, Harvey-Carr 7, Paździerska 6, Zawidna 5, Zapart 2, Kopciuch, Gertchen.

jose
(12) komentarzy

jose
jose (4 grudnia 2017 o 13:11) 0
Styl - stylem, najważniesjze jest zwyciestwo i to że 2 pkt zostają w Lublinie! Nie trzeba grać efektownie by wygrywać, ważne by po każdym meczu mieć więcej punktów niż przeciwnik!
Gość (3 grudnia 2017 o 17:08) 0
Fragment wypowiedzi trenera Szawarskiego po wczorajszym meczu: "Po tym meczu mogą cieszyć nas dwa punkty, ale na pewno nie styl, jaki zaprezentowaliśmy. Generalnie mecz był pod kontrolą cały czas, ale brakowało takiego momentu, w którym zdominowalibyśmy przeciwnika. Chciałem, żeby to się stało. Niestety chyba jednak dziewczyny miały w głowach, że przyjechała do nas drużyna, która jeszcze nie wygrała. Takie podejście nie może mieć więcej miejsca". Czy wszyscy optymiści są nadal tak pewni swojego punktu widzenia po tej wypowiedzi?
Gość (3 grudnia 2017 o 16:57) 0
Jak akademiczki wygrają choć jeden z dwóch najbliższych pojedynków ligowych, to wtedy wpadnę w zachwyt nad ich grą. Na razie ostatnie spotkania w ich wykonaniu nie dają podstaw do tego.
Gość (3 grudnia 2017 o 16:38) 0
Czy poniższy komentarz napisał ktoś upojony 2 ostatnimi zwycięstwami nad ligowymi słabeuszami? Prawda w postaci statystyk drużyny powinna uświadomić owemu kibicowi, że wcale nie jest tak różowo i jest dużo elementów gry do poprawy. O prawdziwej sile drużyny przekonamy się już w nadchodzącym tygodniu, bo ze Ślęzą i Energą indywidualne umiejętności zawodniczek to może być zbyt mało, że myśleć o wygranej w tych meczach.
Gość (3 grudnia 2017 o 15:26) 0
Czy komentarze 1-7 napisał jeden i ten sam niezadowolony, niespełniony trener fotelowy?