Start Lublin – Siarka Tarnobrzeg 70:59, wreszcie wygrali

Dodano: 20 marca 2016, 20:41
Autor: Kamil Kozioł

Paweł Kowalski rzucił sześć punktów, fot. startlublin.pl

Ponad trzy miesiące czekali na ligowy triumf koszykarze Startu Lublin. Złą kartę udało się odwrócić dopiero wczoraj, kiedy podopieczni Michała Sikory zmierzyli się z przedostatnią w ligowej tabeli Siarką Tarnobrzeg.

Lublinianie od dawna przygotowali się do tego spotkania. Siarka to jeden z niewielu przeciwników, z którymi Start jest w stanie w tym sezonie nawiązać walkę. Tę determinację było widać w grze „czerwono-czarnych” od pierwszych minut. Lublinianie dobrze bronili, a w ataku konsekwentnie wykorzystywali błędy rywali. Siarka z kolei miała olbrzymie problemy ze skutecznością – zawodnicy z Tarnobrzega w pierwszej połowie trafili jedynie 6 z 32 rzutów. Nic więc dziwnego, że lublinianie na przerwę schodzili prowadząc aż 47:20.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy zmniejszyli nawet straty do szesnastu punktów. Sikora jednak wziął przerwę na żądanie i opanował sytuację. Lublinianie wrócili do niezłej obrony i ponownie powiększyli przewagę. W końcówce lublinianie nieco zwolnili tempo gry, dzięki czemu Siarka nieco „podreperowała” wynik. Ostatecznie, lublinianie wygrali 70:59.

Start Lublin – Siarka Tarnobrzeg 70:59 (23:10, 24:10, 9:18, 14:21)

Start: Kellogg 19 (4x3).Grzeliński 15 (1x3), Małecki 10 (2x3), Kowalski 6 (1x3), Popović 2 oraz Czujkowski 7 (1x3), Jeftić 5, Trojan 4, Salamonik 2.

Siarka: Młynarski 20 (6x3), Robbins 14, Patoka 9 (1x3), Wall 6 (1x3), Zalewski 5 (1x3) oraz Udofia 5 (1x3), Strzelecki 0, Pandura 0.

(5) komentarzy

Gość (21 marca 2016 o 13:40) 0
Są niekwestionowanymi liderami tabeli - oczywiście patrząc od dołu do góry.
Gość (21 marca 2016 o 12:34) 0
a jak rezerwy Startu wzmocnione zawodnikami z ekstraklasy?? minus 50? To powiedzcie, jak to sie stało, ze jeszcze kilka dni temu z ta samą drużyną (o wejście do ósemki ) wygrali ?? cud jakiś...
Gość (21 marca 2016 o 10:57) 0
przepraszam , to jakie to teraz znaczące miejsce zajmujecie ?!