Legia – Dundalk 1:1. Po 20 latach polski zespół zagra w Lidze Mistrzów!

Dodano: 23 sierpnia 2016, 22:38
Autor: bs

Wielki sukces piłkarzy Legii Warszawa. Mistrzowie Polski awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów eliminując w decydującym starciu irlandzki Dunadlk FC

W pierwszym spotkaniu legioniści mimo nie najlepszej gry wygrali na wyjeździe z Irlandczykami 2:0 po golach Nemanji Nikolica z rzutu karnego i Aleksandara Prijovicia. Przed rewanżem mieli więc bardzo komfortową sytuację. Niestety ligowa porażka z Arką Gdynia spowodowała że atmosfera w drużynie zgęstniała. Po tym spotkaniu (Legia przegrała 1:3) na zespół posypała się fala krytyki. W efekcie trzech graczy mistrza Polski – Jakub Rzeźniczak, Tomasz Brzyski, Stojan Vranjes wtorkowy mecz oglądali z trybun.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo źle dla "Wojskowych". W 20 minucie kapitalnym strzałem z woleja popisał się Robbie Benson trafiając w samo okienko bramki Arkadiusza Malarza. Chwilę później z dystansu ładnie uderzał Adam Hlousek, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć. W 40 minucie szczęścia próbował Thibault Moulin jednak bezskutecznie

Od początku drugiej połowy Legia utrzymywała się dłużej przy piłce, ale nie potrafiła zagrozić rywalom. Nieco po upływie 60 minuty goście mogli zdobyć kolejną bramkę. Po dośrodkowaniu z prawej strony znów dał o sobie znać Benson. Napastnik Dundalk strzelał przewrotką, ale na szczęście dla gospodarzy niecelnie. Na domiar złego w 67 minucie czerwoną kartkę zobaczył Hlousek i Legia musiała kończyć grę w ”dziesiątkę”. Goście jednak nie potrafili wykorzystać tej przewagi a w doliczonym czasie gry do remisu doprowadził Michał Kucharczyk. Tym samym awans do elitarnej Ligi Mistrzów stał się faktem. -Spełniło się to, na co czekaliśmy. Spełniliśmy oczekiwania fanów, długo czekali na Ligę Mistrzów. Jestem usatysfakcjonowany działaniem klubu, razem wszyscy odnieśliśmy sukces. Jestem dziś szczęśliwym trenerem - mówił po meczu trener Legii, Besnik Hasi cytowany przez portal Legia.Net.

Legia Warszawa – Dundalk FC  1:1 (0:1)

Bramki: Kucharczyk (92) - Benson (20)

Żółte kartki: Odjidja-Ofoe, Hlousek Kucharczyk - Benson

Czerwona kartka: Hlousek (67 - Za dwie żółte )

Legia: Malarz - Broź, Lewczuk, Pazdan, Hlousek - Odjidja-Ofoe, Jodłowiec, Moulin (90 Prijovic) - Kucharczyk, Nikolić(71 Bereszyński), Langil(65 Guilherme )

Dundalk: Rogers - Gannon, Barrett, Boyle, Massey - McEleney(88 O’Connor), Finn, Shields, Benson, Horgan - McMillan

Sędziował: Svein Oddvar Moen

Widzów: 29066

Pozostałe mecze: AS Roma - FC Porto 0-3*Hapoel Beer Shewa - Celtic 2-0*Monaco - Villarreal 1-0*Victoria Pilzno - Ludogorets 2-2

Pogrubioną czcionką zespoły, które wywalczyły awans

Gość (24 sierpnia 2016 o 20:21) 1
Dokładnie. Znalazł się polonista. Co do Legii,to fajnie że awansowali. Miałem kilkanaście lat kiedy to Widzew był ostatnim razem w LM. Ten rok wogóle jest przełomowy,jeśli chodzi o nasz rodzimy futbol. Pazdan też nieźle co?Mistrzostwo Polski, puchar Polski, ćwierćfinał na mistrzostwach Europy, teraz szykuje się ciekawy kontrakt. Ległej oczywiście nie daję żadnych szans,na kogokolwiek by popadli. Mimo to jak łatwą też mieli drabinkę, gratulacje się należą. Życzyć należy chociażby 3ego miejsca w grupie a będzie super. Niech grają dla Polski, nie tylko dla kasy.
Gość (24 sierpnia 2016 o 14:35) 1
Stało się coś ze tej kropki nie ma? zmieniło to Twoje życie na gorsze? Ludzie żebyście interesowali się tak ludzką krzywdą na świecie jak brakami kropek to było by wspaniale
Gość (24 sierpnia 2016 o 07:53) -1
Czy ktoś u was czyta to, co pisze zanim umieści na stronie? Pomogę wam: 1. Mimo "nienajlepszej gry" , 2. W decydującej starciu 3. Zdania twierdzące konczymy kropką. 4. Poczytajcie sobie o przecinkach. 5. Benson nie jest napastnikiem