Lewart – Powiślak 1:2, wyniki III rundy Pucharu Polski LZPN

Dodano: 21 września 2016, 20:04

Nie udał się trenerowi Robertowi Makarewiczowi pojedynek ze swoim byłym klubem. Lewart przegrał u siebie z Powiślakiem 1:2.

Już po 40 minutach goście mieli w zapasie dwa gole. Szybko do siatki trafił Krystian Brudz, a tuż przed przerwą prowadzenie przyjezdnych podwyższył Mateusz Kamola. Mateusz Kompanicki po zmianie stron zdobył kontaktową bramkę, ale gospodarze nie zdołali już wyrównać i ostatecznie zakończyli swoją przygodę z Pucharem Polski.

W pozostałych meczach nie zabrakło emocji. A-klasowy Ludwiniak Ludwin przegrywał z POM Iskrą Piotrowice 0:1, ale później prowadził 2:1 i 3:2. Ostatecznie do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej decydujące trafienie zaliczył Kuba Baran i czwartoligowiec uniknął poważnej wpadki. – Dałem pograć rezerwowym, ale powinniśmy znacznie wcześniej rozstrzygnąć losy spotkania. Dobrze jednak, że ostatecznie udało się wygrać – mówi Konrad Maciejczyk, trener zespołu z Piotrowic.

Już po 17 minutach 2:0 z Cisami Nałęczów prowadziła Perła Borzechów. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Hubert Poleszak. Więcej goli jednak nie było. – Hubert już do przerwy mógł mieć na koncie przynajmniej ze cztery gole. W samej końcówce dwa razy był jeszcze sam na sam z bramkarzem rywali, ale w obu przypadkach uderzył tak samo. W drugiej części spotkanie było już wyrównane – ocenia Radosław Stec, szkoleniowiec Perły.

Rezerwy Wisły Puławy szybko przegrywały z Janowianką 0:2, ale przyjezdni sami strzelili sobie tak naprawdę oba gole. Najpierw duże nieporozumienie bramkarza z obrońcą skończyło się bramką. Jakub Maik nabił swojego kolegę, ale piłka trafiła jeszcze w Pawła Sobótkę i było 1:0. Niedługo później było 2:0 i puławianie musieli gonić. Jeszcze przed przerwą udało się zaliczyć kontaktowe trafienie. Niestety to wszystko, wynik nie uległ już zmianie. – Już w przerwie zrobiliśmy cztery zmiany. Zepchnęliśmy rywali do defensywy, ale niestety nie wyrównaliśmy. Szkoda początku spotkania, bo sprezentowaliśmy przeciwnikom oba gole – ocenia Bartłomiej Kursa z Wisły II.

POZOSTAŁE WYNIKI III RUNDY PUCHARU POLSKI LZPN

Ludwiniak Ludwin – POM Iskra Piotrowice 3:4 po dogrywce (Chochowski 2, Czubacki – Gil, Bartoszcze, Zając, Baran) * Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 1:2 (Kompanicki – Brudz, Kamola) * Cisy Nałęczów – Perła Borzechów 0:2 (H. Poleszak 2) * Janowianka Janów Lubelski – Wisła II Puławy 2:1 (Sobótka, Wit – Dudkowski-z karnego).

Gość (22 września 2016 o 10:00) 0