Lubelskie Pszczółki wracają z Gorzowa Wielkopolskiego z porażką

Dodano: 10 grudnia 2016, 19:46

Dominika Owczarzak i jej koleżanki wróciły z Gorzowa z Wielkopolskiego tylko z jednym punktem<br />

W niezwykle istotnym meczu Tauron Basket Ligi Kobiet Pszczółka Polski Cukier UMCS Lublin przegrała na wyjeździe z drużyną InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski 54:68

Przed sobotnim spotkaniem w obozie zespołu z Lublina panowała pełna mobilizacja. A to dlatego, że poza zdobyciem dwóch „oczek” zwycięzca pojedynku mógł zapewnić sobie awans do turnieju fiałowego Pucharu Polski.

- Już dawno powiedziałem dziewczynom, że to będzie kluczowe spotkanie. Chcąc grać w Pucharze Polski, musimy je wygrać, ale nie będzie łatwo, bo AZS AJP spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. Czeka nas ciężka walka – powiedział przed spotkaniem w Gorzowie szkoleniowiec lubelskiej ekipy Krzysztof Szewczyk.

Trener zespołu z Lublina miał właściwe przeczucia. Po pierwszej, bardzo wyrównanej kwarcie do głosu doszły gospodynie, które zaprezentowały się bardzo dobrze w defensywie i na przerwę zeszły prowadząc 39:30. Po zmianie stron gorzowianki nadal powiększały swoją przewagę. Zawodniczki z Lublina nie potrafiły dotrzymać im kroku i przed decydującą kwartą gospodynie wygrywały już 57:42. W ostatniej kwarcie Pszczółkom co prawda udało się nieco zmniejszyć stratę do rywalek, ale ostatecznie to one cieszyły się ze zwycięstwa po końcowej syrenie.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 68:54 (18:18, 21:12, 18:10, 11:14)

InvestInTheWest: Hurt 22, Seekamp 14(2x3), Talbot 12, Dźwigalska 7(1x3), Szajtauer 7, oraz Misiek 4, Jaworska 2.

Pszczółka: Boyd 17(1x3), Madgen 12(1x3), Owczarzak 12, Ugoka 6, Jujka 2 oraz Dorogobuzowa 4, Mistygacz 2.

(6) komentarzy

Gość (12 grudnia 2016 o 09:36) 0
Pszczółki zajęły 4 miejsce po pierwszej rundzie fazy zasadniczej, czyli jest lepiej niż w ubiegłym roku. Analizując terminarz rundy rewanżowej możliwe jest uzyskanie 8 zwycięstw (w 4 meczach wyjazdowych - w Siedlcach, Ostrowie, Łodzi i Sosnowcu i w 4 u siebie - z Gdynią, Polkowicami, Toruniem i Gorzowem). W pozostałych 3 meczach - w Bydgoszczy, we Wrocławiu i u siebie z Wisłą o zwycięstwo będzie niezwykle ciężko, co nie oznacza, iż jest to niemożliwe do osiągnięcia. Bilans końcowy 15-7 może dać 4 lub w najgorszym razie 5 miejsce przed fazą play-off.
Gość (12 grudnia 2016 o 09:20) 0
W obronie zagrały jeszcze w miarę przyzwoicie, ale już w ataku było źle. Tylko 2 zawodniczki zagrały na skuteczności powyżej 30% (Asia i Dominika). Tragiczną skuteczność zanotowała za to Uju - 2 celne rzuty z oddanych 13 mówią same za siebie. Przed kolejnym, niezwykle ciężkim meczem w Bydgoszczy, niezbędne wydaje się być mocniejsze popracowanie nad rzutami z dystansu, bo bez tego elementu - samą grą obronną - nie da się raczej nawiązać walki z Artego. Działacze powinni też jak najszybciej zapełnić lukę po Szumełdzie-Krzyckiej - najlepiej, gdyby udało się znaleźć zawodniczkę dysponującą dobrym lub przynajmniej solidnym rzutem z dystansu.
Gość (11 grudnia 2016 o 14:36) 0
Pszczółkom ten mecz wyraźnie nie wyszedł - skuteczność z gry na poziomie poniżej 30% mówi sama za siebie. Na dodatek 2 podstawowe zawodniczki Gorzowa - Seekamp i Misiek grały to spotkanie z grypą jelitową. Zastanawia też nieobecność w składzie Agaty Dobrowolskiej - powodem była choroba czy kontuzja? Odejście Olivii oraz absencja Agaty i rotacja robi się dość wąska...
Gość (10 grudnia 2016 o 21:03) 0
Jestesmy na 4miejscu po tej porażce, Energa nas nie wyprzedzila po wygranej nad Gdynia. Jak Kraków będzie gospodarzem PP to Pszczolki pojada na Final Six, czy się mylę ?