Lublinianka przegrała w Jarosławiu 1:2, porażki Tomasovii i Hetmana

Sobota nie była udanym dniem dla trzecioligowców z naszego regionu. Żadnemu klubowi poza Avią Świdnik nie udało się wywalczyć nawet punktu. Lublinianka przegrała w Jarosławiu z tamtejszym JKS 1:2. Tomasovia uległa u siebie Orłowi Przeworsk 0:2, a AMSPN Hetman chociaż prowadził w Sieniawie 1:0, to ostatecznie musiał uznać wyższość rywali po porażce 1:3

Porażki mogła uniknąć zwłaszcza Lublinianka. Podopieczni Marka Sadowskiego fatalnie rozpoczęli jednak mecz w Jarosławiu. Już w trzeciej minucie Rafał Kursa tak pechowo przecinał dośrodkowanie jednego z rywali, że wpakował piłkę do własnej siatki.

W 12 minucie wyrównał, co prawda Mateusz Majewski, a przyjezdni mieli optyczną przewagę. Niestety nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowej okazji. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Walerij Sokolenko, który zaskoczył Pawła Sochę strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego, z około 30 metrów.

W dołek wpadła Tomasovia. Niebiesko-biali przegrali trzecie spotkanie z rzędu, a czwarty raz nie zdobyli nawet jednego gola. Tym razem nie pomogła nawet gra w przewadze. Orzeł od 57 minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Sylwestra Jarosza. Mimo osłabienia Paweł Piątek zaliczył dwa trafienia i ekipa z Przeworska opuszczała Tomaszów Lubelski z cennymi, trzema punktami.

Znowu blisko niespodzianki był Hetman. Zamościanie wygrywali na wyjeździe z Sokołem 1:0 po celnym strzale Michajło Kaznochy. Niestety jeszcze przed przerwą miejscowi wyrównali. Mecz rozstrzygnął się w ostatnim kwadransie, kiedy drużyna z Sieniawy zdobyła dwa kolejne gole.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Orzeł Przeworsk 0:2 Piątek (71, 90)

JKS 1909 Jarosław - Lublinianka Lublin 2:1 (Kursa 3-samobójcza, Sokołenko 32 –Majewski 12)

Sokół Sieniawa – AMSPN Hetman Zamość 3:1 (Szewc 56, Walat 75-z karnego, Wilusz 77 – Kaznocha 16)

Gość (18 października 2015 o 16:39) 0
Czy kiedykolwiek bylo, ze druzyna konczyla runde z dorobkiem zerowym? Trzymam kciuki za Potwora i za powrot KS Hetman na murawe! Zadnych fuzji!

10. KOLEJKA 22-25 września
Bruk-Bet Termalica - Lechia Gdańsk 2:1
Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:0
Korona Kielce - Wisła Kraków 2:1
Piast Gliwice - Arka Gdynia 0:1
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:2
Śląsk Wrocław - Lech Poznań 2:0