Motor – Resovia 0:2. Dali nagrodę, zabrali punkty

Dodano: 31 maja 2016, 21:07

Pierwsza porażka Motoru w 2016 roku stała się faktem we wtorek. Resovia wygrała na Arenie Lublin 2:0, ale ten wynik nie ma większego znaczenia. Żółto-biało-niebiescy i tak wygrali swoją grupę i powalczą o II ligę z meczach barażowych z Olimpią Elbląg

Trener Tomasz Złomańczuk dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. Na murawie nie pojawili się: Kamil Stachyra, Damian Falisiewicz, czy Marcin Michota. Dopiero od 46 minuty do gry wszedł z kolei Aleksander Komor, który zastąpił Artura Gieragę.

Pierwsza połowa, to spokojna gra z obu stron. Gospodarze potrafili ładnie wymieniać podania na połowie rywala, ale niewiele z tego wynikało. Najlepszą okazję przed przerwą miał Dawid Bieniasz. Zawodnik przyjezdnych upadając na murawę oddal strzał do pustej bramki, jednak uderzał zbyt lekko i obrońcy miejscowych zdołali zatrzymać piłkę przed linią bramkową.

Motor po zmianie stron miał nieco więcej okazji. W 62 minucie ładnie skrzydłem pognał Julien Tadrowski i wyłożył piłkę do Kamila Wolskiego, ale ten fatalnie strzelał z 16 metrów. W 70 minucie dosłownie sekundy po wejściu do gry gola mógł zdobyć Jakub Bednara, ale nie sięgnął głową piłki. Niedługo później znowu pokazał się Tadrowski. Był już sam przed bramkarzem Resovii, jednak tym razem zamiast uderzać, to podawał do nikogo.

W 84 minucie akcję gospodarzy wyprowadzał Olaf Martynek. Nastolatek nie podał zbyt dokładnie i rywale błyskawicznie przenieśli się pod bramkę Pawła Sochy. A tam idealnie, do rogu uderzył Dawid Pałys-Rydzik i było 0:1. Ekipa z Lublina próbowała odrabiać straty, ale nadziała się na kolejną kontrę. Pałys-Rydzik tym razem zaliczył asystę, a wynik ustalił Szymon Kaliniec w sytuacji sam na sam.

Co ciekawe przerwie spotkania zespół z Rzeszowa przekazał prezesowi Waldemarowi Leszczowi podziękowania za zajęcie pierwszego miejsca, a także drobny upominek. Na boisku nie było jednak sentymentów i drużyna Szymona Szydełko grała do końca.

W sobotę żółto-biało-niebieskich czeka pojedynek w półfinale Pucharu Polski na szczeblu województwa z Orlętami Radzyń Podlaski. Później baraże z Olimpią Elbląg. Pierwszy odbędzie się w Lublinie 11 czerwca, a rewanż zaplanowano cztery dni później.

Motor Lublin – Resovia 0:2 (0:0)

Bramki: Pałys-Rydzik (84), Kaliniec (90).

Motor: Socha – Prusinowski, Gieraga (46 Komor), Dykij, Tadrowski, Tymosiak, Piekarski (69 Bednara), Kamiński (78 Kowalczyk), Wolski, Drozd (59 Martynek), Mroczek.

Resovia: Pietryka – Adamski, Żmuda, Domoń, Świst, Pałys-Rydzik (90+1 Gwóźdź), Kmiotek, Kasza (69 Daniel), Bieniasz (79 Mołdoch), Buczek (86 Natkaniec), Kaliniec.

Żółte kartki: Mroczek, Tadrowski – Buczek

Sędziował: Tomasz Jagieła (Krosno). Widzów: 3329.

(9) komentarzy

Gość (1 czerwca 2016 o 16:09) 0
Świdnik gratuluje Resovii i życzy awansu ............. Olimpii.
Gość (1 czerwca 2016 o 10:30) 0
Świdnik gratuluje i życzy awansu.
Gość (1 czerwca 2016 o 07:42) 0
Jeśli awansują w co wątpię bo grają mizernie .Szybko spadną do 3 Ligi gdzie ich miejsce .
Gość (1 czerwca 2016 o 06:24) 0