Piłka nożna

Pięć goli Arkadiusza Adamczuka w pierwszej wiosennej kolejce lubelskiej klasy okręgowej

28-letni napastnik to jedna z piłkarskich legend Kocka. Adamczuk jest wychowankiem miejscowego Polesia i przez prawie całą karierę reprezentował barwy tego klubu

Janowianka przeżywała w Tomaszowie ciężkie chwile, ale wygrała po pięknym golu Jurija Perina

Drugi mecz na wiosnę, drugie zwycięstwo i nadal fotel lidera. Janowianka zwłaszcza na początku meczu miała duże problemy w Tomaszowie Lubelskim. Przetrwała jednak napór rywali, a w drugiej części spotkania decydujący cios zadał Jurij Perin.

Górnik Łęczna przerwał złą passę w meczu z Czarnymi Sosnowiec

Trener Patryk Błaziak może być jednak tylko połowicznie zadowolony, ponieważ jego zespół wciąż czeka na triumf

Ponad 500 minut bez gola i wystarczy, Świdniczanka uratowała punkt w 95 minucie

Głęboko odetchnęli po końcowym gwizdku meczu z Garbarnią Kraków piłkarze i kibice Świdniczanki. Beniaminek aż do 95 minuty przegrywał u siebie 0:1. Drużyna Łukasza Gieresza zmierzała po czwartą porażkę na wiosnę, ale jednak uratowała remis po golu Michała Zubera. I przerwała fatalną passę ponad… 500 minut bez gola w lidze.

Kuriozalne bramki w Sitnie. Potok bezlitosny dla Omegi Stary Zamość

Potok Sitno przed tygodniem wysoko przegrał na wyjeździe z Gromem Różaniec, a w tej kolejce rozprawił się z Omegą Stary Zamość po festiwalu błędów jednego z bramkarzy gości

Brylantowy sezon piłkarskiej drugiej ligi (cz. I)
MAGAZYN

20 marca minęło 75 lat od utworzenia piłkarskiej 2. ligi, w 2008 r. nazwanej 1. LIGĄ. W tym czasie na zapleczu polskiej ekstraklasy za grały 193. zespoły, a wśród nich – siódemka z województwa lubelskiego: Lublinianka, Garbarnia Lublin, Motor Lublin, Avia Świdnik, Górnik Łęczna, Hetman Zamość i Wisła Puławy.

Huczwa Tyszowce dała sobie zabrać wygraną w starciu z Błękitnymi Obsza

Huczwa Tyszowce zaliczyła mocny falstart w rundzie rewanżowej. Przed tygodniem podopieczni trenera Przemysława Siomy przegrali minimalnie w Chodywańcach, a w tej kolejce na boisku w Wożuczynie podzielili się punktami z Błękitnymi Obsza

Podlasie wygrało w Tarnowie. „Mogliśmy uniknąć nerwówki”

Czwarty mecz na wiosnę i trzecie zwycięstwo Podlasia. Tym razem bialczanie wygrali w Tarnowie z Unią 3:2..

Dużo walki, mało jakości w Ostrowcu Świętokrzyskim, a Orlęta Spomlek nadal niepokonane

W grupie czwartej na wiosnę mianem niepokonanych może się jeszcze szczycić pięć drużyn. Obecność w tym gronie: Wieczystej, Siarki czy Podlasia na pewno nikogo nie dziwi. Kolejnymi ekipami, które punktują w każdym meczu są jednak: Orlęta Spomlek i Karpaty. Pierwsza z ekip w sobotę przywiozła cenny remis z Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie zremisowała z KSZO 2:2.

Wielki niedosyt w Kraśniku, Łada podniosła się po meczu z Tomasovią

Kiedy gra się od 55 minuty w liczebnej przewadze i nie zdobywa trzech punktów, to trudno być zadowolonym. Tak było w przypadku Stali Kraśnik, która tylko zremisowała u siebie z Ładą 1945 Biłgoraj 1:1.

Lewart „przepchnął” mecz z Gromem Kąkolewnica. Nowy nabytek bohaterem

Nie było łatwo, ale w samej końcówce Lewart jednak wywalczył trzy punkty. Drużyna z Lubartowa długo męczyła się z ostatnim w tabeli Gromem Kąkolewnica. Wydawało się, że ambitnie grający goście zdobędą punkt. W 90 minucie bohaterem został jednak Dawid Wójcik, który zdobył jedynego gola.

Nowy Targ zdobyty, Chełmianka na razie woli wyjazdy

Dwa wiosenne mecze u siebie i dwie porażki. Dwa spotkania na wyjeździe i dwa zwycięstwa. W rundzie rewanżowej piłkarze Chełmianki zdecydowanie lepiej radzą sobie w roli gości. W sobotę wywalczyli trzy punkty w Nowym Targu po wygranej z tamtejszym Podhalem 2:1.

Granit Bychawa wygrał w Lublinie z rezerwami Motoru i złapał oddech [zdjęcia]

Ważne trzy punkty Granitu. Drużyna Rafała Dudkiewicza pokonała w sobotę Motor II Lublin 2:1. Ekipa z Bychawy nadal zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ale można powiedzieć, że złapała kontakt z rywalami, którzy są nad nią. – Na pewno wzięliśmy jeden, głębszy wdech – mówi trener gości.

Wieczysta na autostradzie do awansu, czerwień Sławka Peszki i koniec marzeń Avii Świdnik

Brak awansu Wieczystej Kraków do II ligi, to byłoby w obecnej sytuacji mistrzostwo świata. Drużyna Sławomira Peszki w meczu na szczycie pokonała Avię Świdnik 2:0 i wyprzedza już żółto-niebieskich o 12 punktów. Co ciekawe, „Peszkin” nie dokończył spotkania na ławce trenerskiej, bo w doliczonym czasie gry obejrzał czerwoną kartkę.

Wisła Grupa Azoty Puławy szykuje się do kolejnego wyjazdowego spotkania

Po wyjazdowym remisie w Stalowej Woli Wisłę Grupę Azoty Puławy czeka kolejny mecz w gościach. Tym razem Matuesz Klichowicz i spółka zagrają w Bytomiu z tamtejszą Polonią

Górnik Łęczna wykorzystał przerwę w rozgrywkach na mecz kontrolny z ekstraklasowiczem

W piątek zielono-czarni zmierzyli się z występującym w PKO BP Ekstraklasie Widzewem Łódź i przegrali różnicą dwóch trafień

W weekend kolejne mecze zamojskiej okręgówki. Znowu będą niespodzianki?

A W pierwszej wiosennej kolejce zamojskiej klasy okręgowej z trzech czołowych ekip komplet punktów wywalczył tylko lider tabeli – Hetman Zamość. Jak będzie w nadchodzącej serii gier?

Eliminacje Euro 2024. Polska w finale baraży

Dowodzona przez Michała Probierza reprezentacja Polski pokonała w półfinale baraży o Euro 2024 Estonię 5:1 i we wtorek o 20.45 zagra w Cardiff z Walią o przepustki na europejski czempionat

Avia pojedzie do Krakowa na mecz z Wieczystą bez bojaźni

To będzie prawdziwy hit grupy czwartej. Lider, czyli Wieczysta Kraków w sobotę zmierzy się u siebie z drugą w tabeli Avią Świdnik. Jeżeli wygrają gospodarze, to odskoczą rywalom już na 12 punktów. Początek spotkania zaplanowano na godz. 12

Mikołaj Raczyński (Wisła Grupa Azoty Puławy): Ciężko pracujemy, ale nadal czekamy na nagrodę

W środę Wisła Grupa Azoty Puławy zremisowała na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 2:2. Na boisku nie brakowało bramek i emocji. Gorąco było długimi momentami na trybunach. Jak to emocjonujące spotkanie podsumowali trenerzy obu ekip?

Dwa karne, cztery stracone gole i trzecia porażka na wiosnę. Trwa kiepska passa Świdniczanki

Bez przełamania w Świdniku. Drużyna Łukasza Gieresza w środę odrobiła zaległości z jesieni. Niestety, nie był to udany wieczór dla kibiców Świdniczanki. Michał Zuber i spółka przegrali z Siarką Tarnobrzeg aż 0:4.

Wisła Grupa Azoty Puławy znów nie wykorzystała świetnej szansy na wygraną

W zaległym meczu 20. kolejki Wisła Grupa Azoty Puławy zremisowała na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola. Patrząc na tabelę rozgrywek – punkt z zespołem walczącym o miejsce w strefie barażowej może cieszyć. Jednak kiedy już rozłoży się na czynniki pierwsze sam przebieg meczu to trzeba mówić o dużym niedosycie

Wisła Grupa Azoty Puławy nadrobi dzisiaj zaleglości w eWinner Drugiej Lidze

Czekająca na wygraną w eWinner Drugiej Lidze od siódmego października 2023 roku Wisła Grupa Azoty dzisiaj odrobi zaległości z poprzedniej rundy. O godzinie 18. podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego zagrają na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola

Świdniczanka ma przed sobą dwa domowe mecze. W środę Siarka, w niedzielę Garbarnia

Ważny tydzień przed piłkarzami Świdniczanki. Drużyna Łukasza Gieresza zagra dwa razy u siebie. Najpierw w środę odrobi zaległości w spotkaniu z Siarką Tarnobrzeg (18). A w niedzielę podejmie Garbarnię Kraków (14)

Motor Lublin nadal będzie miał najmłodszego trenera w Fortuna I Lidze

W poniedziałek doszło do szokującej zmiany na ławce trenerskiej Motoru Lublin. Goncalo Feio niespodziewanie pożegnał się z drużyną, a jego miejsce zajął dotychczasowy asystent Mateusz Stolarski. 31-latek jest obecnie najmłodszym trenerem na zapleczu ekstraklasy.