Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

15 maja 2017 r.
20:19

Górnik Łęczna z licencją na grę w ekstraklasie

Autor: Zdjęcie autora (micbec)
0 16 A A

Komisja Licencyjna przyznała Górnikowi Łęczna pozwolenie na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W piątek Komisja Licencyjna przyznała pozwolenia 14 zespołem. Nie było wśród nich Górnika i Ruchu Chorzów. Decyzja w sprawie klubu z Łęcznej została odroczona, ponieważ komisja zażądała od działaczy Górnika dodatkowych dokumentów.

– Problemem jest niewiarygodna prognoza finansowa. Klub ma umowę z Bogdanką tylko do końca sezonu, a nie przedstawiono wariantu B. W kwietniu przekazaliśmy Górnikowi, że potrzebujemy informacji, w jaki sposób zamierza spiąć swój budżet. Czy Bogdanka będzie dalej pomagać klubowi? Czy jednak Łęczna ma alternatywny plan finansowy? Nie otrzymaliśmy jednak żadnego dokumentu, listu intencyjnego... Oczekujemy, że w poniedziałek zostanie to nam przedstawione. Górnik może przykładowo zredukować swój budżet poprzez cięcie kosztów utrzymania drużyny, bo na pewno nie ma najniższego budżetu na wynagrodzenia w lidze – mówił w rozmowie „Przeglądem Sportowym” Krzysztof Sachs, przewodniczący Komisji Licencyjnej PZPN.

W poniedziałek działaczeu uzupełnili dokumentację i nic nie stało już na przeszkodzie, aby zielono-czarni otrzymali licencję. W związku z koniecznością monitorowania prognozy finansowej, na klub nałożono jednak nadzór finansowy.

Przed rokiem podobny nadzór nałożono także ze względu na konieczność spłaty zadłużenia oraz ze względów infrastrukturalnych. Tym razem takiej konieczności nie było.

– Klub przedstawił komisji wszystkie niezbędne dokumenty. Komisja Licencyjna potrzebowała więcej informacji dotyczących budżetu Górnika na przyszłość. Nasza umowa z kopalnią kończy się 30 czerwca 2017 roku. Komisja musi rozpatrywać różne warianty, także taki, w którym nie podpisalibyśmy nowej umowy. Obecnie jesteśmy na etapie negocjacji dalszej współpracy z naszym sponsorem strategicznym. Wierzymy, że kopalnia zostanie z nami. Oczywiście musimy być gotowi na każdą sytuację – powiedział prezes zarządu Artur Kapelko

– Bogdanka jest zainteresowania dalszym wsparciem dla Górnika Łęczna, na poziomie takim jak w ubiegłym roku – zadeklarował Krzysztof Szlaga, prezes LW Bogdanka SA.

Licencję otrzymał także Ruch Chorzów. Niebiescy w związku z niedotrzymaniem terminu spłaty zobowiązań zostali ukarani jednak trzema ujemnymi punktami na starcie kolejnego sezonu.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 16:31
Ale zdajesz sobie sprawę, że we wniosku trzeba też zgłosić na którym się będzie występowało?
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 14:13
Ten dokument nie nic wspólnego ze stadionem!!!! Chodziło tylko o deklaracje Bogdanki o kontynuację sponsoringu
Avatar
mame zabroniła mi nosić biały kaszkiet / 16 maja 2017 o 12:37
sympatyk regionu napisał:
Jutro idziemy kto morze na stadion Arena Lublin wspierać jedynej drużyny w regionie na tym   poziomie .Szkoda mi Motoru że z KSZO tylko remis oglądałem  w tv Lublin ,
 a potem pojdziemy do apteki (głos w tle - Sebaa.. do ksiegarni..) kupimy se książkę tako co w niej tłumaczo jak pisać słowo "może" (głos w tle - Seba - to się słownik nazywa) i bedziemy się edukować coby zaliczyć III klase gimnazjóm łohohoh i będziem pisać komentarze o Motorku już bespłendnie ! 
 a potem pojdziemy do apteki (głos w tle - Sebaa.. do ksiegarni..) kupimy se książkę tako co w niej tłumaczo jak pisać słowo "może" (głos w tle - Seba - to się słownik nazywa) i bedziemy się edukować coby zaliczyć III klase gimnazjóm łohohoh i będziem pisać komentarze o Motorku już bespłendnie !  rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 12:37
Trzeba być ignorantem aby nie wiedzieć że takie dokumenty są niezbędne.. Licencja dot. wyłącznie Areny.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 12:22
Dopóki Kapelko będzie prezesem Górnika tak ten nie wróci do Łęcznej. Miejmy nadzieję, że jego koniec jest bliski...
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 11:56
ciekawe czy będą grac w lecznej?
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 08:37
Tylko czy ta licencja się do czegoś przyda? Jeśli papier miękki to może tak.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 08:13
CZY TO OZNACZA ŻE GRAJĄ W ŁĘCZNEJ ? MOŻE CZAS SKOŃCZYĆ EKSPERYMENT Z LUBLINEM , DOŚĆ POŚMIEWISKA PRZED CAŁĄ POLSKĄ .
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 06:56
Kolejny rekord frekwencji się szykuje
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 00:34
Bogdanko, dwa razy więcej, albo zgłosimy się do Deutsche Bahn. Koniec patriotyzmu. Geld Matters.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 16:31
Ale zdajesz sobie sprawę, że we wniosku trzeba też zgłosić na którym się będzie występowało?
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 14:13
Ten dokument nie nic wspólnego ze stadionem!!!! Chodziło tylko o deklaracje Bogdanki o kontynuację sponsoringu
Avatar
mame zabroniła mi nosić biały kaszkiet / 16 maja 2017 o 12:37
sympatyk regionu napisał:
Jutro idziemy kto morze na stadion Arena Lublin wspierać jedynej drużyny w regionie na tym   poziomie .Szkoda mi Motoru że z KSZO tylko remis oglądałem  w tv Lublin ,
 a potem pojdziemy do apteki (głos w tle - Sebaa.. do ksiegarni..) kupimy se książkę tako co w niej tłumaczo jak pisać słowo "może" (głos w tle - Seba - to się słownik nazywa) i bedziemy się edukować coby zaliczyć III klase gimnazjóm łohohoh i będziem pisać komentarze o Motorku już bespłendnie ! 
 a potem pojdziemy do apteki (głos w tle - Sebaa.. do ksiegarni..) kupimy se książkę tako co w niej tłumaczo jak pisać słowo "może" (głos w tle - Seba - to się słownik nazywa) i bedziemy się edukować coby zaliczyć III klase gimnazjóm łohohoh i będziem pisać komentarze o Motorku już bespłendnie !  rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 12:37
Trzeba być ignorantem aby nie wiedzieć że takie dokumenty są niezbędne.. Licencja dot. wyłącznie Areny.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 12:22
Dopóki Kapelko będzie prezesem Górnika tak ten nie wróci do Łęcznej. Miejmy nadzieję, że jego koniec jest bliski...
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 11:56
ciekawe czy będą grac w lecznej?
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 08:37
Tylko czy ta licencja się do czegoś przyda? Jeśli papier miękki to może tak.
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 08:13
CZY TO OZNACZA ŻE GRAJĄ W ŁĘCZNEJ ? MOŻE CZAS SKOŃCZYĆ EKSPERYMENT Z LUBLINEM , DOŚĆ POŚMIEWISKA PRZED CAŁĄ POLSKĄ .
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 06:56
Kolejny rekord frekwencji się szykuje
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 00:34
Bogdanko, dwa razy więcej, albo zgłosimy się do Deutsche Bahn. Koniec patriotyzmu. Geld Matters.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 2

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 3 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 13 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 18

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower