Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

20 kwietnia 2016 r.
20:50

Górnik znów przegrywa i traci dystans do rywali

2 10 A A
Jakub Świerczok tym razem wystąpił w roli rezerwowego, ale nie zdołał odmienić losów spotkania<br />
<br />
fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl
Jakub Świerczok tym razem wystąpił w roli rezerwowego, ale nie zdołał odmienić losów spotkania

fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl

Trwa fatalna passa Górnika Łęczna. 0:3 z Wisłą to ósme kolejne spotkanie bez zwycięstwa i szóste bez strzelonego gola.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

 

Fatalnie spisujący się ostatnio Górnik marzył o przerwaniu złej serii, ale wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazywały, że mierząc się ze znajdującą się w gazie Wisłą Kraków, będzie o to szalenie ciężko. Łęcznianie grali jednak bardzo odpowiedzialnie z tyłu, nie pozwalali przeciwnikom na stwarzanie dogodnych okazji i przez przeszło godzinę skutecznie się bronili.

W 66 min prowadzący zawody Tomasz Wajda z Żywca podjął kontrowersyjną decyzję, dopatrując się faulu Radosława Pruchnika na Rafale Wolskim. Gospodarze łapali się za głowy, ale arbiter pozostał niewzruszony. Wskazał na jedenasty metr, a z wapna nie pomylił się Dusan Popović.

Głośno protestowali nie tylko piłkarze Górnika, ale i trener Jurij Szatałow, który za karę został odesłany na widownię. Z wysokości trybun Rosjanin obserwował, jak jego podopieczni tracą kolejne bramki.

W 75 min Patryk Małecki uruchomił Wolskiego, który na pełnej szybkości wbiegł w pole karne, przerzucił piłkę nad Sergiuszem Prusakiem i nabił próbującego interweniować Łukasza Bogusławskiego. W doliczonym czasie gry po akcji rezerwowego Witalija Bałaszowa Biała Gwiazda dostała drugi rzut karny, który zamienił na bramkę Zdenek Ondrasek. W ten sposób Czech ustalił wynik spotkania na 3:0 dla gości.

– Jest dalej źle. Nie ma co się oszukiwać. Ósmy mecz bez zwycięstwa, zero strzelonych bramek. Do 60 minuty dobrze się broniliśmy. Wisła też nie miała jakiejś sytuacji wielkiej. Ten karny jednak zdecydował o tym, co stało się dalej. Może miękki faul, kontakt był, ale myślę, że nie taki kontakt, który spowodował upadek Wolskiego. Myślę, że gdyby sędzia nie gwizdnął, nikt nie miałby do niego pretensji. Można powiedzieć, że Wisła Kraków to jest jednak za dobry zespół na dolną ósemkę. Wisłę mamy już za sobą. Teraz musimy skoncentrować się na wyjazdowych meczach z Koroną Kielce i Termaliką. Trzeba podnieść głowy do góry i walczyć dalej – powiedział przed kamerami NC+ Veljko Nikitović, kapitan Górnika.

Górnik Łęczna - Wisła Kraków 0:3 (0:0)

Bramki: Denis Popović (68 z karnego), Łukasz Bogusławski (75 samobójcza), Zdenek Ondrasek (90 z karnego).

Górnik: Prusak – Sasin, Pruchnik, Bożić, Leandro – Bonin, Bednarek (83 Danielewicz), Nikitović (81 Świerczok), Bogusławski, Piesio (83 Pitry) – Śpiączka.

Wisła: Miśkiewicz – Jović, Guzmics, Głowacki, Sadlok – Małecki, Wolski (83 Brlek), Boguski (90+2 Cywka), Popović, Guerrier (90+2 Bałaszow) – Ondrasek.

Żółte kartki: Nikitović, Nowak, Sasin (Górnik) oraz Popović (Wisła).

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: 3 632.

 

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 19:41
Zero walki,zero taktyki ,zero honoru. Górnik hańbi nasz region.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 09:17
I to NARESZCIE koniec Ekstraklasy w wydaniu Górnika !!!! Kombinacje i roszady, kupowanie w ciemno kto tylko wyraził chęć gry - przyniosło to co widać w tabeli !!! Sam Bonin i Prusak nie wygrają meczów ....gdy obok są "filozofowie" typu Nowak, samolub - Świerczok lub wykazujący po 15min gry Piesio.....itd. Mam wrażenieże w tym sezonie chodziło wyłącznie o "kasę" i jakieś przetrwanie....aby do......końca tej ciuciubabki !!!!
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 08:13

Koleś co ty cpiesz po nocach?

Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 07:44
Miałem kopa niewiele słabszego od Bronka Kowalskiego, ale to było nic. Kiedyś byem u Ryśka na Szambleańskiej 2. To był ten sam adres Olejna. Z rogu budynku kopaliśmy piłkę w kierunku tej PRZERWY. Rysiek był trochę lepszy ode mnie, ale w piłkę grał gorzej. W pewnym momencie z Ryśka klatki (tam jest tylko jedna klatka)wyszedł chłopak, którego znałem z widzenia. Zapytał nas, co robimy? Ustawił piłkę i tak przypierdolił, że aż wpadła na dach tego budynku po przeciwnej stronie. Zapytałem go, skąd to masz? Odpowiedział, że trenuje w Motorze. Zatem się zmarmował. Miał mocniejszego kopa od Bronka i też z lewika. Nie tylko Lejo zmarnował talent, z tym, że Lejo Kucharski był w kadrze Polski Juniorów.
Miałem kopa niewiele słabszego od Bronka Kowalskiego, ale to było nic. Kiedyś byem u Ryśka na Szambleańskiej 2. To był ten sam adres Olejna. Z rogu budynku kopaliśmy piłkę w kierunku tej PRZERWY. Rysiek był trochę lepszy ode mnie, ale w piłkę grał gorzej. W pewnym momencie z Ryśka klatki (tam jest tylko jedna klatka)wyszedł chłopak, którego znałem z widzenia. Zapytał nas, co robimy? Ustawił piłkę i tak przypierdolił, że aż wpadła na dach tego budynku po przeciwnej stronie. Zapytałem go, skąd to masz? Odpowiedział, że trenuje w Motorze. Zatem... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 07:21
13. zapytajcie dziadków, jak grali Pietrasiński, Ciupa, Rejdych. 14. przypomnijcie sobie z taśm, jak grał przez krótki okres czasu Dariusz Dziekanowski. Wtedy, gdy pokonaliśmy Włochów Darek był najlepszy na świecie. 15. przyjmijcie do wiadomości, że taki czwartoligowiec jak ja, który w zasadzie nigdy piłki nie trenował wpierdolił chłopcom Famulskiego aż sześć bramek, pięknych bramek na żwirze za barakiem przy. ul . Kresowej.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 07:12
5. nie napierdalaj na maksa w piłkę bez właściwej rozgrzewki. 6. nie rób zbędnych zrywów dla pipisu przed jakimiś siksami. 7. nie pal ślugów. 8. nie ćpaj. 9. nie chlej byle czego i w nadmiarze. 10. nie zarzynaj się bezproduktywnie. 11. nie pękaj przed przeciwnikiem. 12. zacznij trafaiać w światło wrogiej Ci bramki.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 07:05
1. nie walić kindybałów. 2. niech organizm w nocy wypoczywa. 3. nie nadrabiaj straconego treningu, bo serducho spierdolisz. 4. nie odbieraj sobie chleba i swoim najblizszym. Google: lwgula
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 05:23
FE jest następujące: Załóżmy, że dla niektórych liczb pierwszych q>3 równanie X^{q} + Y^{q} = Z^{q} ma rozwiązania właściwe (primitive triple) [X,Y,Z] zawarte w {1,2,3,...}. Andrew John Wiles otrzymał nagrodę Nobla za rzekome wykazanie fałszywości FE. Po pierwsze, Anglik rozpatrywał przypadek, w którym wykładnik q nie jest podzielnikiem iloczynu XYZ, co jest niedopuszczalne, gdyż q musi dzielić albo X albo Y albo X+Y i Z. Po drugie, Anglik pominął dwa przypadek, w których liczby X,Y są nieparzyste i liczba Z jest parzysta. Po trzecie, Anglik pominął przypadek, w którym X+Y dzieli. sumę potęg X^{q} + Y^{q}. Zatem Anglik nie udowodnił WTF (nawet, gdyby jego brednie uznać za dowód w niektórych przypadkach) w więcej, niż czterech przypadkach, gdyż q jeśli dzileli X+Y, to dzileli Z. Jest oczywiste, że X+Y jest podzielnikiem naturalnym sumy potęg X^{q} +Y^{q}, a mianowicie [X+Y+(-Y)]^{q} + Y^{q}, gdyż potęgi (-Y)^{q} i Y^{q} redukują się. Ponadto, oprócz mnie, nikt na świecie nie udowodnił WTF dla n=4 i nikt na świecie nie udowodnił innego twierdzenia, które zastępowałoby dowód WTF dla n=4. Fermat Equation (FE) nie wynika z krzywych Freya. Krzywe Freya nie są następnikami FE. To oznacza, że krzywe Freya nie mają nic wspólnego z FE i FE nie ma nic wspólnego z krzywymi Freya. Wplątanie potęg z FE do krzywej Freya jest pozbawione sensu, tym bardziej, że Wiles ani nie zdefiniował ani nie określił na mocy poprzedników (przesłanek) implikacji postaci podstaw X,Y,Z potęg X^{q},Y^{q},Z^{q}. Z uporem maniaka Wiles oblicza deltę, która jest równa (XYZ)^{2q}, czyli jest kwadratem iloczynu potęg z FE. Bez określenia postaci liczb X,Y i Z nie jest możliwe uzyskanie sprzecznośći ani na mocy jakiegoś lematu ani na mocy hipotezy Tanijamy ani w żaden inny sposób. Nastąpiła więc kolejna zbrodnia na narodowści polskiej, nie dlatego, że Medal Abela należy się LWG, lecz dlatego, że nikt na świecie nie zna wyników LWG. W tej sytuacji mógłbym bez żadnego problemu ..., po prostu pozostawić ten problem w spokoju. To nie jest takie proste, bo wtedy znaczyłoby to, że Polacy mają pracować za darmo. Google: lwgula
FE jest następujące: Załóżmy, że dla niektórych liczb pierwszych q>3 równanie X^{q} + Y^{q} = Z^{q} ma rozwiązania właściwe (primitive triple) [X,Y,Z] zawarte w {1,2,3,...}. Andrew John Wiles otrzymał nagrodę Nobla za rzekome wykazanie fałszywości FE. Po pierwsze, Anglik rozpatrywał przypadek, w którym wykładnik q nie jest podzielnikiem iloczynu XYZ, co jest niedopuszczalne, gdyż q musi dzielić albo X albo Y albo X+Y i Z. Po drugie, Anglik pominął dwa przypadek, w których liczby X,Y są nieparzyste i liczba Z jest parzysta. Po trzecie, An... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 01:37
Moje wyniki nie wychodzą poza poziom szkoły średniej. Wiesz, że dekada to 10 lat. Masz prawo nie wierzyć w Boga. Dziesięć dekad nie wytrwasz w tym bezsensownym zaudaniu się. Dlaczego milczysz w polskiej sprawie? Dlaczego nie dostrzegasz moich wyników? Nie masz Boga w sercu swym? Andrew John Wiles nie zbliżył się nawet do dowodu WTF i za swoje brednie rzekomo wykazujące fałszywość FE otrzymał nagrodę Nobla w postaci Medalu Abela. Google: lwgula
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 00:43
Trzeba uzdrowić relacje między zawodnikami i innymi. Jak się ma co nieco w głowie i w nogach, to podczas meczu wychodzą takie uderzenia, których nigdy nie udałoby się wykonać podczas treningu. Po kilku miesiącach pracy z tymi samymi zawodnikami osiągnąłbym sukces, na miarę swobodnego utrzymania się w lidze. Google: lwgula
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 19:41
Zero walki,zero taktyki ,zero honoru. Górnik hańbi nasz region.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 09:17
I to NARESZCIE koniec Ekstraklasy w wydaniu Górnika !!!! Kombinacje i roszady, kupowanie w ciemno kto tylko wyraził chęć gry - przyniosło to co widać w tabeli !!! Sam Bonin i Prusak nie wygrają meczów ....gdy obok są "filozofowie" typu Nowak, samolub - Świerczok lub wykazujący po 15min gry Piesio.....itd. Mam wrażenieże w tym sezonie chodziło wyłącznie o "kasę" i jakieś przetrwanie....aby do......końca tej ciuciubabki !!!!
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 08:13

Koleś co ty cpiesz po nocach?

Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 07:44
Miałem kopa niewiele słabszego od Bronka Kowalskiego, ale to było nic. Kiedyś byem u Ryśka na Szambleańskiej 2. To był ten sam adres Olejna. Z rogu budynku kopaliśmy piłkę w kierunku tej PRZERWY. Rysiek był trochę lepszy ode mnie, ale w piłkę grał gorzej. W pewnym momencie z Ryśka klatki (tam jest tylko jedna klatka)wyszedł chłopak, którego znałem z widzenia. Zapytał nas, co robimy? Ustawił piłkę i tak przypierdolił, że aż wpadła na dach tego budynku po przeciwnej stronie. Zapytałem go, skąd to masz? Odpowiedział, że trenuje w Motorze. Zatem się zmarmował. Miał mocniejszego kopa od Bronka i też z lewika. Nie tylko Lejo zmarnował talent, z tym, że Lejo Kucharski był w kadrze Polski Juniorów.
Miałem kopa niewiele słabszego od Bronka Kowalskiego, ale to było nic. Kiedyś byem u Ryśka na Szambleańskiej 2. To był ten sam adres Olejna. Z rogu budynku kopaliśmy piłkę w kierunku tej PRZERWY. Rysiek był trochę lepszy ode mnie, ale w piłkę grał gorzej. W pewnym momencie z Ryśka klatki (tam jest tylko jedna klatka)wyszedł chłopak, którego znałem z widzenia. Zapytał nas, co robimy? Ustawił piłkę i tak przypierdolił, że aż wpadła na dach tego budynku po przeciwnej stronie. Zapytałem go, skąd to masz? Odpowiedział, że trenuje w Motorze. Zatem... rozwiń
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 07:21
13. zapytajcie dziadków, jak grali Pietrasiński, Ciupa, Rejdych. 14. przypomnijcie sobie z taśm, jak grał przez krótki okres czasu Dariusz Dziekanowski. Wtedy, gdy pokonaliśmy Włochów Darek był najlepszy na świecie. 15. przyjmijcie do wiadomości, że taki czwartoligowiec jak ja, który w zasadzie nigdy piłki nie trenował wpierdolił chłopcom Famulskiego aż sześć bramek, pięknych bramek na żwirze za barakiem przy. ul . Kresowej.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 07:12
5. nie napierdalaj na maksa w piłkę bez właściwej rozgrzewki. 6. nie rób zbędnych zrywów dla pipisu przed jakimiś siksami. 7. nie pal ślugów. 8. nie ćpaj. 9. nie chlej byle czego i w nadmiarze. 10. nie zarzynaj się bezproduktywnie. 11. nie pękaj przed przeciwnikiem. 12. zacznij trafaiać w światło wrogiej Ci bramki.
Avatar
Gość / 21 kwietnia 2016 o 07:05
1. nie walić kindybałów. 2. niech organizm w nocy wypoczywa. 3. nie nadrabiaj straconego treningu, bo serducho spierdolisz. 4. nie odbieraj sobie chleba i swoim najblizszym. Google: lwgula
Avatar