Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

4 listopada 2015 r.
12:50

Zmiany w kopalni, co dalej z Górnikiem?

0 15 A A
Klub z Łęcznej ma liczne grono wiernych fanów, którzy regularnie odwiedzają stadion przy Al. Jana Pawła II. Wielu z nich to pracownicy LW Bogdanka, fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl
Klub z Łęcznej ma liczne grono wiernych fanów, którzy regularnie odwiedzają stadion przy Al. Jana Pawła II. Wielu z nich to pracownicy LW Bogdanka, fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl

W najbliższym czasie powinno się wyjaśnić, czy Lubelski Węgiel Bogdanka SA w dalszym ciągu będzie wspierał zespół z Łęcznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Około pięciu milionów złotych każdego roku Lubelski Węgiel Bogdanka SA łoży na sponsoring ekstraklasowego Górnika Łęczna. To pieniądze, bez których funkcjonowanie zespołu na poziomie zawodowym nie byłoby możliwe. Tymczasem dalsza współpraca kopalni z klubem stoi pod znakiem zapytania. Wraz z końcem roku wygasa umowa sponsorska. Choć to nic nowego, bo od dłuższego czasu kontrakty między podmiotami były podpisywane z roku na rok, nie wiadomo czy obecny zostanie przedłużony.

– Możemy mieć obawy, jeśli chodzi o sytuację w górnictwie. Dlatego na ten moment nie mogę zagwarantować, że będziemy wspierali Górnika Łęczna jako strategiczny sponsor także w 2016 roku. Rozważamy różne scenariusze. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie rada nadzorcza kopalni, która określi strategię sponsoringową na kolejne lata – mówił w czerwcu, tuż po zakończeniu minionego sezonu Zbigniew Stopa, prezes LW Bogdanka.

Wówczas kopalnia miała problemy, wynikające m.in. z nieuczciwych działań Kompanii Węglowej, która miała sprzedawać węgiel poniżej kosztów wydobycia, naruszając w ten sposób przepisy dotyczące ochrony konkurencji. Dzisiaj sytuacja się zmieniła, choć nadal wiadomo tyle, że... nic nie wiadomo.

Głównym udziałowcem LW Bogdanka została grupa Enea, która w październiku otrzymała zgodę Urzędu Ochrony Konsumentów i Konkurencji na przejęcie 64,57 procent akcji spółki. Enea chce wprowadzić też swoich ludzi do rady nadzorczej, w związku z czym na 16 listopada zarząd Bogdanki zwołał Walne Nadzwyczajne Zgromadzenie Spółki.

– Dopiero zakończyliśmy proces wezwania i staliśmy się właścicielem większości akcji LW Bogdanka. W połowie listopada, na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy rozpoczniemy przejmowanie operacyjnej kontroli nad kopalnią. Dziś więc jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach naszych planów, dotyczących przyszłości firmy – mówi Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy Enei.

Najczarniejszy scenariusz, zakładający całkowite wycofanie się LW Bogdanka ze wspierania klubu jest mało prawdopodobny. Wszystko dlatego, że dalszego wsparcia dla Górnika chcą związki zawodowe, a to głos, z którym muszą liczyć się nowe władze. Zespół robi też dobrą reklamę kopalni poprzez znakomite wyniki w lidze. W ostatnich siedmiu meczach wywalczył czternaście punktów i awansował na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Mistrza Polski, Lecha Poznań, z którym zmierzy się w najbliższej kolejce, wyprzedza aż o 11 „oczek”.

Ale dla zielono-czarnych katastrofą byłoby nie tylko całkowite wycofanie się kopalni, lecz też zmniejszenie nakładów na klub. Już teraz Górnik dysponuje przecież najmniejszym budżetem w lidze, jako jeden z niewielu nie może liczyć na wsparcie finansowe samorządu. Cięcie kosztów spowodowałoby zapewne utratę najważniejszych piłkarzy, a w dalszej perspektywie prawdopodobnie spadek. Ale póki co to jedynie spekulacje.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 21:55
Wszystko Przetrwamy
Avatar
KIBIC Z LUBLINA / 5 listopada 2015 o 20:11

TERAZ W BOGDANCE RZĄDZIĆ BĘDZIE PYRLANDIA A TO SĄ SKĄPIRADŁA PODOBNIE JAK KRAKUSY NO I MAJĄ SWOJEGO LECHA.

MYŚLĘ ŻE ZOSTAWIĄ OCHŁAP W POSTACI 1 MLN NA KLUB A TO STARCZY NA 3 LIGĘ I W NIEJ JEST MIEJSCE GÓRNICZKA ŁĘCZNA PODOBNIE JAK NA TEN PRZYKŁAD ORLĄT RADZYŃ PODLASKI KTÓRYCH SPONSORUJE BARDZO RENOMOWANA FIRMA CZYLI SPOMLEK.

SAD BUT TRUE !

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 18:31
Naiwnością jest kto myśli że jeśli kopalnia przestanie sponsorować GKS to te pieniądze przeznaczą na podwyżki płac.Mówienie że ekstraklasa może być tylko w wielkich miastach to też bzdura,a takim przykładem jest właśnie GKS i TERMALIKA.Tylko sponsor ma wpływ na to gdzie chce wykładać kasę,bez względu czy to duże miasto czy małe.
Avatar
janek / 5 listopada 2015 o 13:31

Po co to sponsorować???? Się pytam, dla pensji piłkarzy o których zwykły człowiek może pomarzyć?

Ktoś Ci bronił zostać piłkarzem? Albo nawet jak nie sportowcem to nikt Ci chyba nie zabronił uczyć się, skończyć porządne studia a potem zarabiać dobre pieniądze. Jęczysz a sam sobie winien jesteś.

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 08:05
Należy zwrócić większą uwagę na zakres wydawania tych pieniędzy przez Klub. Sposób zarządzania i kierowania tą spółką. Zatrudnić na menadżerów fachowców a nie pociotków PO.
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 01:19
Nie tyle że po przeczytaniu artykułu,ale cała sytuacja ze sponsoringiem była do przewidzenia.Nie ma w Polsce popytu na piłkę,to i sponsorzy są tymczasowi a i marni.Tylko niepoprawnie naiwni myśleli że Łęczna to miasteczko na ekstraklasę.To epizod i cieszcie się z niego,póki trwa.
Avatar
pele gwiazda / 4 listopada 2015 o 23:55

...nasi rządzący doprowadzili górnictwo do przepaści i mamy ten rezultat. Na Śląsku ludzie głodują i na naszych kopalniach tez głodują. Dzielenia na lepszych i gorszych jest przeciw prawu ludzkiemu i boskiemu. Każden ma taki sam żołądek i chce nakarmić rodzinę. Teraz jest szansa, że nowy rząd wprowadzi jakieś dobre zmiany co to by górnictwo mogło się wzajem wspierać i utrzymać na powierzchni. PO-goniliśmy marnotrawców, to i bez tej śmiesznej piłki obyć się potrafim.... Wiara, ojczyzna i prawdziwi Polacy najważniejszymi dla nas wszystkich musza być!

.
Ehhh Szymon pogonic to Ty mogles psa sasiada.Duzy chlopiec jestes i dalej wierzysz w cos co Ci ktos obiecal.....? Panstwo Ci pensji nie podwyzszy nie da na chleb.miejsca pracy takze Ci nie zapewni, to juz nie te czasy drogi kolego.
.
Ehhh Szymon pogonic to Ty mogles psa sasiada.Duzy chlopiec jestes i dalej wierzysz w cos co Ci ktos obiecal.....? Panstwo Ci pensji nie podwyzszy nie da na chleb.miejsca pracy takze Ci nie zapewni, to juz nie te czasy drogi kolego. rozwiń
Avatar
Szymon Walisza / 4 listopada 2015 o 22:36

...nasi rządzący doprowadzili górnictwo do przepaści i mamy ten rezultat. Na Śląsku ludzie głodują i na naszych kopalniach tez głodują. Dzielenia na lepszych i gorszych jest przeciw prawu ludzkiemu i boskiemu. Każden ma taki sam żołądek i chce nakarmić rodzinę. Teraz jest szansa, że nowy rząd wprowadzi jakieś dobre zmiany co to by górnictwo mogło się wzajem wspierać i utrzymać na powierzchni. PO-goniliśmy marnotrawców, to i bez tej śmiesznej piłki obyć się potrafim.... Wiara, ojczyzna i prawdziwi Polacy najważniejszymi dla nas wszystkich musza być!   

...nasi rządzący doprowadzili górnictwo do przepaści i mamy ten rezultat. Na Śląsku ludzie głodują i na naszych kopalniach tez głodują. Dzielenia na lepszych i gorszych jest przeciw prawu ludzkiemu i boskiemu. Każden ma taki sam żołądek i chce nakarmić rodzinę. Teraz jest szansa, że nowy rząd wprowadzi jakieś dobre zmiany co to by górnictwo mogło się wzajem wspierać i utrzymać na powierzchni. PO-goniliśmy marnotrawców, to i bez tej śmiesznej piłki obyć się potrafim.... Wiara, ojczyzna i prawdziwi Polacy najważniejszymi dla nas wszystkich ... rozwiń

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 21:35
Po co to sponsorować???? Się pytam, dla pensji piłkarzy o których zwykły człowiek może pomarzyć?
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 19:23
Olo, tylko że problem polega na tym że bogate kluby sponsorów mają wielu, a do tego dochodzą dofinansowania z kas miast w których grają. Kluby które wymieniłem miały tak na prawdę po jednym sponsorze, którego zastąpienie jest praktycznie niemożłwe
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 21:55
Wszystko Przetrwamy
Avatar
KIBIC Z LUBLINA / 5 listopada 2015 o 20:11

TERAZ W BOGDANCE RZĄDZIĆ BĘDZIE PYRLANDIA A TO SĄ SKĄPIRADŁA PODOBNIE JAK KRAKUSY NO I MAJĄ SWOJEGO LECHA.

MYŚLĘ ŻE ZOSTAWIĄ OCHŁAP W POSTACI 1 MLN NA KLUB A TO STARCZY NA 3 LIGĘ I W NIEJ JEST MIEJSCE GÓRNICZKA ŁĘCZNA PODOBNIE JAK NA TEN PRZYKŁAD ORLĄT RADZYŃ PODLASKI KTÓRYCH SPONSORUJE BARDZO RENOMOWANA FIRMA CZYLI SPOMLEK.

SAD BUT TRUE !

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 18:31
Naiwnością jest kto myśli że jeśli kopalnia przestanie sponsorować GKS to te pieniądze przeznaczą na podwyżki płac.Mówienie że ekstraklasa może być tylko w wielkich miastach to też bzdura,a takim przykładem jest właśnie GKS i TERMALIKA.Tylko sponsor ma wpływ na to gdzie chce wykładać kasę,bez względu czy to duże miasto czy małe.
Avatar
janek / 5 listopada 2015 o 13:31

Po co to sponsorować???? Się pytam, dla pensji piłkarzy o których zwykły człowiek może pomarzyć?

Ktoś Ci bronił zostać piłkarzem? Albo nawet jak nie sportowcem to nikt Ci chyba nie zabronił uczyć się, skończyć porządne studia a potem zarabiać dobre pieniądze. Jęczysz a sam sobie winien jesteś.

Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 08:05
Należy zwrócić większą uwagę na zakres wydawania tych pieniędzy przez Klub. Sposób zarządzania i kierowania tą spółką. Zatrudnić na menadżerów fachowców a nie pociotków PO.
Avatar
Gość / 5 listopada 2015 o 01:19
Nie tyle że po przeczytaniu artykułu,ale cała sytuacja ze sponsoringiem była do przewidzenia.Nie ma w Polsce popytu na piłkę,to i sponsorzy są tymczasowi a i marni.Tylko niepoprawnie naiwni myśleli że Łęczna to miasteczko na ekstraklasę.To epizod i cieszcie się z niego,póki trwa.
Avatar
pele gwiazda / 4 listopada 2015 o 23:55

...nasi rządzący doprowadzili górnictwo do przepaści i mamy ten rezultat. Na Śląsku ludzie głodują i na naszych kopalniach tez głodują. Dzielenia na lepszych i gorszych jest przeciw prawu ludzkiemu i boskiemu. Każden ma taki sam żołądek i chce nakarmić rodzinę. Teraz jest szansa, że nowy rząd wprowadzi jakieś dobre zmiany co to by górnictwo mogło się wzajem wspierać i utrzymać na powierzchni. PO-goniliśmy marnotrawców, to i bez tej śmiesznej piłki obyć się potrafim.... Wiara, ojczyzna i prawdziwi Polacy najważniejszymi dla nas wszystkich musza być!

.
Ehhh Szymon pogonic to Ty mogles psa sasiada.Duzy chlopiec jestes i dalej wierzysz w cos co Ci ktos obiecal.....? Panstwo Ci pensji nie podwyzszy nie da na chleb.miejsca pracy takze Ci nie zapewni, to juz nie te czasy drogi kolego.
.
Ehhh Szymon pogonic to Ty mogles psa sasiada.Duzy chlopiec jestes i dalej wierzysz w cos co Ci ktos obiecal.....? Panstwo Ci pensji nie podwyzszy nie da na chleb.miejsca pracy takze Ci nie zapewni, to juz nie te czasy drogi kolego. rozwiń
Avatar
Szymon Walisza / 4 listopada 2015 o 22:36

...nasi rządzący doprowadzili górnictwo do przepaści i mamy ten rezultat. Na Śląsku ludzie głodują i na naszych kopalniach tez głodują. Dzielenia na lepszych i gorszych jest przeciw prawu ludzkiemu i boskiemu. Każden ma taki sam żołądek i chce nakarmić rodzinę. Teraz jest szansa, że nowy rząd wprowadzi jakieś dobre zmiany co to by górnictwo mogło się wzajem wspierać i utrzymać na powierzchni. PO-goniliśmy marnotrawców, to i bez tej śmiesznej piłki obyć się potrafim.... Wiara, ojczyzna i prawdziwi Polacy najważniejszymi dla nas wszystkich musza być!   

...nasi rządzący doprowadzili górnictwo do przepaści i mamy ten rezultat. Na Śląsku ludzie głodują i na naszych kopalniach tez głodują. Dzielenia na lepszych i gorszych jest przeciw prawu ludzkiemu i boskiemu. Każden ma taki sam żołądek i chce nakarmić rodzinę. Teraz jest szansa, że nowy rząd wprowadzi jakieś dobre zmiany co to by górnictwo mogło się wzajem wspierać i utrzymać na powierzchni. PO-goniliśmy marnotrawców, to i bez tej śmiesznej piłki obyć się potrafim.... Wiara, ojczyzna i prawdziwi Polacy najważniejszymi dla nas wszystkich ... rozwiń

Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 21:35
Po co to sponsorować???? Się pytam, dla pensji piłkarzy o których zwykły człowiek może pomarzyć?
Avatar
Gość / 4 listopada 2015 o 19:23
Olo, tylko że problem polega na tym że bogate kluby sponsorów mają wielu, a do tego dochodzą dofinansowania z kas miast w których grają. Kluby które wymieniłem miały tak na prawdę po jednym sponsorze, którego zastąpienie jest praktycznie niemożłwe
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sportowa niedziela na stadionie w Puławach. Biegi i mecze [zdjęcia]
galeria

Sportowa niedziela na stadionie w Puławach. Biegi i mecze [zdjęcia] 0 0

Były azotowe biegi, turniej piłkarski dla młodych zawodników, crashball i tradycyjny mecz pomiędzy drużynami Zakładów Azotowych i Urzędem Miasta. To wszystko w ramach tegorocznych Dni Chemika, które w niedzielę odbyły się na puławskim stadionie.

Wyłowił z rzeki pistolet z amunicją. Teraz sam ma problem

Wyłowił z rzeki pistolet z amunicją. Teraz sam ma problem 0 1

W niedzielę dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie od mężczyzny o wyłowieniu z rzeki broni.

Jedna osoba zginęła, druga walczy o życie. 19-letni kierowca aresztowany
galeria

Jedna osoba zginęła, druga walczy o życie. 19-letni kierowca aresztowany 0 3

Sąd aresztował na trzy miesiące 19-letniego kierowcę, który wjechał w pieszych w Biłgoraju. W wypadku tym zginęła jedna osoba, druga walczy o życie w szpitalu

Marcin Wroński kończy serię z komisarzem Maciejewskim. Rozmowa z pisarzem
Lubelskie Ekstra

Marcin Wroński kończy serię z komisarzem Maciejewskim. Rozmowa z pisarzem 0 0

Niepodrabialne dialogi Pilipiuka, cudowne opisy miasta Ćwirleja i wrażliwość na postaci kobiece Ostaszewskiego. Wyszła unikalna potrawa, do której wprawdzie to ja dostarczyłem kilo wołowiny z kością, ale moi koledzy własnych mieszanek przypraw - rozmowa z pisarzem Marcinem Wrońskim.

Puławy: Nie chcą budować ścieżki

Puławy: Nie chcą budować ścieżki 0 0

Mieszkańcy os. Niwa w Puławach na nowy chodnik i ścieżkę rowerową od Pszczelej do Saperów Kaniowskich będą musieli zaczekać. Do przetargu na ten obywatelski projekt, nie wpłynęła żadna oferta.

Lublin: Śmieciowa rewolucja z przeszkodami. Nie wszędzie wprowadzą nowy system

Lublin: Śmieciowa rewolucja z przeszkodami. Nie wszędzie wprowadzą nowy system 0 5

To już pewne. Nie w całym mieście wprowadzony będzie od 1 lipca nowy system zbiórki i wywozu śmieci. Inaczej będzie wyglądać segregacja odpadów na Czechowie, inaczej na Bronowicach...

Plantatorzy z woj. lubelskiego mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin

Plantatorzy z woj. lubelskiego mówią dość! Przez kilka najbliższych dni mają nie zrywać malin 0 11

Cena malin na skupach nie pokrywa nawet kosztów produkcji. Podobnie jest z agrestem i porzeczką – bije na alarm Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. I namawia plantatorów, by od dziś nie zbierali owoców. Aż do odwołania.

Masłowska w Centrum Spotkania Kultur, czyli spotkanie dotyczące Festiwalu Stolica Języka Polskiego
18 czerwca 2018, 16:30

Masłowska w Centrum Spotkania Kultur, czyli spotkanie dotyczące Festiwalu Stolica Języka Polskiego 0 0

Co Gdzie Kiedy. O szczebrzeszyńskim Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) opowiedzą zaproszeni goście już 18 czerwca o godz. 16.30. Spotkanie odbędzie się na Podniebnych Tarasach CSK.

Zjazd custom bicycles Żmigrodzie
galeria

Zjazd custom bicycles Żmigrodzie 0 0

W warsztacie przy kamienicy Żmigród 10 w Lublinie powstało już kilkadziesiąt nietypowych rowerów. Ich autorem jest Krzysztof Chmiel (Rafu Bikes).

Pieniądze na drogi w powiecie puławskim. Skorzysta tylko Celejów

Pieniądze na drogi w powiecie puławskim. Skorzysta tylko Celejów 0 1

W ubiegłym tygodniu resort inwestycji opublikował ostateczną listę samorządów, których projekty otrzymały dodatkowe rządowe wsparcie.

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów
film

Nie nadąża ze zbieraniem truskawek. Zagonił do pracy klientów 0 1

Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”?

Stwórz komiks na festiwal. Jak było "100 lat temu w Białej”? 0 0

"100 lat temu w Białej” - pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna zachęca młodzież do udziału w konkursie na komiks. Ma to związek z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program
24 czerwca 2018, 8:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Zapisy i program 0 0