Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA

5 lipca 2017 r.
14:07

Górnik kompletuje skład i szuka nowego trenera

18 13 A A
Łukasz Tymiński chce pomóc zespołowi z Łęcznej wrócić do ekstraklasy
Łukasz Tymiński chce pomóc zespołowi z Łęcznej wrócić do ekstraklasy (fot. Maciej Kaczanowski)

Działacze z Łęcznej pracują nad skompletowaniem składu na kolejny sezon. Paweł Sasin i Łukasz Tymiński zdecydowali się na przedłużenie umów z Górnikiem na kolejny sezon. Z zespołem trenuje także dwóch graczy z Akademii oraz Patryk Szysz

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po spadku z ekstraklasy w klubie Łęcznej doszło do bardzo dużych zmian. Z powodu zakończenia wypożyczeń, lepszych ofert z innych drużyn, w wyniku zaległości w wypłacaniu przez Górnika pensji, odeszło już kilkunastu piłkarzy, trener bramkarzy Arkadiusz Onyszko (będzie pracował w Motorze Lublin) oraz ostatnio pierwszy trener Franciszek Smuda. – Nie otrzymywałem pieniędzy za swoją pracę na przestrzeni ostatnich czterech miesięcy. Zapewniano mnie, że zaległości zostaną uregulowane, ale nie podano konkretów – mówi były selekcjoner reprezentacji Polski.

– Na tą chwilę zalegamy trenerowi Smudzie dwie pensje – ripostują działacze z Łęcznej.

Na miesiąc przed startem ligi w Górniku próbują ratować co się da, bo na razie nie ma drużyny i nie ma trenera. Z tego powodu odwołano środowy sparing ze Stalą Stalowa Wola. Łęcznianie przedłużyli umowę ze sponsorem strategicznym kopalnią Bogdanka, ale stracono poważne wpływy z Canal Plus. Budżet dodatkowo obciążają milionowe długi z poprzednich lat, więc aby przetrwać przyjęto wariant oszczędnościowy. Dlaczego żyto ponad stan, skąd w takim małym jak na ekstraklasę klubie takie duże długi?

Po spadku w zespole zostają tylko ci, którzy akceptują obniżkę wynagrodzeń, a zespół uzupełnia się jak najtańszym kosztem. Trener pewnie też się znajdzie, ale raczej „bez nazwiska” i dopiero na dorobku. Czy zdąży poskładać wszystko do kupy przed pierwszym gwizdkiem? Ma naprawdę mało czasu. Górnik więc pewnie wystartuje, ale o szybkim powrocie do ekstraklasy czy o dobrych wynikach sportowych trzeba zapomnieć. Na jak długo?

Z zawodników stanowiących trzon zespołu w poprzednim sezonie umowy przedłużyli Sergiusz Prusak, Paweł Sasin, Grzegorz Bonin, Dariusz Jarecki, Przemysław Pitry i Łukasz Tymiński. W sumie dziesięciu piłkarzy ma ważne kontrakty. We wtorkowym treningu w zajęciach uczestniczyło nawet 17 graczy. Pojawili się m.in. Karol Turek i Przemysław Ponurek z Akademii Piłki oraz Patryk Szysz, który ostatnio był wypożyczony do Motoru.

– Obecnie szukamy trenera. Na rynku jest wolnych kilka nazwisk i chcemy ściągnąć kogoś, kto przyzwyczai się do panującej sytuacji i będzie chciał postawić na młodzież – powiedział Veljko Nikitović, członek zarządu Górnika.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 07:20
Czy drużyna, która się praktycznie rozpadła, nie ma trenera, musi kompletować na nowo skład może dostać licencję na grę w I lidze? To prawie to samo jakby wziąć dowolną drużynę z niższej ligi. Ta przynajmniej miałaby trzon drużyny i wzmocniona 2-3 zawodnikami też by sobie nie gorzej radziła w rozgrywkach. W Górniku natomiast będą takie zmiany, że ten zespół to będzie zupełnie inna drużyna. Rozumiałbym sytuację, gdyby chodziło o 3-4 zawodników. Wydaje mi się, że PZPN powinien uściślić przepisy w tym względzie bo to nie dotyczy tylko Górnika.
Avatar
Rafał / 5 lipca 2017 o 19:04
Ludzie, co Wy piszecie? To w ogóle nie problem. Nawet jak spadną do klasy A. Przecież wszyscy tego chcieli. GRUNT, ŻE GRAJĄ W ŁĘCZNEJ. Każdy średnio rozgarnięty umysłowo wiedział, że dla biednego klubu spadek to dramat i najprawdopodobniej nie skończy się na I lidze. Każdy, ale nie bojkotujący Janusze z Łęcznej. Ale w tej sytuacji nie ma czego żałować. W końcu kibicowało się Śpiączce, Hernandezowi itd.. Skoro ich nie ma to Górnik stał się takim samym klubem dla regionu jak np. Kryształ Werbkowice. Poza lokalesami - totalna zlewa.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 18:33
3 testowanych dzisiaj gra w l składzie. Donatans dobry trener
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 18:14
za 50 tys./miesiąc to ja się zgłaszam -Jarząbek Wacław trener 2 klasy
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 18:00
Donatans Vencevicius to byłby optymalny trener na ten czas
Avatar
antek / 5 lipca 2017 o 17:50
dziadki zostały plus ogór grający ogony w Motorze oraz juniorzy i nie ma trenera . z czym do ludzi??? kto będzie te wpi..le oglądał????
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 17:15
A jak tu nie mówić o spadku skoro drużyna w rozsypce nie ma sparingów nie ma nowych graczy! Zobaczcie jaki ruch transferowy jest w innych drużynach 1 ligi do tego brak trenera!!!!
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 16:42
Dobrym trenerem do wzięcia jest Bartoszek a konkretnie Adam Bartoszek ze Świdnika. Tylko, że on jest rocznik urodzenia 1935 a że średnia wieku kadry Górnika to ok.37 lat to chyba nie jest za stary.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 16:22
A co ze Szpakiem?
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 15:59
KAPELKO WON co zrobiłeś h uju z gornikiem
Avatar
Gość / 7 lipca 2017 o 07:20
Czy drużyna, która się praktycznie rozpadła, nie ma trenera, musi kompletować na nowo skład może dostać licencję na grę w I lidze? To prawie to samo jakby wziąć dowolną drużynę z niższej ligi. Ta przynajmniej miałaby trzon drużyny i wzmocniona 2-3 zawodnikami też by sobie nie gorzej radziła w rozgrywkach. W Górniku natomiast będą takie zmiany, że ten zespół to będzie zupełnie inna drużyna. Rozumiałbym sytuację, gdyby chodziło o 3-4 zawodników. Wydaje mi się, że PZPN powinien uściślić przepisy w tym względzie bo to nie dotyczy tylko Górnika.
Avatar
Rafał / 5 lipca 2017 o 19:04
Ludzie, co Wy piszecie? To w ogóle nie problem. Nawet jak spadną do klasy A. Przecież wszyscy tego chcieli. GRUNT, ŻE GRAJĄ W ŁĘCZNEJ. Każdy średnio rozgarnięty umysłowo wiedział, że dla biednego klubu spadek to dramat i najprawdopodobniej nie skończy się na I lidze. Każdy, ale nie bojkotujący Janusze z Łęcznej. Ale w tej sytuacji nie ma czego żałować. W końcu kibicowało się Śpiączce, Hernandezowi itd.. Skoro ich nie ma to Górnik stał się takim samym klubem dla regionu jak np. Kryształ Werbkowice. Poza lokalesami - totalna zlewa.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 18:33
3 testowanych dzisiaj gra w l składzie. Donatans dobry trener
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 18:14
za 50 tys./miesiąc to ja się zgłaszam -Jarząbek Wacław trener 2 klasy
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 18:00
Donatans Vencevicius to byłby optymalny trener na ten czas
Avatar
antek / 5 lipca 2017 o 17:50
dziadki zostały plus ogór grający ogony w Motorze oraz juniorzy i nie ma trenera . z czym do ludzi??? kto będzie te wpi..le oglądał????
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 17:15
A jak tu nie mówić o spadku skoro drużyna w rozsypce nie ma sparingów nie ma nowych graczy! Zobaczcie jaki ruch transferowy jest w innych drużynach 1 ligi do tego brak trenera!!!!
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 16:42
Dobrym trenerem do wzięcia jest Bartoszek a konkretnie Adam Bartoszek ze Świdnika. Tylko, że on jest rocznik urodzenia 1935 a że średnia wieku kadry Górnika to ok.37 lat to chyba nie jest za stary.
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 16:22
A co ze Szpakiem?
Avatar
Gość / 5 lipca 2017 o 15:59
KAPELKO WON co zrobiłeś h uju z gornikiem
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 0

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 3

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 36

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 17

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

NICE. 1 LIGA
32 KOLEJKA

Wyniki:

Chojniczanka - Chrobry Głogów 3:0
Stal Mielec - Bytovia Bytów 2:2
Wigry Suwałki - Stomil Olsztyn 1:2
Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie 2:0
Odra Opole - Ruch Chorzów 0:3
GKS Katowice - GKS Tychy 1:2
Raków Częstochowa - Olimpia Grudziądz 0:0
Puszcza Niepołomice - Górnik Łęczna 2:0
Miedź Legnica - Pogoń Siedlce 2:0

Tabela:

1. Miedź 32 59 47-25
2. Zagłębie 32 55 45-30
3. Chojnicznka 32 53 43-28
4. Stal 32 51 51-41
5. GKS Katowice 32 50 42-33
6. Raków 32 50 48-37
7. Wigry 32 49 34-36
8. GKS Tychy 32 49 36-40
9. Chrobry 32 45 43-43
10. Odra 32 42 36-40
11. Puszcza 32 42 37-37
12. Podbeskidzie 32 40 32-37
13. Bytovia 32 39 33-38
14. Pogoń 32 36 41-49
15. Stomil 32 33 37-50
16. Górnik 32 32 27-40
17. Olimpia 32 30 23-35
18. Ruch 32 27 35-51

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.