16:24

Avia – KSZO 1:2. Dobrze zaczęli, źle skończyli

0 6 A A
(fot. MKS AVIA ŚWIDNIK)

KSZO znowu lepsze od Avii. Tym razem w Świdniku. To piłkarze Łukasza Mierzejewskiego prowadzili 1:0, ale jeszcze w pierwszej połowie goście zdobyli dwa gole i ostatecznie wygrali 2:1.

Zaczęło się idealnie. W ósmej minucie Wojciech Białek dośrodkował z rzutu rożnego, a Sebastian Głaz idealnie znalazł się w polu karnym i dał gospodarzom prowadzenie. Niestety, w kolejnych fragmentach tak różowo już nie było. Pierwsze ostrzeżenie do groźny strzał Kamila Łokcia. W 18 minucie było już po jeden. Bartosz Szelong pechowo odbił piłkę wprost pod nogi Marcina Kaczmarka. A ten skorzystał z prezentu i umieścił futbolówkę w siatce.

W 30 minucie to „Kszoki” miały w zapasie jedno trafienie. Tym razem po rzucie wolnym gospodarze nie zdołali wybić piłki, a z bliska na 1:2 strzelił Kamil Worach. Żółto-niebiescy mieli szansę, żeby błyskawicznie doprowadzić do wyrównania, bo ładnie z dystansu strzelił Bartosz Kukułowicz. Bramkarz przyjezdnych zrobił jednak swoje.

Po przerwie to piłkarze Sławomira Majaka była bliżej kolejnych bramek niż świdniczanie wyrównania. W 58 minucie z około 40 metrów o mały włos Szelonga nie zaskoczył Kaczmarek. Później swoje szanse miał Jakub Chrzanowski. W 78 minucie golkiper Avii odbił piłkę na poprzeczkę. W samej końcówce blisko trzeciego trafienia był z kolei Kamil Bełczowski, ale i jemu brakowało precyzji.

Drużyna Łukasza Mierzejewskiego nie była już w stanie wyrównać i musiała się pogodzić z drugą porażką przed własną publicznością, a piątą ogółem. Wojciech Białek i spółka zakończyli 2019 rok na siódmym miejscu w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Do lidera tracą sześć „oczek”.

– Dobrze weszliśmy w mecz. Później straciliśmy bramki po własnych błędach. Nie ma też co ukrywać, że to było słabsze spotkanie w naszym wykonaniu, zwłaszcza po przerwie. O ile pierwsza połowa była jeszcze w porządku, to w drugiej mieliśmy problem, żeby przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną defensywę przeciwnika. Boli najbardziej to, że te stracone gole to bardziej nasze pomyłki niż świetne akcje KSZO. Przegraliśmy jednak z nimi po raz drugi, a to oznacza, że nam nie leżą. Szkoda, ale zbyt wielu zawodników było w słabszej formie. Przy normalnej dyspozycji te zawody były do wygrania – ocenia Łukasz Mierzejewski, trener Avii.

Avia Świdnik – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:2)

Bramki: Głaz (8) – Kaczmarek (18), Worach (30).

Avia: Szelong – Kukułowicz, Głaz, Górka, Kuliga, Wójcik (72 Plesz), Maluga, Ozimek (46 Szpak), Mroczek, Prędota, Białek.

Żółte kartki: Ozimek, Kołodziej, Kukułowicz (Avia).

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).

Dachowanie na al. Tysiąclecia. Są utrudnienia w ruchu

20 letnia- kierująca wpadła w poślizg i dachowała. Kobieta trafiła do szpitala, a na miejscu tworzą się korki.

Andrzej Duda w Lublinie: Trójmorze to sojusz państw podobnie myślących

12 i 13 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbywa się Samorządowy Kongres Trójmorza. W czwartek, drugiego dnia wydarzenia uczestników swoją obecnością zaszczycił prezydent RP Andrzej Duda.

Maciej Grzywa zdradził, że klub zaoferował Maciejowi Gostomskiemu nowy kontrakt
tylko u nas

Maciej Grzywa (prezes Górnika Łęczna): Zaproponowaliśmy Maciejowi Gostomskiemu nowy kontrakt

Rozmowa z Maciejem Grzywą, prezesem Górnika Łęczna

Jechała po pijaku pod prąd

Nietrzeźwa 29-latka jechała pod prąd i doprowadziła do kolizji na jednej z ulic Zamościa. Teraz grozi jej kilka lat więzienia.

Awiatorzy z kompletem zwycięstw w Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku

Zespoły grupy „35+” rozegrały trzecią kolejkę rundy rewanżowej Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku

Zacznij od ścian. Jak materiały naturalne przekształcają współczesne elewacje?

Dobór materiałów na elewacje może wpłynąć na komfort życia i środowisko. Naturalne surowce, takie jak kamień, drewno czy cegła, dodają budynkom elegancji i unikalności oraz oferują doskonałe właściwości izolacyjne. Kamień naturalny pomaga utrzymać stałą temperaturę wewnątrz budynku, a to przekłada się na oszczędności energetyczne.

Kabiny prysznicowe z najlepszym stosunkiem jakości do ceny w 2024 roku?

Wybór odpowiedniej kabiny prysznicowej staje się podstawą dla stworzenia funkcjonalnej i estetycznej przestrzeni w łazience. Nasz artykuł pomoże Ci znaleźć modele, które oferują najlepszy stosunek jakości do ceny. Przyjrzymy się jakie cechy powinny wyróżniać nowoczesne kabiny prysznicowe i które produkty zasługują na Twoją uwagę.

UMCS wybierze najlepszą i najbardziej aktywną organizację studencką

Już dziś III Gala Organizacji Studenckich UMCS. Uczelnia wyróżni najbardziej zaangażowanych studentów.

dr Anna Szwed-Walczak
Dzień Wschodzi

Eurowybory - ocena "na chłodno"

Kampania wyborcza i wybory europejskie — to wszystko teraz już za nami. Emocje opadły, a wyniki zostały podane do wiadomości publicznej. Teraz, w zupełnym spokoju, możemy dokonać analizy tego, co się wydarzyło. Naszą rozmówczynią jest dr Anna Szwed-Walczak z Katedry Komunikacji Politycznej UMCS.

W powietrzu i na lądzie – przed nami IV edycja Świdnik Air Festival

Już w najbliższy weekend na terenie lotniska trawiastego odbędzie się największa impreza lotnicza po tej stronie Wisły.

Avia II Świdnik o krok od baraży o Hummel IV Ligę

Rezerwy Avii Świdnik pokonały Orion Niedrzwica i są już bardzo blisko zajęcia drugiej lokaty, która umożliwia grę w barażach o awans do IV ligi

Chłopcy z Polskiej Szkoły Sobotniej w Crawley odgrywający role olimpijskiej czwórki ze sternikiem

Szlachetny gest Waldemara i Renaty Jareckich na rzecz wielkiego polskiego olimpijczyka

Renata i Waldemar Jareccy to wielcy pasjonaci sportu, którzy odnowili grób wielkiego polskiego olimpijczyka, Jerzego Waleriana Brauna

Już dzisiaj debiutuje Lubelska Scena Piosenki Autorskiej
13 czerwca 2024, 19:00

W czwartek na miłośników delikatnych brzmień czeka muzyczna niespodzianka. Podczas jednego wieczoru swoje koncerty zagrają dwie utalentowane wokalistki – Kaher Zawadzka i Julia Milewska.

Zielone pożyczki BOŚ szansą na tańszą energię z OZE

Wywiad z Markiem Szczepańskim - Dyrektorem Departamentu Programów Ekologicznych, Banku Ochrony Środowiska.

Znamy terminarz Fortuna I Ligi. Kolejny obrońca zostaje w Górniku Łęczna

Znamy terminarz Fortuna I Ligi na sezon 2023/2024. Już w pierwszej kolejce Górnik Łęczna zagra z beniaminkiem rozgrywek, a w trzeciej serii gier pojedzie na mecz ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy