III liga gr. IV

Avia – Motor 0:4. Wielkie lanie w derbach

Dodano: 11 listopada 2017, 15:01

Stare piłkarskie porzekadło mówi, że derby rządzą się swoimi prawami. Dodatkowo, w takich meczach najczęściej dominuje przede wszystkim walka. W sobotę na stadionie w Świdniku było zupełnie inaczej. Piłkarze Motoru Lublin zdecydowanie zdominowali Avię i jak najbardziej zasłużenie rozbili rywali 4:0.

Kibice żółto-biało-niebieskich przed derbami byli optymistami. Niby forma na wyjazdach do tej pory delikatnie mówiąc nie zachwycała, ale akurat w Świdniku w ostatnich latach Motor wygrywał bez większych problemów. Mimo że do gry po pauzie za kartki wrócili Julien Tadrowski, Kamil Oziemczuk i Szymon Kamiński, to trener Sasal zdecydował się wystawić w podstawowym składzie tylko tego pierwszego.

Mecz tak naprawdę skończył się zanim jeszcze zdążył się zacząć. Już w 13 minucie goście objęli prowadzenie. Rzut wolny tuż przed polem karnym wywalczył Dawid Dzięgielewski, a świetnym strzałem wynik otworzył Patryk Słotwiński. Gospodarze nie zdążyli dojść do siebie, a już dostali drugi, równie mocny cios. W 17 minucie Konrad Nowak pokonał Adriana Wójcickiego i Avia znalazła się w bardzo trudnej sytuacji.

180 sekund później podopieczni Tadeusza Łapy leżeli już na deskach. W polu karnym miejscowych zrobił się wielki „kocioł”. Motorowcy kilka razy próbowali strzelać, ale jakimś cudem bronił albo Wójcicki, albo piłkę blokowali obrońcy. Wreszcie do futbolówki dopadł Konrad Nowak i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Rezultat 0:3 po 20 minutach? Miała być wyrównana walka, a zanosiło się na pogrom.

Jeszcze przed przerwą żółto-biało-niebiescy odebrali gospodarzom resztki nadziei. Z rzutu wolnego centrował Słotwiński, a idealnie na piłkę nabiegał Tadrowski i to on zdobył czwartą bramkę. A jeszcze przed przerwą drugiego z rzędu hat-tricka mógł skompletować Konrad Nowak. Znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Avii, ale ten pojedynek przegrał.

W drugiej połowie fajerwerków już nie było. Trudno się jednak dziwić. Goście mieli w zapasie cztery gole i ze spokojem mogli wyczekiwać końcowego gwizdka. Żółto-niebiescy starali się jeszcze przynajmniej o honorowe trafienie. I szansa nadarzyła się przede wszystkim w 80 minucie. Wojciech Białek nie znalazł jednak sposobu na Pawła Sochę.

Wygrana pozwoliła Motorowcom utrzymać fotel lidera. Za tydzień na Arenie Lublin zamelduje się KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz zostanie rozegrany w sobotę o godz. 17. Avia w kolejną sobotę (godz. 13) spróbuje się pozbierać w Krośnie.

Avia Świdnik – Motor Lublin 0:4 (0:4)

Bramki: Słotwiński (13), Nowak (17, 20), Tadrowski (39).

Avia: Wójcicki – Jarzynka, Mazurek, Kołodziej, Barański, Orzędowski, Czułowski (26 Białek), Wrzesiński (46 Szymala), A. Nowak (46 Wołos), Mroczek (86 Maluga), Olszak.

Motor: Socha – Michota, Tadrowski, Gieraga, Słotwiński, Kaczmarek (69 Oziemczuk), Korczakowski (60 Tkaczuk), Tymosiak, Dzięgielewski, Majkowski (79 Szkatuła), K. Nowak (87 Kozban).

Żółta kartka: Oziemczuk (Motor).

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin). Widzów: 1520.

Aviunia
(71) komentarzy

Gość (15 listopada 2017 o 09:17) 0
Koleś młodego ambitnego nie emeryta piłkarskiego i trenerskiego to my mamy juz prezesika i widac efekty wiec nie znasz się to nie wypisuje bzdur
Aviunia
Aviunia (14 listopada 2017 o 22:53) 0
Młodego ambitnego chcącego coś osiągnąć trenera z Lubelszczyzny a nie piłkarskich albo trenerskich emerytów od 10 lat zatrudniamy w Świdniku! Czy to takie trudne poszukać z licencją kogoś kto już w piłce seniorskiej coś Osiągnął ? 3 , 4 nawet 5 liga tam jest pole doswiadczalne kto tam sobie poradzi to wyżej jeszcze lepiej tylko może być ....
Gość (14 listopada 2017 o 10:04) 0
Jeszcze nie wyrzuciłes tego Łapciucha od fotokomorek? Pewnie dzisiaj test Coopera i kto nabiega 3000 tys metrów ten gra w Krosnie
Gość (13 listopada 2017 o 21:52) 0
Avia odkąd Reszka u władzy jest najsłabsza drużyna w stawce a on usilnie wmawia ze trener i on niczemu nie winny tylko zawodnicy. Panie nie nadajesz się do tego i Maciejewskiego mozeaż buty nosić taka jest prawda.
Gość (13 listopada 2017 o 10:15) 0
Reszka - patrząc na ilość i poziom twoich wpisów to ty natychmiast musisz do psychiatry się udać. Piszesz jak obłąkany gnój.